Zapraszamy na unikalną podróż w krainę kambodżańskich dżungli, khmerskiej regionalnej kuchni oraz reliktów cywilizacji Wielkich Khmerów. Zwiedzimy Bangkok, przepiękne starożytne świątynie, spróbujemy lokalnych specjałów wprost z ulicznych restauracji, a także sami nauczymy się przyrządzać tradycyjne khmerskie posiłki wprost od lokalnych kucharzy.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

BANGKOK -> SIEM REAP -> ANGKOR WAT -> PHNOM PENH -> KOH RONG

Zapraszamy na unikalną podróż w krainę kambodżańskich dżungli, khmerskiej regionalnej kuchni oraz reliktów cywilizacji Wielkich Khmerów. Zwiedzimy Bangkok, przepiękne starożytne świątynie, spróbujemy lokalnych specjałów wprost z ulicznych restauracji, a także sami nauczymy się przyrządzać tradycyjne khmerskie posiłki wprost od lokalnych kucharzy.

Program w skrócie:

 • Przygodę rozpoczniemy w stolicy Tajlandii – Bangkoku potocznie zwanym Miastem Aniołów, gdzie klucząc uliczkami pełnymi salonów masażu, stoisk z tropikalnymi owocami, lokalnym jedzeniem oraz wszelkiej maści świecidełek zagłębimy się w niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.
 • Następnie polecimy do Siem Reap – bazy wypadowej do zwiedzania starożytnego Królestwa Angkoru wpisanego na listę UNESCO kompleksu miejskiego sprzed rewolucji przemysłowej, który tworzy zespół zabytków – kamiennych budowli, miast, świątyń, parków archeologicznych oraz terenów leśnych i wodnych. Wczesnym rankiem, zanim wzejdzie słońce pojedziemy do Angkor Wat – największej i najważniejszej świątyni w całym kompleksie i rozpoczniemy pełen archeologicznych przygód dzień.
 • Kolejny dzień przeznaczymy na eksplorację bardziej odległych regionów Angkoru wliczając w to Banteay Srei – perłę starożytnej architektury oraz Kbal Spean świątynię poświęconą hinduskiemu bogowi Sziwie którą zdobią przepiękne rzeźby wykute w skale koryta górskiej rzeki.
 • Kolejne dni upłyną nam na smakowaniu i samodzielnym gotowaniu tradycyjnych khmerskich potraw takich jak Amok czy Loc Lac, w czym asystować nam będą lokalni szefowie kuchni m.in w wiosce Chansor. Miłym akcentem będzie także ugotowanie posiłku dla dzieci w lokalnej khmerskiej szkole, które będzie sprawdzianem nabytych wcześniej kulinarnych umiejętności.
 • Udamy się do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zwiedzimy tam Pałac Królewski z przyległym kompleksem świątyń oraz Srebrną Pagodę. Poznamy także mniej chlubny rozdział w historii Kambodży związany z reżimem Czerwonych Khmerów. Po zapoznaniu się z historią pójdziemy zasmakować klasyczny kambodżański street food.
 • Ostatnie dni spędzimy na błogim relaksie na plaży pałaszując świeże owoce morza nad wybrzeżem Zatoki Tajlandzkiej  – Sihanoukville. Jest to cudna kraina bogata w okazy egzotycznej fauny i flory oraz rewelacyjne miejsca na dobrą imprezę i odpoczynek.
 • Na koniec przejazd przez urokliwe w swoim pięknie Góry Kardamonowe oraz całodzienny pobyt w Bangkoku gdzie ze Złotego Wzgórza będziemy podziwiać jego niesamowitą panoramę, a ostatnie chwilę spędzimy na pływaniu łodzią po jego kanałach oraz podpatrzymy życie Tajów w wielkiej metropolii.

Kod:GOTU

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1-2
Przelot z Warszawy do Bangkoku z przesiadką przez jeden z europejskich lub arabskich portów lotniczych. Po przylocie przejazd w okolice mekki globtrotterów czyli ulicy Khao San Road, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po dzielnicy Banglamphu pełnej hoteli i guesthousów, restauracji (także ulicznych), kramów z różnymi kolorowymi rzeczami, salonów masażu tajskiego czy lokalnych sprzedawców tropikalnych owoców czyli pierwsze zetknięcie się z klimatem Miasta Aniołów. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się na całodniowe zwiedzania stolicy Tajlandii. Na naszej trasie znajdą się świątynie i stupy – najświętsza w kraju Wat Phra Kaew czyli świątynia Szmaragdowego Buddy wraz z sąsiadującym królewskim kompleksem pałacowym czy słynna Wat Pho czyli świątynia Leżącego Buddy. Odwiedzimy także, lokalny targ amuletów oraz dzielnicę China Town. Nocleg w hotelu

Dzień 4
Rankiem udamy się na Złote Wzgórze z świątynią Wat Saket na szczycie i piękną panoramą Bangkoku. Następnie złapiemy tramwaj wodny i udamy się do nowoczesnej i bardzo dynamicznej części Miasta Aniołów. Po powrocie do dzielnicy Banglamphu wsiądziemy na łódź długorufową i popływamy po kanałach zachodniobrzeżnego Bangkoku. Przyjrzymy się z bliska życiu Tajów żyjących w środku wielkiego miasta pośród ryb i waranów. Wieczorem natomiast odwiedzimy nocny targ i zjemy same dobre rzeczy! Nocleg w hotelu.

Dzień 5
Po wykwaterowaniu przejazd na lotnisko Don Muang i przelot do Siem Reap czyli bazy wypadowej do słynnego Królestwa Angkoru. Siem Reap i jego okolice będą również miejscem naszych warsztatów. Po przylocie i wszystkich formalnościach wizowych udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu odpoczynek, a wieczorem kolacja z pokazem tańców khmerskich. Nocleg w hotelu.

Dzień 6
Angkor to dawna stolica starożytnego Królestwa Khmerów, a obecnie najpotężniejszy w Azji i jeden z największych na świecie kompleksów świątynnych. Dziś cały dzień poświęcimy
na poznanie tajemnic skrywanych przez zatopione w dżungli perły architektury khmerskiej. Wczesnym porankiem, zanim wzejdzie słońce pojedziemy do Angkor Wat – największej i najważniejszej świątyni w całym kompleksie z wieżami w kształcie pąków kwiatu lotosu i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami. Powitamy tu dzień obserwując wschód słońca. Dalej zobaczymy słynną świątynię Ta Prohm porośniętą
ogromnymi drzewami, których konary i korzenie w wielu miejscach oplatają elementy budowli. Zobaczymy też miedzy innymi Taras Słoni, monumentalne bramy miejskie oraz świątynię Bayon – znaną z kilkudziesięciu ogromnych rzeźb twarzy króla Javarayamana VII przypominającego Buddę. W godzinach późno popołudniowych wrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 7
Dziś poznamy bardziej odległe obszary Angkoru. Zwiedzimy perłę starożytnej architektury – świątynię Banteay Srei, która znana jest z przepięknych płaskorzeźb. Pojedziemy też do
Kbal Spean, naturalnej świątyni poświęconej hinduskiemu bogowi Sziwie znanej z rzeźb oraz ling wykutych w litej skale w korycie górskiej rzeki płynącej przez dżunglę. Dla chętnych możliwość kąpieli w wodospadzie. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 8
Tego dnia rozpoczniemy kulinarną przygodę z khmerskim jedzeniem. Po śniadaniu wsiądziemy w tuk tuki i udamy się do pobliskiej wioski, gdzie uczestniczyć będziemy w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez lokalnego szefa kuchni. Gotowanie zakończymy obiadem składającym się z ugotowanych przez Nas posiłków, popijając kultowe piwo „Angkor”. Po południu wypłyniemy w krótki rejs w okolicach Tonle Sap – największego zbiornika słodkowodnego w Azji Południowo – Wschodniej. Zobaczymy tam typowe dla tego regionu pływające wioski, których zasięg zmienia się wraz z poziomem wód w jeziorze. Powrót i nocleg w hotelu.

Dzień 9
Wczesnym rankiem wyruszymy na tradycyjne khmerskie śniadanie. Następnie dotrzemy do miejsca, gdzie przesiądziemy się na rowery i udamy się na rynek, gdzie dokonamy zakupów składników, które potrzebne Nam będą do gotowania dla… dzieci! Tak! Ostatni dzień warsztatów spędzimy w lokalnej szkole, gdzie pod okiem miejscowych Khmerów przygotujemy obiad dla kambodżańskich uczniów. Będzie to
okazja do podzielenia się efektami zdobytego kulinarnego doświadczenia. Po wspólnym posiłku i pożegnaniu ze szkołą wrócimy do Siem Reap, skąd ruszymy dalej do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 10
Tego dnia poznamy tragiczne dzieje Kambodży przemieszczając się po okolicy lokalnymi motorikszami. Zaczniemy jednak zwiedzanie od Pałacu Królewskiego z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Odwiedzimy także muzeum Tuol Sleng, gdzie Czerwoni Khmerzy więzili i torturowali lokalną ludność. Pojedziemy następnie poza miasto na Pola Śmierci – miejsce, w którym dokonywano masowych egzekucji na więźniach. Na koniec zajrzymy na lokalne targowisko, gdzie oprócz zakupów zjemy pyszny kambodżański „street food”. Następnie udamy się w drogę nad wybrzeże Zatoki Tajlandzkiej – do Sihanoukville. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Wieczorem popróbujemy lokalnego ulicznego jedzenia.

Dzień 11-13
Rano po wykwaterowaniu transfer do portu, gdzie wsiądziemy na szybką łódź i udamy się na wyspę Koh Rong lub Koh Rong Samloen. Przez kolejne 3 dni oddamy się błogiemu wypoczynkowi na plaży oraz samodzielnemu zwiedzaniu okolic. Chętni mogą wybrać się na rejs łodzią po okolicznych wyspach z rafami koralowymi. Koszt wycieczki to około 20USD. Będzie można popływać tam z maską, fajką oraz płetwami i zobaczyć rafę koralową z bogactwem flory i fauny.

Dzień 14
Od rana ostatnie chwile na plaży. Popołudniu transfer łodzią do Sihanoukville, a następnie przejazd na lotnisko w Phnom Penh i odlot w kierunku Warszawy.

Dzień 15
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

GALERIA

GALERIA

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa
 • przelot na trasie Bangkok – Siem Reap
 • główne punktu programu + warsztaty kulinarne
 • transport lokalny (bus, kolej, minibus, taxi, motor, tuk tuk, łódź)
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej
 • opiekę pilota oraz przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie NNW, KL, OC, BP i inne (AXA Kontynenty MultiTravel)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Zaliczka: 3000 PLN

Pozostała kwota 2000 PLN płatna na 45 dni przed wyjazdem; 550 USD przekazywana pilotowi po dotarciu do celu podróży

Cena nie zawiera:

 • wyżywienie: około 150 USD
 • bilety wstępu: około 70 USD
 • wiza do Kambodży: 30USD

 

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Khmer Style
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE