Zapraszamy na unikalną podróż w krainę kambodżańskich dżungli, khmerskiej regionalnej kuchni oraz reliktów cywilizacji Wielkich Khmerów. Zwiedzimy Bangkok, przepiękne starożytne świątynie, spróbujemy lokalnych specjałów wprost z ulicznych restauracji, a także sami nauczymy się przyrządzać tradycyjne khmerskie posiłki wprost od lokalnych kucharzy.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

BANGKOK -> SIEM REAP -> ANGKOR WAT -> PHNOM PENH -> SIHANOUKVILLE

Zapraszamy na unikalną podróż w krainę kambodżańskich dżungli, khmerskiej regionalnej kuchni oraz reliktów cywilizacji Wielkich Khmerów. Zwiedzimy Bangkok, przepiękne starożytne świątynie, spróbujemy lokalnych specjałów wprost z ulicznych restauracji, a także sami nauczymy się przyrządzać tradycyjne khmerskie posiłki wprost od lokalnych kucharzy.

Program w skrócie:

 • Przygodę rozpoczniemy w stolicy Tajlandii – Bangkoku potocznie zwanym Miastem Aniołów, gdzie klucząc uliczkami pełnymi salonów masażu, stoisk z tropikalnymi owocami, lokalnym jedzeniem oraz wszelkiej maści świecidełek zagłębimy się w niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.
 • Następnie polecimy do Siem Reap – bazy wypadowej do zwiedzania starożytnego Królestwa Angkoru wpisanego na listę UNESCO kompleksu miejskiego sprzed rewolucji przemysłowej, który tworzy zespół zabytków – kamiennych budowli, miast, świątyń, parków archeologicznych oraz terenów leśnych i wodnych. Wczesnym rankiem, zanim wzejdzie słońce pojedziemy do Angkor Wat – największej i najważniejszej świątyni w całym kompleksie i rozpoczniemy pełen archeologicznych przygód dzień.
 • Kolejny dzień przeznaczymy na eksplorację bardziej odległych regionów Angkoru wliczając w to Banteay Srei – perłę starożytnej architektury oraz Kbal Spean świątynię poświęconą hinduskiemu bogowi Sziwie którą zdobią przepiękne rzeźby wykute w skale koryta górskiej rzeki.
 • Kolejne dni upłyną nam na smakowaniu i samodzielnym gotowaniu tradycyjnych khmerskich potraw takich jak Amok czy Loc Lac, w czym asystować nam będą lokalni szefowie kuchni m.in w wiosce Chansor. Miłym akcentem będzie także ugotowanie posiłku dla dzieci w lokalnej khmerskiej szkole, które będzie sprawdzianem nabytych wcześniej kulinarnych umiejętności.
 • Udamy się do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zwiedzimy tam Pałac Królewski z przyległym kompleksem świątyń oraz Srebrną Pagodę. Poznamy także mniej chlubny rozdział w historii Kambodży związany z reżimem Czerwonych Khmerów. Po zapoznaniu się z historią pójdziemy zasmakować klasyczny kambodżański street food.
 • Ostatnie dni spędzimy na błogim relaksie na plaży pałaszując świeże owoce morza nad wybrzeżem Zatoki Tajlandzkiej  – Sihanoukville. Jest to cudna kraina bogata w okazy egzotycznej fauny i flory oraz rewelacyjne miejsca na dobrą imprezę i odpoczynek.
 • Na koniec przejazd przez urokliwe w swoim pięknie Góry Kardamonowe oraz całodzienny pobyt w Bangkoku gdzie ze Złotego Wzgórza będziemy podziwiać jego niesamowitą panoramę, a ostatnie chwilę spędzimy na pływaniu łodzią po jego kanałach oraz podpatrzymy życie Tajów w wielkiej metropolii.

Kod:GOTU

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1-2
Przelot z Warszawy do Bangkoku z przesiadką przez jeden z europejskich lub arabskich portów lotniczych. Po przylocie przejazd w okolice mekki globtrotterów czyli ulicy Khao San Road, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po dzielnicy Banglamphu pełnej hoteli i guesthousów, restauracji (także ulicznych), kramów z różnymi kolorowymi rzeczami, salonów masażu tajskiego czy lokalnych sprzedawców tropikalnych owoców czyli pierwsze zetknięcie się z klimatem Miasta Aniołów. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się na całodniowe zwiedzania stolicy Tajlandii. Na naszej trasie znajdą się świątynie i stupy, m.in. najświętsza w kraju Wat Phra Kaew czyli świątynia Szmaragdowego Buddy wraz z sąsiadującym królewskim kompleksem pałacowym czy słynna Wat Pho czyli świątynia Leżącego Buddy. Odwiedzimy także, m.in. lokalny targ amuletów oraz dzielnicę China Town. Nocleg w hotelu.

Dzień 4
Po wykwaterowaniu przejazd na lotnisko Don Muang i przelot do Siem Reap czyli bazy wypadowej do słynnego Królestwa Angkoru. Siem Reap i jego okolice będą również miejscem naszych warsztatów. Po przylocie i wszystkich formalnościach wizowych udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu odpoczynek, a wieczorem kolacja z pokazem tańców khmerskich. Nocleg w hotelu.

Dzień 5
Angkor to dawna stolica starożytnego Królestwa Khmerów, a obecnie najpotężniejszy w Azji i jeden z największych na świecie kompleksów świątynnych. Dziś cały dzień poświęcimy na poznanie tajemnic skrywanych przez zatopione w dżungli perły architektury khmerskiej. Wczesnym porankiem, zanim wzejdzie słońce pojedziemy do Angkor Wat – największej i najważniejszej świątyni w całym kompleksie z wieżami w kształcie pąków kwiatu lotosu i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami. Powitamy tu dzień obserwując wschód słońca. Dalej zobaczymy słynną świątynię Ta Prohm porośniętą ogromnymi drzewami, których konary i korzenie w wielu miejscach oplatają elementy budowli. Zobaczymy też miedzy innymi Taras Słoni, monumentalne bramy miejskie oraz świątynię Bayon – znaną z kilkudziesięciu ogromnych rzeźb twarzy króla Javarayamana VII przypominającego Buddę. W godzinach późno popołudniowych wrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 6
Dziś poznamy bardziej odległe obszary Angkoru. Zwiedzimy perłę starożytnej architektury – świątynię Banteay Srei, która znana jest z przepięknych płaskorzeźb. Pojedziemy też do Kbal Spean, naturalnej świątyni poświęconej hinduskiemu bogowi Sziwie znanej z rzeźb oraz ling wykutych w litej skale w korycie górskiej rzeki płynącej przez dżunglę. Dla chętnych możliwość kąpieli w wodospadzie. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 7
Tego dnia rozpoczniemy kulinarną przygodę z khmerskim jedzeniem. Po śniadaniu wsiądziemy w tuk tuki i udamy się do lokalnej wioski, gdzie uczestniczyć będziemy w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez lokalnego szefa kuchni. Gotowanie zakończymy obiadem składającym się z ugotowanych przez Nas posiłków, popijając kultowe piwo „Angkor”. Po południu wypłyniemy w krótki rejs w okolicach Tonle Sap – największego zbiornika słodkowodnego w Azji Południowo – Wschodniej. Zobaczymy tam typowe dla tego regionu pływające wioski, których zasięg zmienia się wraz z poziomem wód w jeziorze. Powrót i nocleg w hotelu.

Dzień 8
Kolejny dzień z khmerskim gotowaniem! Po śniadaniu udamy się do wioski Chansor. Przesiądziemy się tam na tradycyjne wozy zaprzęgnięte przez woły i udamy się na lokalny market, gdzie dokonamy zakupów składników, które potrzebne Nam będą do gotowania. Następnie udamy się na warsztaty kulinarne, gdzie pod okiem fachowców będziemy uczyć się jak przygotować tradycyjne khmerskie jedzenie. Warsztaty zakończymy obiadem składającym się z ugotowanych przez Nas posiłków. Nocleg w hotelu.

Dzień 9
Wczesnym rankiem wyruszymy na tradycyjne, lokalne khmerskie śniadanie. Następnie dotrzemy do miejsca, gdzie przesiądziemy się na rowery i udamy się na lokalny market, gdzie dokonamy zakupów składników, które potrzebne Nam będą do gotowania dla… dzieci! Tak! Ostatni dzień warsztatów spędzimy w lokalnej szkole, gdzie pod okiem miejscowych Khmerów przygotujemy obiad dla kambodżańskich uczniów. Będzie to okazja do podzielenia się efektami zdobytego kulinarnego doświadczenia. Po wspólnym posiłku i pożegnaniu ze szkołą wrócimy do Siem Reap, skąd ruszymy dalej do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 10
Tego dnia poznamy tragiczne dzieje Kambodży przemieszczając się po okolicy lokalnymi motorikszami. Zaczniemy jednak zwiedzanie od Pałacu Królewskiego z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Odwiedzimy także muzeum Tuol Sleng, gdzie Czerwoni Khmerzy więzili i torturowali lokalną ludność. Pojedziemy następnie poza miasto na Pola Śmierci – miejsce, w którym dokonywano masowych egzekucji na więźniach. Na koniec zajrzymy na lokalne targowisko, gdzie oprócz zakupów zjemy pyszny kambodżański „street food”. Następnie udamy się w drogę nad wybrzeże Zatoki Tajlandzkiej – do Sihanoukville. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 11-12
Przez kolejne 2 dni oddamy się błogiemu wypoczynkowi na plaży oraz samodzielnemu zwiedzaniu okolic. Chętni mogą wybrać się na rejs łodzią po okolicznych wyspach z rafami koralowymi. Koszt wycieczki to około 20USD. Będzie można popływać tam z maską, fajką oraz płetwami i zobaczyć rafę koralową z bogactwem flory i fauny. W wybrany wieczór wybierzemy się również do centrum Sihanoukville popróbować lokalnego ulicznego jedzenia.

Dzień 13
Całodzienny przejazd przez Góry Kardamonowe w kierunku granicy tajskiej. Po przekroczeniu granicy będziemy kontynuować podróż dalej do Bangkoku. W godzinach wieczornych dotrzemy do stolicy Tajlandii. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Całodzienny przejazd przez Góry Kardamonowe w kierunku granicy tajskiej. Po przekroczeniu granicy będziemy kontynuować podróż dalej do Bangkoku. W godzinach wieczornych dotrzemy do stolicy Tajlandii. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 14
Po śniadaniu udamy się na Złote Wzgórze z świątynią Wat Saket na szczycie i piękną panoramą Bangkoku. Następnie wsiądziemy na łódź długorufową i popływamy po kanałach Bangkoku. Przyjrzymy się z bliska życiu Tajów żyjących w środku wielkiego miasta pośród ryb i waranów. Czas wolny na ostatnie zakupy. Popołudniu transferb i przejazd na lotnisko, wylot w kierunku do Warszawy.

Dzień 15
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

GALERIA

GALERIA

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa
 • przelot na trasie Bangkok – Siem Reap
 • główne punktu programu + warsztaty kulinarne
 • transport lokalny (bus, kolej, minibus, taxi, motor, tuk tuk, łódź)
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej
 • opiekę pilota oraz przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż

Zaliczka: 2500 PLN

Cena nie zawiera:

 • wyżywienie: około 150 USD
 • bilety wstępu: około 70 USD
 • ewentualnej dopłaty 100 USD/os do lepszego, luksusowego hotelu ze śniadaniami w regionie Sihanoukville (w przypadku 2 osób w pokoju)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi:
1) 15 PLN/os– za imprezy lotnicze czarterowe za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt. 4);
2) 13 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane poza Europę;
3) 10 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane w Europie za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 4);
4) 0 PLN– za imprezy realizowane do krajów mających granicę lądową z Polską oraz na terytorium Polski.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Khmer Style
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 4500 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE