Ta wyprawa do Kolumbii wprowadzi trochę magicznego realizmu w Wasze życie. Od rajskiego Parku Tayrona i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do klimatycznej Cartageny czy Villa de Leyvy, każde odwiedzone miejsce jest unikalne, ale wszystkie zachwycające.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Ta wyprawa do Kolumbii wprowadzi trochę magicznego realizmu w Wasze życie. Od rajskiego Parku Tayrona i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do klimatycznej Cartageny czy Villa de Leyvy, każde odwiedzone miejsce jest unikalne, ale wszystkie zachwycające. Miejsce, które nas zachwyciło najbardziej, zostawiliśmy na koniec - Cano Cristales, czyli Tęczowa Rzeka. Dostępna tylko przez kilka miesięcy w roku, rzeka ta rozkwita feerią barw, tworząc niezapomniany spektakl dla nielicznych przyjezdnych.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień
PRZELOT DO BOGOTY
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Bogoty. Transfer do hotelu na odpoczynek.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień
BOGOTA - VILLA DE LEYVA
Zwiedzanie Bogoty rozpoczniemy na głównym placu Plaza Bolivar, czyli w sercu starówki. Chętni mogą odwiedzić jedno z najznakomitszych muzeów świata - Museo del Oro (Muzeum Złota). Na miasto spojrzymy z innej perspektywy wjeżdżając gondolą na jedno ze wzgórz Bogoty.
Po południu przejazd do uroczego miasteczka Villa de Leyva na nocleg.

3 dzień
VILLA DE LEYVA I OKOLICE
Okolice Villa de Leyva zwiedzimy na rowerach. Możemy zobaczyć m.in. starożytne obserwatorium astrologiczne ludu Muisca, skamienielinę Kronosaurusa, położony na wzgórzu klasztor Ecce Homo i Pozos Azules - błękitne oczka wodne. Wieczorem relaks w miasteczku na największym placu Kolumbii - Plaza Mayor.

(Nie jeździcie na rowerze? Spokojnie, nasz pilot/pilotka pomogą Wam zorganizować ten czas.)

4 dzień
VILLA DE LEYVA - SAN GIL
Przejazd do San Gil - stolicy sportów ekstremalnych w Kolumbii. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku w hotelu wybierzemy się na spacer po miasteczku i do parku El Gallineral z drzewami porośniętymi niesamowitymi oplątwami, co nadaje miejscu baśniowy charakter. Chętni mogą udać się spróbować swoich sił w lokalnej grze Tejo w jednym ze specjalnych miejsc oferujących tą rozrywkę.

5 dzień
SAN GIL: RAFTING LUB INNE SPORTY EKSTREMALNE
Ten dzień przeznaczamy na sportowe szaleństwa i nie tylko. Chętni mogą skorzystać z wielu opcji aktywnego spędzania czasu w okolicach San Gil. Do wyboru m.in.: raftingi o różnym stopniu trudności, lot paralotnią, przeprawy przez jaskinie, zjazdy po linie z wodospadu lub canyoning z wizytą w Starej Jaskini, prosty trekking na Cerro de la Cruz czy wizyta na lokalnym targu – każdy znajdzie coś dla siebie.
Wieczorem odpoczynek w hotelu.

6 dzień
BARICHARA: SPACER CAMINO REAL DO GUANE - BUCARAMANGA
Rano przejazd do Barichary – urokliwego, kolonialnego miasteczka. Spędzimy spokojne przedpołudnie spacerując po brukowanych uliczkach i poszukamy lokalnego przysmaku: prażonych tłustych mrówek. Przejdziemy także trasą Camino Real wzdłuż malowniczej doliny do miasteczka Guane. Wieczorem przejazd do Bucaramangi na nocleg.

7 dzień
PRZELOT DO ZONA CAFETERA - SALENTO
Przelot do regionu kawowego. W drodze z lotniska mijamy uprawy bananowców i plantacje kawy. Popołudnie spędzimy odkrywając kolorowe zaułki Salento i próbując świeżo parzonej kawy z jednej z okolicznych farm. Nocleg w Salento.

8 dzień
TREKKING PO DOLINIE PALM WOSKOWYCH
Wycieczka piesza po Valle de Cocora – dolinie palm woskowych. Te charakterystyczne smukłe drzewa są narodowym symbolem Kolumbii. Trekking zaczniemy w dolinie i stopniowo będziemy wspinać się pośród lasu chmurowego do sanktuarium kolibrów. Po krótkim odpoczynku ruszymy w dalszą drogę przez las, aby dotrzeć do najpiękniejszej części doliny. Długość trasy będzie dostosowana do możliwości grupy. Wieczorem odpoczynek w Salento.

9 dzień
MEDELLIN: ZWIEDZANIE
Przejazd do Medellin. To drugie co do wielkości miasto w Kolumbii zaskakuje swoim nowoczesnym klimatem. Zobaczymy m.in. Plaza de Botero – plac z „tłustymi” rzeźbami kolumbijskiego artysty Botero, Plaza de la Luz – plac Światła z ciekawą instalacją świetlną, Muzeum Sztuki Współczesnej, oraz nowoczesną część miasta z jej licznymi interesującymi placami. Jeśli czas pozwoli, wjedziemy kolejką linową na jedno ze wzgórz otaczających miasto lub odwiedzimy ogród botaniczny czy Park Bosych Stóp.

10 dzień
MIASTECZKO GUATAPE I SKALNY MONOLIT EL PENON
Rano udamy się za miasto na całodniową wycieczkę do Guatape. Zatrzymamy się przy El Penon – czarnym monolicie, który góruje nad okolicznymi jeziorami. Roztacza się z niego niesamowity widok na okolicę. Jednak żeby podziwiać te panoramiczne widoki, trzeba pokonać ponad 500 schodów. Następnie przejedziemy do Guatape – uroczego miasteczka słynącego ze swojej kolorowej zabudowy i bandeja paisa – lokalnego dania z fasoli i smażonych bananów. Powrót na nocleg do Medellin.

11 dzień
CARTAGENA: ZWIEDZANIE ZABYTKOWEGO CENTRUM
Przelot do Cartageny, uznanej za jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Zwiedzanie rozpoczniemy od starówki, gdzie spacerując pośród kolonialnych pałaców, kościołów, klasztorów i murów obronnych przeniesiemy się w scenerię jednej z powieści noblisty Gabriela Garcíi Márqueza.

12 dzień
CARTAGENA - PLAYA BLANCA
Dla chętnych wycieczka łódką na karaibską wyspę i wypoczynek na Playa Blanca (koszt ok. 25 USD). Pozostali mogą udać się na dalsze zwiedzanie miasta lub na plażę miejską.
Wieczorem udamy się do starej dzielnicy Cartageny - Getsemani - na kilka drinków i salsę.

13 dzień
SANTA MARTA
Przejazd autobusem liniowym do Santa Marta. Wieczorem razem z lokalnymi mieszkańcami będziemy odpoczywać na plaży. Dla chętnych możliwość zobaczenia miejsca śmierci bohatera Ameryki Południowej – Bolivara.

14 dzień
SANTA MARTA - PARK TAYRONA
Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Tayrona, który zdecydowanie można nazwać rajem na ziemi. W planie spokojny trekking po dżungli oraz kąpiel w morzu przy pięknych plażach otoczonych palmami. Powrót na nocleg do Santa Marta.

15 dzień
BOGOTA
Przelot do Bogoty. W czasie wolnym poszukamy kolonialnych perełek stolicy lub odwiedzimy muzeum znanego kolumbijskiego artysty Botero.

16-17 dzień
POWRÓT
Osoby, które kończą wyprawę: przejazd na lotnisko i samodzielny powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

opcja Tęczowa Rzeka: 16 dzień
LA MACARENA
Przelot do La Macarena - miejscowości będącej bramą wjazdową do parku Tęczowej Rzeki. Spacer po okolicy i kolacja w lokalnej restauracji.

opcja Tęczowa Rzeka: 17 dzień
TĘCZOWA RZEKA CAÑO CRISTALES
Po śniadaniu odbędziemy półgodzinny rejs łódką po rzece Guayabero, i dalej, samochodami 4x4, przejedziemy od wejścia do Caño Cristales do źródła Cajuche. Tego dnia przejdziemy znaczną część znakowanego szlaku Parku Narodowego Tinigua prowadzącego nad Tęczową Rzekę, a dokładniej jej czerwony odcinek. W pięknych okolicznościach przyrody zjemy lunch w formie pikniku. Powrót na nocleg do hotelu.

opcja Tęczowa Rzeka: 18 dzień
TĘCZOWA RZEKA CAÑO CRISTALES - BOGOTA
Po śniadaniu znów udamy się do Caño Cristales. Tym razem wybierzemy inny szlak, z którego będziemy podziwiać wody w odcieniach zieleni.
Po południu wylot do Bogoty.

opcja Tęczowa Rzeka: 19-20 dzień
POWRÓT
Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Bogota - Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasach: Bucaramanga - Pereira, Medellin - Cartagena, Santa Marta - Bogota // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo Bogota - La Macarena - Bogota
 • transfery z/na lotniska w Kolumbii
 • 14 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami) // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo 3 noclegi w hotelu w pokoju 2-os.
 • śniadania w hotelach // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo 3 obiady i 2 kolacje
 • bilety autobusowe na trasie: Bogota - Villa de Leyva, San Gil - Barichara - San Gil - Bucaramanga, Salento - Medellin, Cartagena - Santa Marta
 • transport wynajętym busem na trasie Villa de Leyva - San Gil, Pereira - Salento
 • wycieczki:
  • rowerowa po okolicach Villa de Leyva
  • trekking w Valle de Cocora
  • do Guatape i El Penon z lokalnym przewodnikiem
  • do Parku Narodowego Tayrona z lokalnym przewodnikiem
  • // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo 2 trekkingi w Parku Narodowym Tinigua z lokalnym przewodnikiem
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

ZALICZKA: 1000 pln

CENA NIE OBEJMUJE:

 • lokalnych przejazdów w mieście (komunikacja miejska lub taxi) oraz biletów wstępu: ok. 80 USD
 • wyżywienia: ok. 20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • // z opcją Tęczowa Rzeka dodatkowo opłat administracyjnych i lotniskowych: ok. 15 USD
 • atrakcji dla chętnych
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Kolumbia + opcja Tęczowa Rzeka
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE