O ile Hiszpania to kraj pełen zróżnicowanych turystycznych atrakcji, to Katalonia mieści je wszystkie w jednym regionie, będącym liderem tego pięknego kraju. Każdy aspekt regionu prezentuje wachlarz doznań. To tu mamy wybrzeże (zarówno klifowe, nieokiełznane, jak i piękne piaszczyste) które poprzez pagórki przechodzi w wysokie szczyty Pirenejów poprzekładane jeziorami i dolinami. Ruiny starożytności, górskie małe kościoły, średniowieczne obronne twierdze i monastery oraz perły secesji świadczą o długiej i złotej historii Katalonii. A ludzie zamieszkujący rybackie wioski, białe miasteczka, średniowieczne miasta czy słynną Barcelonę z dumą podkreślają swój regionalizm. Ale chociaż katalończycy pragną autonomiczności, w obyczajach mają więcej z Hiszpanii niż chcieliby przyznać. Między innymi kuchnia, której spróbujemy zarówno lokalnej jak i tej znanej w całym kraju.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

O ile Hiszpania to kraj pełen zróżnicowanych turystycznych atrakcji, to Katalonia mieści je wszystkie w jednym regionie, będącym liderem tego pięknego kraju. Każdy aspekt regionu prezentuje wachlarz doznań. To tu mamy wybrzeże (zarówno klifowe, nieokiełznane, jak i piękne piaszczyste) które poprzez pagórki przechodzi w wysokie szczyty Pirenejów poprzekładane jeziorami i dolinami. Ruiny starożytności, górskie małe kościoły, średniowieczne obronne twierdze i monastery oraz perły secesji świadczą o długiej i złotej historii Katalonii. A ludzie zamieszkujący rybackie wioski, białe miasteczka, średniowieczne miasta czy słynną Barcelonę z dumą podkreślają swój regionalizm. Ale chociaż katalończycy pragną autonomiczności, w obyczajach mają więcej z Hiszpanii niż chcieliby przyznać. Między innymi kuchnia, której spróbujemy zarówno lokalnej jak i tej znanej w całym kraju.

Atuty oferty:

 • Niespieszne wędrówki po urokliwych, rzadziej odwiedzanych zakątkach Katalonii
 • Kuchnia katalońska - pełna ryb, owoców morza, serów, wędlin oraz wina
 • Cap de Creus – spacer wzdłuż pięknych klifów, między ukrytymi plażami a latarniami
 • Białe miasteczka urwistego wybrzeża
 • Garrotxa – park naturalny pełen stożków wulkanicznych
 • Montserrat – postrzępione góry ze słynnym benedyktyńskim klasztorem
 • Figueres – miejsce urodzin i najsłynniejsze muzeum Dalego
 • Wybrzeże – spacery wzdłuż pięknego wybrzeża z wioskami rybackimi
 • Średniowieczne miasteczka – urzekające urodą miasteczka i zamki średniowiecza
 • Girona – miasto wielu rzek, kolorowych domów, ze wspaniałą starówką
 • Spacery z widokiem na śniegi Pirenejów i błękit morza

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Benvingut Catalunya!
Wylot z Warszawy (Modlin/Okęcie) i przelot do Barcelony. Po wylądowaniu w stolicy Katalonii przejazd na nocleg.

Dzień 2 Z widokiem na wulkany
Oprócz Etny czy islandzkich wulkanów, pojęcie strefa wulkaniczna kojarzy się Europejczykom raczej z wyspami Pacyfiku niż Hiszpanią. Tymczasem u podnóża Pirenejów, na małym obszarze Garrotxa ciągle można zaobserwować kilkanaście dawnych wulkanów. Od tysiącleci nieczynne, pozostawiły po sobie fantastyczną formę terenu, którą będziemy mogli oglądać spacerując do krateru dawnego wulkanu. Drugą z twarzy interioru Katalonii którą poznamy będą urokliwe miasta. Olot, największe z tych, które odwiedzimy, ugości nas m.in. starówką i papas de Olot - jedzeniem typowym dla La Garrotxy. Malutkie Santa Pau pozwoli zaznać spokoju i estetycznych wrażeń w średniowiecznej scenerii otoczonej byłymi wulkanami. Perłą tego dnia będzie jednak Besalu. Średniowieczny most i żydowskie łaźnie to emblematy tego miasta z cudowną starówką pełną placyków i knajp. Gdy do tego dodamy możliwość spojrzenia na zjawiskowo usytuowane na skale Castellfollit de la Roca, po tym dniu będziemy pewni: Katalonia ma mnóstwo ukrytych skarbów.

Dzień 3 Średniowieczne miasteczka, rybackie wioski, szorstkie wybrzeże
Po porannym przejeździe będziemy mieć okazję wypić kawę w Pals, które mogłoby być źródłem przysłowia o małym, które jest piękne. Dosłownie kilka kilometrów dalej zaczniemy przemierzać wybrzeże.
Costa Brava można tłumaczyć jako "wybrzeże szorstkie". Ta szorstkość to przeciwieństwo łagodnych, płaskich plaż piaszczystych, w które spokojnie przechodzą niziny. Jednak urok takiego terenu jest trudny do zaprzeczenia. Spacer po klifach, pomiędzy wioskami rybackimi i plażami wciśniętymi między w zatoki dostarczy niesamowitych wrażeń estetycznych. Popołudniowy posiłek zjemy w urokliwym Begur. Z górującego nad nim zamku można zobaczyć pejzaż pełnej atrakcji Katalonii, w tym naszych spacerów. Dzień zakończymy na kolejnym z nich oraz relaksując się w ostatnich już tego dnia rybackich miasteczkach.

Dzień 4 Widokowy spacer i źródła Salwadora Dali
Po krótkiej porannej przejażdżce znajdziemy się na trasie naszego dzisiejszego spaceru. Trasa prowadzić będzie zboczami, pomiędzy gajami oliwnymi, a podziwiać będziemy mogli zarówno wybrzeże, jak i szczyty Pirenejów. Po drodze dojdziemy do Monastir de Sant Pere de Rodes - pochodzącego z IX wieku benedyktyńskiego monasteru wybudowanego obok zamku (obecnie ruin), z wspaniałym widokiem na białe miasteczka wybrzeża. W jednym z nich "El Port Selva" znajdziemy chwilę na popołudniową kawę. Kolejnym punktem naszego dnia będzie Figueres - miasto naodzin Salwadora Dali. Każdy będzie miał możliwość wizyty w muzeum założonym przez samego Mistrza, o czym świadczy wyraźnie już sama architektura tego budynku. Stara część miasta, pełna placyków, da nam kolejną okazję do spróbowania katalońskich potraw.

Dzień 5 Stolica rzymska, stolica katalońska
Po porannym śniadaniu znajdziemy się w L'Escali. Atrakcyjność Katalonii, jako bramy do Półwyspu Iberyjskiego odkryto już w starożytności - i to właśnie w L'Escali Rzymianie rozwinęli miasto, które było dla nich stolicą tego regionu, na długo przed powstaniem Barcelony. L'Escala swoje lata świetności administracyjnej ma już za sobą, ale pozostałości rzymskie, piękne plaże (będzie to też okazja do sprawdzenia temperatury Morza Śródziemnego) oraz miasto znane z sardynek, na pewno sprawi, że wyjedziemy z niego w pełni usatysfakcjonowani. A wyjedziemy w stronę Girony, stolicy prowicji, przez niektórych nazywanej również prawdziwą stolicą Katalonii - to tu najtrudniej porozumieć się po hiszpańsku, to tu jest najwięcej zwolenników autonomii. Miasto pełne studentów, kolorowych domków przy rzekach oraz wąskich i uroczych uliczek pozwoli nam spędzić magiczny wieczór.

Dzień 6 Białe wioski wśród klifów
Pójdziemy na spacer. Przemierzając rezerwat półwyspu Cap de Creus, pełen ukrytych plaż. Znajduje się tam również latarnia morska, najbardziej na wschód wysunięty punkt Hiszpanii. Dzień zakończymy w Port Lligat, słynnym z tego, że mieszkał tam Salvador Dali z Galą. Stąd tylko parę kroków do Cadaques, ostatniej tego dnia białej wioski. O jej rybackim charakterze ciągle świadczą licznie ułożone łódki w zatoce czy menu w lokalnych restauracjach.

Dzień 7 Emblematy Katalonii
Po porannym opuszczeniu hotelu udamy się w stronę winiarni wina Cava. Słynne musujące wino z rodziny szampanów, pochodzi właśnie z okolic Barcelony. Będziemy mieć okazję przyjrzeć się produkcji, poznać tajemnice jego smaku, jak i, oczywiście, degustować trunki. Popołudnie spędzimy w Montserrat. "Postrzępione góry", już z daleka zachwycą nas swoją charakterystyczną formą. To właśnie tam, Benedyktyni od wieków mają klasztor, który w czasach Franco stał się symbolem opozycji i katalońskości. Pomimo licznych zakazów i represji, tylko tam, odprawiane były msze po katalońsku, a pielgrzymki do Montserrat były wydarzeniami również politycznymi. Oprócz kompleksu klasztornego, pójdziemy na wędrówke w okolicznych górach, aby podziwiać piękne widoki i niecodzienne formy napotkanych skał. Następnie przejedziemy na nocleg w okolicach Barcelony.

Dzień 8 Powrót do Polski
Przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa (Modlin/Okęcie) - Barcelona - Warszawa (Modlin/Okęcie), transport na miejscu (autokar lub bus, częściowo transport publiczny)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu (pokoje 2 os.)
 • Wyżywienie: śniadania
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 15-25 EUR/dzień)
 • Biletów wstępu, opłat klimatycznych, degustacje lokalnych produktów - ok. 60-90 EUR
 • Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Barcelonie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem i informację o zainteresowaniu taką opcją nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia.

 

Liczba uczestników: 12 - 22 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Katalonia – od Pirenejów po Costa Brava
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 3750 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE