mapMarker
Islandia
calendar
5 dni, min. 2 osoby
Dzika przyroda
Dzika przyroda
Islandia to kraina dzikich żywiołów, gdzie ogromne lodowce sąsiadują z gorącymi źródłami i czynnymi wulkanami. Podczas wyprawy olbrzymimi jeepami po ośnieżonych drogach i bezkresnych bezdrożach krainy elfów zapolujesz z aparatem fotograficznym na wybuchające gejzery i i zorzę polarną.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Islandia to kraina dzikich żywiołów, gdzie ogromne lodowce sąsiadują z gorącymi źródłami i czynnymi wulkanami. Podczas wyprawy olbrzymimi jeepami po ośnieżonych drogach i bezkresnych bezdrożach krainy elfów zapolujesz z aparatem fotograficznym na wybuchające gejzery i i zorzę polarną.

Kod:1

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 – Berlin – Rejkiawik

Zbiórka na lotnisku w Berlin. Przelot do Rejkiawiku. Po wylądowaniu, transfer regularnym autobusem do Rejkiawiku. Po drodze możliwość przerwy w Blue Lagoon – jednym z najlepszych kompleksów termalnych świata. Tutejszy kompleks geotermalnych basenów , zlokalizowany pośród wulkanicznych skał Islandii, to doskonałe miejsce na relaks i odnowę biologiczną. Po przyjeździe do stolicy, zakwaterowanie w hotelu 4* i czas wolny.

Dzień 2 – Zwiedzanie jaskiń – Wulkan Eyjafjallajokull – Czarne Wybrzeże – Wyprawa jeepem 4x4

Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem, który będzie jednocześnie kierowcą. Dzisiejszy dzień rozpocznie przejazd przez Rejkiawik, który będzie wstępem do poznania Islandii oraz jej mieszkańców. Nie trzeba długo czekać, aby po opuszczeniu miasta dostać się na odludne obszary wyspy. Podczas pierwszego przystanku każdy będzie mógł spróbować swoich sił podczas wędrówki po tunelu lawowym – jaskini wydrążonej przez lawę wulkaniczną. Z podziemi planowany jest przejazd na farmę Gaulverjabaer, aby zakosztować prawdziwego życia wśród krajobrazu Islandii. Następnie po dotarciu do czynnego wulkanu Eyjafjallajokull w pobliżu słynnego lodowca o tej samej nazwie, rozpocznie się wyprawa 4x4 do oddalonego na północ rezerwatu naturalnego Thorsemork – nazwa pochodzi od nordyckiego boga Thora. Na miejscu zaplanowany jest piknik z udziałem lokalnych specjałów. W dalszej części wędrówki odwiedzimy wodospad Gljufrabui oraz Skogarfoss, przy okazji zatrzymując się w tradycyjnym islandzkim domu krytym darnią. Dalsza część wyprawy odbędzie się przez słynną czarną plażę na południowym wybrzeżu Islandii. Wieczór w pensjonacie Hrifunes to idealna okazja do zaobserwowania nieuchwytnej zorzy polarnej. Jest to przytulny dom na wsi, który mieści się z dala od świateł miast. Należy jednak pamiętać, że są to zjawiska naturalne przez co nie możemy zagwarantować ich wystąpienia.

Dzisiaj będziesz nie tylko podróżnikiem, ale także odkrywcą!

Dzień 3 – Jokulsalron Glacial Lagoon -  Eldhraun pole lawowe – Polowanie na zorzę polarną

Kolejny dzień zapoczątkuje podróż górską drogą, która przecina Eldhraun – ogromne pole lawowe, które pochodzi z erupcji z XVIII wieku. Niektórzy twierdzą, że była ona przyczyną Rewolucji Francuskiej.  Dalsze punkty na trasie to – kanion Fjadrargljufur, ogromne skały na Lomagnupur oraz niesamowite bazaltowe kolumny. Następnie w parku narodowym Skaftafell zaplanowany jest spacer na lodowiec Svinafellsjokull – przy zastosowaniu raków i kilofów. W planie jest również przerwa na piknik. Następny punkt wycieczki to słynna Jokulsalron Glacial Lagoon z barwnymi górami lodowymi, wśród których będzie można zaobserwować leniwie wylegujące się foki. Nocleg jak poprzedniego dnia w pensjonacie Hrifunes, jednak wcześniej polowanie na zorzę polarną.

Dzień 4 – Wulkan Hekla – wyprawa jeepem 4x4 – Kąpiel w gorącym jeziorze – Wodospad Gullfoss – Gejzer Geysir – Park Narodowy Thingvellir

Początek dnia to dolina Thjorsardalur. Dalej w planie jest kolejna zimowa przygoda 4x4. Postój przy wodospadzie Fossabrekkur, aby napić się nieskazitelnie czystej wody wprost z niego. Później w zależności od warunków pogodowych, będzie to zamarznięte jezioro na wulkanie Hekla lub wodospad Haifoss – jeden z największych na Islandii,  bądź przejażdżka przez malowniczą dolinę Gjain. W drodze na szczyt wodospadu Hjalp zaplanowano postój w domu zbudowanym na wzór domów wikingów. Po przerwie na piknik zachęcamy do skorzystania z kąpieli w naturalnym gorącym jeziorze – jest to bardzo popularna forma relaksu wśród mieszkańców wyspy. Na koniec dnia czekają trzy islandzkie perły na słynnej wycieczkowej trasie Golden Circle – wodospad Gullfoss – chroniony obecnie statusem parku narodowego, gejzer Geysir – od którego nazwy własnej pochodzi nazwa zwyczajowa źródeł geotermalnych na świecie oraz park narodowy Thingvellir – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ostatnimi punktami dzisiejszej wycieczki będą, miejsce pierwszego islandzkiego parlamentu, a także miejsce gdzie dwie płyty tektoniczne powoli odsuwają się od siebie. Na zakończenie dnia degustacja lokalnej ziemniaczanej wódki o kminkowym aromacie – brennivin oraz sfermentowanego mięsa rekina, które jest tutaj przysmakiem. Powrót do Rejkiawiku i czas wolny.

Dzień 5 – Rejkiawik – Berlin

W zależności od rozkładu lotu,  transfer na lotnisko i powrót do Berlin.

WARUNKI

WARUNKI

*Możliwe wyloty: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Berlin, Poznań oraz pozostałe lotniska na zapytanie.

Cena zawiera:

 • wszystkie transfery i przejazdy wg programu (transfer na trasie lotnisko- hotel- lotnisko lokalnym autobusem),
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu 4* w Rejkiawiku oaz 2 noclegi w pensjonacie Hrifunes ( lub podobnym),
 • wyżywienie w postaci 4 śniadań, 2 lunchy w dniu 2 i 3 oraz obiadokolacji w dniu 2 i 3,
 • opiekę anglojęzycznego pilota podczas jeep safari w dniu 2-4,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Berlin – Rejkiawik – Berlin (koszt przeloty na poziomie 1000-1500 PLN),
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców i lokalnych przewodników,
 • napojów do posiłków,
 • biletu wstępu do Blue Lagoon (ok. 60-100 EUR od osoby w zależności od pakietu),
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

 

Oferta dla grupy min. 2 osób.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Zimowa Islandia ( Jeep Safari ) – indywidualne
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE