Na tej wycieczce do Korei Południowej pokażemy Wam, dlaczego nazywa się ją Krajem Spokojnego Poranka. Skosztujecie oryginalnej koreańskiej kuchnii, zwiedzicie malowniczo położone świątynie, zajrzycie do nowoczesnych dzielnic Seulu i Busanu, a także do Parku Narodowego Seoraksan, żeby na koniec odpocząć na wyspie Jeju.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Na tej wycieczce do Korei Południowej pokażemy Wam, dlaczego nazywa się ją Krajem Spokojnego Poranka. Skosztujecie oryginalnej koreańskiej kuchnii, zwiedzicie malowniczo położone świątynie, zajrzycie do nowoczesnych dzielnic Seulu i Busanu, a także do Parku Narodowego Seoraksan, żeby na koniec odpocząć na wyspie Jeju. Przekonacie się na własnej skórze, że Korea ma swój osobliwy smak, styl i wdzięk.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień
WYLOT DO SEULU
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wspólny lot do Seulu.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień
SEUL: PIERWSZE KROKI I WIEŻA N-TOWER
Przylot do Seulu i transfer do hotelu. Po chwili odpoczynku ruszymy na pierwszy spacer przez miasto, do najbardziej charakterystycznego punktu: wieży telewizyjnej N-Tower. Wjedziemy na punkt widokowy na wieży, z którego rozpościera się wspaniały widok na cały Seul i okolice.
Przed powrotem do hotelu zjemy kolację w jednej z licznych restauracji z lokalnymi przysmakami.

3 dzień
SEUL: PAŁAC KRÓLEWSKI, DZIELNICA BUKCHON
Tego dnia zwiedzimy jeden z najważniejszych zabytków stolicy Korei Południowej: Pałac Królewski Gyeongbokgung. Rezydencja królewska była wielokrotnie niszczona, jednak do dziś zachwyca swoją architekturą i wielkością. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć pałacową zmianę warty.
Po południu pójdziemy na spacer po najbardziej urokliwej części Seulu – zabytkowej dzielnicy Bukchon. Bukchon uznawany jest za żywy skansen - zobaczymy tu setki tradycyjnych domów nazywanych hanok. W części z nich mieszczą się herbaciarnie, restauracje, kawiarenki i pensjonaty; pozostałe służą dalej jako mieszkania prywatnych właścicieli.

4 dzień
SUWON: FORTYFIKACJE - SEUL: TARG GWANGJIANG
Całodzienna wycieczka do Suwon. Zobaczymy tutaj wspaniałe fortyfikacje, które zostały zbudowane w XVIII wieku przez króla Jeongjo, który chciał tutaj przenieść stolicę z Seulu. Mury okalające miasto co prawda powstały, ale po śmierci władcy plany przeniesienia stolicy upadły.

Powrót na nocleg do Seulu. Wieczorem chętni będą mogli udać się na nocny market żywnościowy Gwangjiang, gdzie będzie można popróbować specjałów koreańskiej kuchni.

5 dzień
PANMUNJOM: STREFA ZDEMILITARYZOWANA
Całodzienna wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej do miejscowości Panmunjom – gdzie podpisano zawieszenie broni w wojnie koreańskiej (wycieczka zależy od aktualnej sytuacji politycznej). Zobaczymy najpilniej strzeżoną granicę na ziemi oddzielającą dwie Koree od 1953 roku. Zwiedzimy też jeden z tuneli, które kopała armia północno-koreańska z zamiarem inwazji na południe.

6 dzień
SOKCHO I PARK NARODOWY SEORAKSAN
Poranek spędzimy jeszcze w Seulu. Po południu przejazd autobusem (ok. 2,5h) do jednego z najładniejszych miejsc w Korei Południowej - w pobliże Parku Narodowego Seoraksan. Zakwaterowanie w Sokcho i spacer po miejskiej plaży.
Na obiad pójdziemy do jednej z wielu miejscowych restauracji specjalizujących się w grillowanych rybach. Ryby oraz owoce morza są tu świeże i podawane w koreańskim stylu - z wieloma przystawkami.

7 dzień
SOKCHO I PARK NARODOWY SEORAKSAN
Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Seoraksan. Towarzyszyć będzie nam widok na najwyższy szczyt tych gór, Seorak-san. Góra ma 1708 metrów wysokości i jest trzecim najwyższym szczytem Korei Południowej. Chętni będą mogli wspiąć się na okoliczne skały Ulsan Bawi, z których rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę. Opcjonalnie można wjechać na inny z okolicznych szczytów kolejką linową (czynna tylko przy dobrej, bezwietrznej pogodzie).
Wieczorem powrót na nocleg do Sokcho.

8 dzień
ANDONG
Przejazd autobusem do miejscowości Andong (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście.
Na kolację wybierzemy się na jeden ze specjałów kuchni Koreańskiej: samoobsługowy grill. W typowej restauracji tego typu w centralnej części stołu znajduje się płyta grillująca, na której umieszczamy zamówione przez nas potrawy.

9 dzień
TRADYCYJNA WIEŚ HAHOE
Zwiedzanie tradycyjnej koreańskiej wioski Hahoe – wpisanej na listę UNESCO. Jest to rodzaj żywego skansenu - wieś jest nadal zamieszkana. Chętni będą mogli wspiąć się na wzgórz, z którego można zobaczyć piękną panoramę. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie pobliskiego muzeum masek. Kolekcja obejmuje zbiory z całej Korei, ale również ze świata.

Wieczorem przejazd do Daegu na nocleg.

10 dzień
ŚWIĄTYNIA HAEINSA
Rano przejazd do jednej z najbardziej znanych koreańskich świątyń - buddyjskiej świątyni Haeinsa. Pięknie położona na tle majestatycznych gór, robi duże wrażenie. Swoją wyjątkowość zawdzięcza również temu, iż znajdują się tutaj jedne z największych na świecie zbiorów pism buddyjskich, spisanych na drewnianych tabliczkach.
(Jeżeli będzie to możliwe, zatrzymamy się na noc w świątyni. Wtedy będzie można uczestniczyć w wieczornych i porannych modłach wraz z mnichami. W innym wypadku powrót na nocleg do Daegu.)

11 dzień
GYEONGJU: ZABYTKOWA STARÓWKA I KRÓLEWSKIE GROBY
Przejazd do Gyeongju. Wieczorne zwiedzanie centrum miasta wpisanego na listę UNESCO. Gyeongju było stolicą antycznego królestwa Silla, stąd możemy zobaczyć tutaj między innymi groby królewskie.

12 dzień
ŚWIĄTYNIA BULGUKSA I BUDDDA Z SEOKGURAM
Przejazd i zwiedzanie świątyni buddyjskiej Bulguksa, oraz 2,5 metrowego posągu Buddy w pobliskiej skalnej świątyni Seokguram. Oba te miejsca są wpisane na listę UNESCO już od 1995 roku.
Powrót na nocleg do Gyeongju.

13 dzień
BUSAN: ŚWIĄTYNIA SEOKBULSA, ALEJA FILMOWA
Rano pojedziemy do drugiego co do wielkości miasta Korei Południowej – Busan. Odwiedzimy małą, ale przepięknie położoną na klifie buddyjską świątynię Seokbulsa. Po południu udamy się na spacer „aleją filmową” gdzie poszukamy gwiazd polskich filmowców. Wieczorem wizyta na słynnym targu rybnym, gdzie będzie można zjeść między innymi fenomenalną zupę rybną.

14 dzień
PRZELOT NA WYSPĘ JEJU - SEONGASAN
transfer na lotnisko i przelot na wyspę Jeju. To wulkaniczna wyspa na południu Korei Południowej, znane miejsce wypoczynku i pięknych górskich trekkingów. Pojedziemy na wschodnią stronę wyspy, do Seongsan, gdzie można podziwiać jeden z najsłynniejszych koreańskich widoków na wygasły wulkan Ilchul-bong (182m). Chętni będą mogli wspiąć się na jego szczyt.

15 dzień
WYSPA JEJU: JASKINIE MANJANG-GUL
Rano przejedziemy do jednego z najbardziej znanych kompleksów jaskiń wulkanicznych Manjang-Gul. Przejdziemy się korytarzem, po którym kiedyś płynęła lawa i zobaczymy jedną z najwyższych na świecie „lawowych maczug”.
Wieczorem czas wolny i relaks na plaży.

16 dzień
WYSPA JEJU: PLAŻA LUB TREKKING NA WULKAN HALLA
Dzień wolny na odpoczynek na plaży.
Jeśli jednak wolicie aktywnie spędzić ten czas, będziecie mogli wybrać się na całodzienny trekking na najwyższy szczyt Korei Południowej: Halla-san (1950 m.n.p.m.). Halla-san to wulkan tarczowy, a jego masyw praktycznie tworzy całą wyspę. Na szczycie można zobaczyć krater o średnicy ok. 400m, w którym mieści się jezioro. Podczas trekkingu (przy dobrej pogodzie) towarzyszyć nam będą malownicze widoki na wyspę i morze.

17 dzień
PRZELOT DO SEULU
Przelot do Seulu. Wieczorny spacer po mieście.

18 dzień
SEUL: DZIELNICA GANG-NAM, LOTTE TOWER
Ostatni dzień w Korei Południowej. Odwiedzimy dzielnicę Gang-nam, rozsławionej na cały świat przez K-popowego artystę Psy. Dzielnica uznawana jest za bogatą, przyciąga wielu znanych Koreańczyków i międzynarodowe firmy, a porównywana jest do kalifornijskiego Beverly Hills.
Chętni będą mogli także podjechać do Parku Olimpijskiego oraz wjechać na najwyższy budynek Korei Południowej Lotte Tower.

19 dzień
POWRÓT
Transfer na lotnisko i wspólny powrót do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Seul - Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Busan - Jeju - Seul
 • transfery z/na lotnisko w Korei
 • 18 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami
 • bilety na transport międzymiastowy autobusami i pociągami wg programu
 • wycieczkę do strefy zdemilitaryzownej i Panmunjon
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa

ZALICZKA: 2000 pln

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za miejskie środki transportu (taxi, metro itd): ok. 220 USD
 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Korea Południowa
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE