Zapraszamy Państwa na ponad 2-tygodniową wycieczkę liniowymi pociągami Kolei Transsyberyjskiej. Oznacza to 7.622 km ciekawej trasy prowadzącej przez Syberię, wysokogórskie krajobrazy Uralu, liczne syberyjskie metropolie i wioski, następnie przez piękną i ciekawą rosyjską Republikę Buriacji i niemalże niezaludnione mongolskie stepy...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Zapraszamy Państwa na ponad 2-tygodniową wycieczkę liniowymi pociągami Kolei Transsyberyjskiej. Oznacza to 7.622 km ciekawej trasy prowadzącej przez Syberię, wysokogórskie krajobrazy Uralu, liczne syberyjskie metropolie i wioski, następnie przez piękną i ciekawą rosyjską Republikę Buriacji i niemalże niezaludnione mongolskie stepy. Podczas całej trasy towarzyszy Państwu wykwalifikowany polski pilot. W pociągu będzie okazja do zawarcia nowych ciekawych znajomości, zapoznania się z inną kulturą i zrobienia pięknych zdjęć. Na peronach stacji pośrednich będą Państwo mieli okazję spróbowania świeżych regionalnych przysmaków. Podczas podróży przewidziane są postoje w wybranych miejscowościach: Irkucku i Ułan Bator oraz pobyt na łonie natury – nad Jeziorem Bajkał w miejscowości Listwianka i w mongolskim Parku Narodowym Terelj połączony z noclegiem w tradycyjnej jurcie mongolskiej. W Listwiance będzie możliwość skosztowania bajkalskiego specjału – wędzonej ryby omul i skorzystania z tradycyjnej sauny rosyjskiej – banji.

W programie przewidziany jest ponadto 2-godzinny rejs po Jeziorze Bajkał oraz całodniowa wycieczka, podczas której zobaczą Państwo jeden z najlepiej zachowanych odcinków słynnego Muru Chińskiego.

Główne atrakcje wyjazdu:

 • Moskwa, Ułan Bator, Pekin – trzy stolice, trzy metropolie, trzy kultury · podróż liniowymi pociągami Kolei Transsyberyjskiej,
 • Jezioro Bajkał – perła Syberii, najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie · Skansen Talcy – świadectwo architektury bajkalskiej,
 • Park Narodowy Gorkhi-Terelj – nocleg w jurcie mongolskiej na łonie natury 65 km od Ułan Bator
 • Mur Chiński i grobowce dynastii Ming – całodniowa wycieczka z Pekinu (90 km).

 

Kod:EYAN

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Moskwa

Dzień 1: Zbiórka na lotnisku w Warszawie, lot do Moskwy. Lądowanie w Moskwie o godz. 13.50, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Po pozostawieniu bagażu wycieczka najciekawszymi stacjami metra, podczas której zobaczą Państwo wybrane najciekawsze stacje i przekonają się dlaczego określane są one mianem podziemnych pałaców. - po drodze panorama Wzgórz Worobiowych i rzeki Moskwy oraz krótki postój w Diełowom Centrze (Moskiewski Manhattan). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 2: Dziś zwiedzą Państwo Kreml, Plac Czerwony i okolice. W programie przewidziany jest także spacer po słynnej historycznej ulicy Arbat znanej z piosenek Bułata Okudżawy, przy której zamieszkiwał także Aleksander Puszkin. Wczesnym wieczorem powrót do hotelu, czas na zakupy przed podróżą. Kolacja w hotelu, następnie późnym wieczorem transfer na dworzec i odjazd pociągiem do Irkucka.

 

Irkuck, Listwianka, Jezioro Bajkał

Dzień 3-5: Transsib- Podróż pociągiem przez Nizinę Wchodnioeuropejską, góry Uralu i Nizinę Zachodniosyberyjską.

Dzień 6: Rano przyjazd do Irkucka, odbiór z dworca, śniadanie i transfer do Listwianki – miejscowości położonej bezpośrednio nad Jeziorem Bajkał.

Dzień ewentualnie śniadanie w hotelu po przyjeździe do Listwianki. Dziś zwiedzą Państwo Muzeum Bajkalskie, w programie przewidziana jest także wycieczka na Kamień Czerskiego (300 m n.p.m.). Rozciąga się stąd piękna panorama Jeziora Bajkał i rzeki Angary. Nazwa szczytu upamiętnia polskiego zesłańca i geologa Jana Czerskiego. Przy dobrej pogodzie widać stąd pasmo gór Chamar Daban rozciągające się przy południowym brzegu jeziora. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg w pensjonacie w Listwiance.

Dzień 7: Dziś czeka Państwa 2-godzinny rejs po Jeziorze Bajkał oraz zwiedzanie przepięknie położonego skansenu Talcy – świadectwa dawnej architektury bajkalskiej. Znajdują się tutaj oryginale domy mieszkalne, mur obronny, kaplica, młyn wodny, szkoła wiejska oraz karczma. Ponadto można zwiedzić stare buriackie osiedle - kilka urządzonych wewnątrz jurt, w tym jurtę szamana. Po dotarciu do Irkucka zwiedzą Państwo miasto. Nocleg w 3* hotelu w Irkucku.

Dzień 8: Wcześnie rano transfer na dworzec i odjazd pociągiem przez rosyjską Republikę Buriacji, a następnie mongolskie stepy i pustkowia.

 

Ułan Bator, Park Narodowy Gorkhi-Terelj

Dzień 9: Rano przyjazd do Ułan Bator. Po śniadaniu i zwiedzeniu głównych zabytków miasta (w programie m.in. klasztor Gandan i Plac Suche Batora) przejazd do Parku Narodowego Gorkhi-Terelj (65 km), gdzie czeka Państwa obiad w zaciszu przepięknej przyrody. Po odpoczynku zwiedzą Państwo rezerwat. Możliwość przejażdżki konnej. Kolacja i nocleg w jurtach mongolskich na terenie Parku Narodowego Terelj.

Dzień 10: Dodatkowy dzień wolny w Parku Terelj z pełnym wyżywieniem.

Dzień 11: Pobyt na łonie natury w Parku Terelj. Około południa powrót do Ułan Bator. Zakwaterowanie w hotelu, czas na zakupy. Nocleg w 4* hotelu w centrum miasta.

Dzień 12: Wczesnym rankiem odjazd do Pekinu, przejazd pociągiem przez mongolskie stepy i pustkowia, niedaleko Pustyni Gobi.

 

Pekin, Mur Chiński

Dzień 13: Po południu przyjazd do Pekinu, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży, czas wolny, nocleg w 3* hotelu w centrum miasta.

Dzień 14: W dniu dzisiejszym zwiedzą Państwo Zakazane Miasto (dawny pałac cesarski), Świątynię Nieba i słynny Plac Tian'anmen. Nocleg w Pekinie.

Dzień 15: Całodniowa wycieczka do Muru Chińskiego i grobowców dynastii Ming połączona z obiadem. Dobrze zachowany i odrestaurowany fragment muru znajduje się 90 km od miasta. Kolacja pożegnalna i nocleg w Pekinie.

Dzień 16: Dodatkowy dzień do własnej dyspozycji Uczestników w Pekinie.

Dzień 17: Transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy. Pożegnanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Warszawie.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

 • Całkowita długość Kolei Transsyberyjskiej to prawie 9300 km. Przekracza ona 8 stref czasowych.
 • Rosja to największe Państwo świata - oblewa je 13 mórz. Posiada również najwięcej lasów na świecie (na Syberii rośnie ponad 25 % wszystkich lasów świata).
 • Moskwa to miasto miliarderów. Mieszka tam 74 miliarderów czyli 3 razy więcej niż w Nowym Jorku.
 • Powierzchnia Syberii wynosi 9 milionów 734 tysiące kilometrów kwadratowych, czyli 9% całej powierzchni lądu na Ziemi.
 • W kraju tym znajduje się najgłębsze jezioro na świecie - Bajkał mające 1620 m głębokości 60% gatunków żyjących w Bajkale to endemity czyli takie, które nie występują nigdzie indziej na świecie.
 • Bajkał podczas zimy zamarza nawet na pół metra, dzięki czemu na kilka miesięcy staje się on ważnym szlakiem komunikacyjnym. Przejeżdżanie przez zamarznięty Bajkał samochodami czy nawet autobusami jest dla lokalnych mieszkańców czymś normalnym, pozwalającym zaoszczędzić sporo czasu.
 • Przejrzystość wody dochodzi do 40 m.
 • Tylko w rejonie Bajkału można zobaczyć nerpa bajkalskiego – drapieżną fokę.
 • Na trasie zobaczymy Car-dzwon – największy dzwon na świecie (202 tony) oraz słynny Kreml którego łączna długość murów wynosi 2 235 m. Jest to największa na świecie średniowieczna twierdza z XV wieku.
 • Na irkuckich targowiskach pod koniec lata można zaobserwować ogromne ilości taśmy klejącej, która służy do zaklejania okien na zimę. Nie ma tu zimy bez przynajmniej -20 stopni Celsjusza.
 • Na trasie przejazdu możemy spotkać bardzo rzadki gatunek ptaka - Bociana Czarnego.
 • Irkuck to przede wszystkim stara zabudowa, którą widać w wielu syberyjskich miasteczkach i wsiach. Są to drewniane domy, z okiennicami, często pięknie zdobione. Wiele z tych domów  częściowo zapadło się pod ziemię pod wpływem częstego zamarzania i rozmarzania gruntu. Przez to nie raz możemy mijać domy, których okna znajdują się dosłownie na wysokości naszych stóp.
 • Skansen w Talcy posiada ponad 40 zabytkowych budowli wybudowanych od XVII do XIX w. - w tym cerkiew Kazańska i Spaska baszta przywiezione z zatopionego Ilimska.
 • Podczas podróży można spotkać buriackich szamanów, podtrzymujący kult dobrych i złych duchów oraz tzw. obo, czyli małe ołtarze postawione na cześć widm. Aby bezpiecznie przejść przez terytorium które strzegą, należy obłaskawić je, zostawiając w obo kolorowe szmatki czy kosmyki włosów.
 • Ułan Bator leży na wysokości 1350 m n.p.m. Liczy ponad milion mieszkańców (45% ogólnej populacji mieszka w stolicy).
 • W Ułan Bator można zobaczyć tysiące jurt postawianych w pobliżu miejskiej zabudowy.
 • W Mongolii występują stada koni Takhi - ostatnie dzikie konie na świecie.
 • W stolicy Mongolii, na placu Sukhbaatar znajduje się pomnik Suche Batora oraz Mauzoleum ze szczątkami tego słynnego mongolskiego dowódcy wojennego.
 • Gandan to w języku tybetańskim „pełnia radości”. Najważniejszy buddyjski klasztor. W czasie II wojny światowej był to jedyny czynny klasztor w całym kraju. Obecnie żyje w nim 150 mnichów.
 • Na trasie znajduje się Park Narodowy Gorchi-Tereldż. Obejmuje fragment pasma górskiego Chentej, wraz z górami Bag Chentijn (wysokość do 2551 m n.p.m.) oraz Sar'dag (wysokość do 2646 m n.p.m.). Roślinność w tym parku jest typowa dla tajgi w południowej części Zabajkala. Występuje duża bioróżnorodność; w parku żyje wiele chronionych gatunków zwierząt i roślin. Szczególnie duża jest liczba gatunków ptaków – ok. 25. Jedną z atrakcji parku są ostańce skalne, z których najpopularniejszy jest tzw. Melchijn chad, czyli „skała-żółw”.
 • Na trasach parku częściej można spotkać konia niż człowieka.
 • Zobaczymy również Grobowce Dynastii Ming w Pekinie - kompleks nekropolii obejmujący obszar około 40 km². Stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming.
 • Wielki Mur Chiński – pierwsze konstrukcje obronne Wielkiego Muru wznoszono już od VIII w. p.n.e. Z całego systemu fortyfikacji liczącego ok. 8800 km zachowało się jedynie ok. 1/3 długości. Podobno każdy metr muru kosztował życie trzech ludzi.
 • Mur miał duże znaczenie handlowe - jego zachodni odcinek chronił chińską część Jedwabnego szlaku.
WARUNKI

WARUNKI

cena zawiera:

 • bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Warszawy do Moskwy
 • bilet lotniczy klasy ekonomicznej z Pekinu do Warszawy
 • bilety kolejowe z Moskwy do Pekinu zgodnie z trasą (przedziały 4-os.)
 • 7 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-osobowym zgodnie z trasą
 • 2 noclegi w tradycyjnej jurcie mongolskiej
 • 10x śniadanie, 3x obiad, 3x kolacja, w tym słynna kaczka pekińska
 • wszystkie konieczne transfery (z/na dworzec/lotnisko)
 • transfer z Irkucka do Listwianki (ok. 65 km) + transfer powrotny
 • transfer z Ułan Bator do Parku Terelj (ok. 65 km) + transfer powrotny
 • 2-godzinny rejs po Jeziorze Bajkał
 • opieka wykwalifikowanego polskiego pilota podczas całej trasy
 • obsługa lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • Transsyberyjski Pakiet Podróżnika (informacje praktyczne)
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą KL do 30.000 €
 • ubezpieczenie NNW do 16.000 zł
 • wiza rosyjska, mongolska i chińska, w tym opłaty konsularne

Cena nie zawiera:

 • wyżywienie podczas podróży pociągiem
 • inne (nie wymienione wyżej) posiłki, zwyczajowe napiwki
 • jurta i pokoje 1-osobowe w hotelach na całej trasie: 265 € / os.
 • przedział 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 2 osób: 600 € / os.
 • przedział 4-osobowy do wyłącznej dyspozycji 3 osób: 200 € / os.
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji: 2,76% ceny wycieczki
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej na 60 dni przed terminem podróży (późniejsze zgłoszenia nie są wykluczone). Niezależnie od terminu wyjazdu polecamy jednak wcześniejsze zgłoszenie (najpóźniej w styczniu), gdyż ze względu na dużą liczbę zgłoszeń pod koniec i na początku roku zwykle listy są zamykane już na początku lutego.

Oferta jest ważna wyłącznie w wypadku zgłoszenia się na wycieczkę wymaganej liczby uczestników. W wypadku niezgłoszenia się wymaganej liczby uczestników osoby, które zgłosiły swoje uczestnictwo w imprezie mają prawo do przepisania się na drugi termin lub odzyskania wszystkich wpłat wniesionych na poczet imprezy. Istnieje także możliwość skorzystania z oferty indywidualnej w tym samym terminie (bez polskiego pilota) – cena imprezy może ulec zmianie.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania i/lub zmian w programie mających na celu poprawienie jakości oferowanych usług i/lub podyktowanych koniecznością dostosowania trasy i programu do pogody, aktualnej sytuacji na miejscu destynacji, zmian ze strony przewoźników i/lub zmian rozkładu jazdy pociągów i/lub w wypadku zaistnienia innych okoliczności mających wpływ na przebieg imprezy.

W programie podany został w każdym wypadku czas lokalny. Rozkład jazdy oraz wysokość opłat konsularnych mogą ulec zmianie.

W pociągach dostępny jest wagon restauracyjny. W każdym wagonie są dostępne 1-2 toalety z umywalką oraz samowar z bezpłatną wrzącą wodą. Prysznice są płatne i dostępne w oddzielnym wagonie, jednak nie we wszystkich pociągach.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Kolej Transsyberyjska Rosja-Mongolia-Chiny
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 2795 EUR
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE