mapMarker
Grecja
calendar
8 dni; grupa 10-16 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Z Kretą kojarzą nam się romantyczne wąskie uliczki miast, cudny turkus Morza Śródziemnego, kolebka kultury europejskiej, ser feta – jedyny w swoim rodzaju oraz przepyszny miód!
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Z Kretą kojarzą nam się romantyczne wąskie uliczki miast, cudny turkus Morza Śródziemnego, kolebka kultury europejskiej, ser feta – jedyny w swoim rodzaju oraz przepyszny miód! Dziś można znaleźć tu popularne kurorty nadmorskie, jednak istnieje także inne nieznane oblicze Krety, gdzie bogactwo przyrody i leniwa atmosfera maleńkich wiosek oczarują każdego odwiedzającego - a my właśnie tam się udamy! Na zachodniej części wyspy codziennie czeka nas coś innego: piesze wędrówki po imponujących wąwozach, jaskinie wypełnione stalagmitami, błogo zielone i kwitnące łąki górskie, urozmaicona linia brzegowa, ukryte na wzgórzach klasztory, degustacja wina w piwnicy klasztornej oraz nocleg w odbudowanej ekologicznej wiosce w głębi wyspy. Nie zabraknie również gwarnych uliczek i zabytków urokliwego miasta Chania. Skupimy się jednak przede wszystkim na zakątkach wyspy, jeszcze nie odkrytych przez tłumy turystów, poza mocno wydeptanymi ścieżkami. Często właśnie dopiero tam można poczuć prawdziwą Kretę i poszukać własnych „perełek” tej wyspy.

Główne atrakcje:

 • Białe góry - wędrówki na lekko i spacery wzdłuż wybrzeża
 • Samaria i Aradena – kreteńskie wąwozy
 • Topolia, czyli zielone serce Krety
 • Klasztory Półwyspu Akrotiri
 • Chania - gwarne uliczki i zabytki

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przywitanie z Kretą
Przelot z Warszawy na Kretę, transfer z lotniska w rejon wąwozu Topolia. Wędrówka do Milia - tradycyjnej kreteńskiej wioski, położonej z dala od codziennego gwaru. W zależności od godziny przyjazdu, możliwy krótki spacer przez bujne ogrody wioski.

Dzień 2 Topolia, czyli zielone serce Krety
Na pierwszą wędrówkę udamy się wokół wiosek Topolia i Katsomatados - regionu wciąż mało odwiedzany przez turystów. Po drodze naszym oczom ukażą się porośnięte bujną zielenią krajobrazy, prawdziwe kreteńskie wioski, a co wytrawniejsze oko dostrzeże wyjątkowe gatunki roślin, chociażby smoczą lilię. Nie ominiemy wąwozu rzeki Topolia czy jaskini Agia Sofia ze stalagmitami i stalaktytami. W jaskini tej znajdziemy mała kapliczkę, w której nadal kilka razy do roku odbywają się nabożeństwa. Po wędrówce zatrzymamy się w tawernie, gdzie gospodarz Panagiotis wie jak smacznie przygotować typowe kreteńskie dania.

Czas wędrówki: ok. 5 godzin | Suma podejść: ok. 700 m | Długość trasy: ok. 15 km

Dzień 3 Wąwozy Białych Gór
Rano wyjazd w Białe Góry (Lefka Ori) do górnego wejścia wąwozu Samaria. My omijamy szlaki pełne turystów i skręcamy na mniej uczęszczany szlak wysoko w górach, gdzie bez większego trudu dotrzemy do ciekawych form skalnych zwanych „kamiennym mostem”. Tu zatrzymujemy się, aby napawać wzrok pięknymi górskim pejzażami w wąwozie Samaria i na okoliczne szczyty wiosną pokryte jeszcze śniegiem.
Popołudniu czeka nas kolejna atrakcyjna wędrówka – wąwóz Agia – Irini. Jest on tak samo imponujący jak wąwóz Samaria, ale jak dotąd rzadko odwiedzany. Schodzimy tym pięknym zielonym wąwozem w stronę wybrzeża, gdzie zostaniemy na kolejne dwie noce w plażowej miejscowości Sougia.

Czas wędrówki: ok. 4-5 godzin | Suma podejść: ok. 300 m | Suma zejść: ok. 750 m | Długość trasy: ok. 10 km

Dzień 4 Wędrówka do Lissos: nadmorskiej perełki
Piękne nadmorskie pejzaże i zabytki czekają na nas. Podczas tej wędrówki zapoznajemy wszystkie zapomniane atrakcje, które zachodnia Kreta ma do zaoferowania: romantyczny wąwóz, gdzie kwitną piękne oleandry, miejsca widokowe na góry i morze, stary bizantyjski kościół. Główną atrakcją na szlaku będzie antyczne miasto Lissos, ze słynna rzymską mozaiką. Co ciekawe, miejsce to można odwiedzić tylko na pieszo, dzięki czemu jest tam bardzo spokojnie. Późnym popołudniem czas na odpoczynek na piaszczystej plaży w wiosce Sougia, gdzie nocujemy.

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma podejść: ok. 500 m | Suma zejść: ok. 500 m | Długość trasy: ok. 12 km

Dzień 5 Górska wędrówka nad brzegiem morza
Rano płyniemy statkiem wzdłuż stromych południowych wybrzeży Białych Gór do małej miejscowości Agia Roumeli. Tak jak cały ten odcinek wybrzeża, nie można tu się dostać samochodem. Za to czekają na nas liczne tawerny oferujące lokalne przysmaki.
Popołudniu czeka nas klasyka wśród pieszych tras na południowej Krecie – szlak biegnący wzdłuż widowiskowo położonych klifów wynurzających się z krystalicznie czystego morza. Miniemy tysiącletni kościół Agios Pavlos i zatokę Marmara, gdzie bary i tawerny zapraszają na odpoczynek przy świeżo wyciśniętym soku z pomarańczy. Wieczorem dojdziemy do pięknego miasteczka Loutro. Wieczorem czas na odkrycie Loutra - wioski jak z bajki: kilkanaście białych domków z niebieskimi oknami w malowniczej zatoce otoczonej wysokim na 600 metrów skalnym urwiskiem.

Czas wędrówki: ok. 5 godzin | Suma podejść: ok. 300 m | Suma zejść: ok. 300 m | Długość trasy: ok. 14 km

Dzień 6 Przez wąwóz Aradena
Zapierająca dech w piersiach przepaść, nad którą przewieszony jest most łączący dwa brzegi wąwozu Aradena, a na jego dnie oleandry, piękne endemiczne kwiaty, a także pachnące kreteńskie zioła. Naszym celem są ruiny dawno opuszczonej “wioski duchów“. Wieczorem podczas przejazdu do Chanii zaplanowane są postoje w punktach widokowych.

Czas wędrówki: ok. 5 godzin | Suma podejść: ok. 750 m | Długość trasy: ok. 10 km

Dzień 7 Chania i klasztory na półwyspie Akrotiri
Nieopodal Chanii, na równie pięknym krajobrazowo półwyspie Akrotiri, blisko siebie położone są aż trzy zabytkowe klasztory, które uznaje się za najpiękniejsze na wyspie. Dodatkowo cechują się dużą różnorodnością. Moni Gouverneto i Moni Katholiko urzekają przepięknym położeniem, a Agia Triada zachwyca architekturą - podwórkiem w stylu włoskiego renesansu. Właśnie tam, w klasztornej piwnicy, możemy w odpowiednim ambiente degustować produkty rolnictwa klasztornego: ekologiczną oliwę, miód z tymianku i przede wszystkim wino! Wędrować będziemy szlakiem łączącym klasztory, a po drodze zajrzymy też do małej jaskini.
Popołudniem udamy się na spacer przez wenecki port i stare miasto w Chanii, gdzie chętni będą mogli zwiedzić m.in. muzeum archeologiczne i wykopaliska z czasów minojskich. Wpływ zarówno kultury weneckiej jak i osmańskiej na rozwój miejscowości będzie można dostrzec przede wszystkim w architekturze: obok siebie znajdziemy domki i wille w stylu weneckim, tureckie domy, kościoły czy meczety. Istnieje tu nawet świątynia z dzwonnicą i minaretem w jednym!  W tym romantycznym mieście na każdym kroku możemy znaleźć coś interesującego, odpoczywając jednocześnie od trosk codziennego życia.

Czas wędrówki: ok. 2 godzin | Suma podejść: ok. 150 m | Długość trasy: 7 km

Dzień 8 Pożegnanie z Kretą
Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Lefka Ori - Białe Góry
Zachodnia część wyspy to Góry Białe z najwyższym szczytem Pachnes (2452 m n.p.m.). Nazwa pochodzi od szczytów, które aż do czerwca pokryte są śniegiem, co jak na greckie warunki jest rzadkością. Latem z kolei bieleją wapienne skał budujące ten masyw górski. My pozostaniemy jednak u podnóża gór i będziemy pieszo podziwiać piękne krajobrazy, często klifowego wybrzeża. To właśnie w tej części wyspy istnieją wioski, do których można się dostać wyłącznie pieszo lub szlakiem wodnym. Dzięki swej niedostępności nie powstało tu wiele ośrodków turystycznych i została zachowana sieć starych ścieżek pasterskich.
Czekają na nas niezapomniane wędrówki po wąwozach Samaria i Aradena, w których będzie możliwość zaobserwowania wielu rzadkich, endemicznych gatunków roślin. Na naszej drodze, oprócz atrakcji przyrodniczych, spotkamy także prastare dziedzictwo wczesnego chrześcijaństwa – chociażby 1000-letni kościół Agios Pavlos, w którym według legend zatrzymał się  św. Paweł Apostoł oraz liczne kapliczki, które idealnie podkreślają wyspiarski charakter Krety. Dla kontrastu, ostatnie dwie noce spędzimy w mieście Chania, gdzie starówka i port wenecki zachęcają do romantycznych spacerów po wąskich i krętych uliczkach. Małe sklepiki na bazarach będą okazją do zakupienia lokalnych produktów, a zaplanowane noclegi u gospodarzy by poznać tamtejszą gościnność.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa-Chania-Warszawa, transport na miejscu (autokar lub bus, częściowo transport publiczny), transport głównego bagażu pomiędzy miejscami noclegami
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach/apartamentach. Dopłata do pokoju 1-osobowego 690 PLN (liczba pokojów ograniczona)
 • Wyżywienie: 4 śniadania
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (poza 4 śniadaniami) - ok. 15-25 EUR/dzień
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, zwyczajowe napiwki) - ok. 15 EUR

Liczba uczestników: 10 - 16 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Pierwsza część ceny 3340 PLN (RKR-1, RKR-3) lub 3490 PLN (RKR-2 MAJÓWKA) płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część 100 EUR należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

W terminie RKR-2 (28.04-05.05.2019) planowane odwrócenie kolejności zwiedzanych miejsc i noclegów: Chania (1 nocleg), Sougia (2 noclegi), Loutro (1 nocleg), Milia (2 noclegi), Chania (1 nocleg).

 

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Kreta – nieznane oblicze wyspy
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE