mapMarker
Islandia
calendar
11 dni, grupa: 12-21 osób
Trekking
Trekking
Trasa wyprawy prowadzi przez niezwykłe krajobrazy dzikich, surowych, islandzkich wyżyn ze spektakularnymi lodowcami w tle. Czeka nas spotkanie z bogatą florą i fauną arktyczną, lodowcami, gorącymi źródłami i gejzerami.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Trasa wyprawy prowadzi przez niezwykłe krajobrazy dzikich, surowych, islandzkich wyżyn ze spektakularnymi lodowcami w tle. Czeka nas spotkanie z bogatą florą i fauną arktyczną, lodowcami, gorącymi źródłami i gejzerami. Zobaczymy formacje bazaltowych kolumn i rozległe koryta lodowcowych rzek. Szlak wędrówki zaprowadzi nas przez islandzkie płaskowyże, gdzie będziemy podziwiać jęzory największych lodowców Europy, czarne pustynie, kolorowe kaniony. Przemierzymy też pełną zieleni krainę południowego wybrzeża z jej wodospadami oraz wysokimi klifami wystającymi ponad czarne plaże. Nad naszymi głowami przelatywać będą kolorowe maskonury i nurzyki – ptasi gospodarze nadmorskich klifów.

Atuty oferty:

 • Kolorowe pejzaże: czerwone kratery, zielone klify, niebieskie wzgórza, czarne plaże
 • Rozległe lawowe pustynie
 • Największy lodowiec Europy Vatnajökull
 • Najmłodsza góra świata (miejsce erupcji w 2010 r)
 • Kąpiele w gorących źródłach

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Reykjavíku
Późnym popołudniem przelot z Warszawy do Reykjavíku.

Dzień 2 Reykjavik i "Golden Circle"
Wycieczka w okolicach Reykjaviku - "Golden Circle": Park Narodowy Þingvellir, obszar geotermalny Geysir i wodospady Gullfoss. Późnym popołudniem krótki spacer po Reykjavíku. Wieczorem czas wolny - możliwość ze skorzystania z kąpieli w gorących źródłach (baseny) lub samodzielne zwiedzanie miasta.

Dzień 3 Rezerwat Fjallabak, malownicze jezioro Frostastadavatn
Przejazd w interior do regionu Landmannalaugar, zakwaterowanie w schronisku i eksploracja rezerwatu Fjallabak (Fjallabak Nature Reserve): wędrówka przez barwnie położone jezioro Frostastadavatn do Ljótipollur - niebieskie jezioro położone w czerwonym kraterze.

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma podejść: ok. 350 m, ok. 14 km

Dzień 4 Kolorowe góry Landmannalaugar
Całodzienna wędrówka górska przez słynne "kolorowe góry" ("niebieski szczyt", "płonący szczyt", "pomarańczowy szczyt") wokół Landmannalaugar. Wieczorem możliwość kąpieli w gorących źródłach w Landmannalaugar.

Czas wędrówki: ok. 4-6 godzin | Suma podejść: ok. 600-900 m, 8-14 km (zależnie od wariantu trasy)

Dzień 5 Nieodkryte perełki interioru: Langisjór i Eldgjá
Górską trasą dostaniemy się do przepięknej, ale wciąż mało znanej, „tylnej” części parku narodowego Vatnajökull. Udamy się na wędrówkę przez niecodzienne krajobrazy, wzdłuż malowniczego jeziora Langisjór na widokowy szczyt Sveinstindur (1089 m npm).
Popołudniu kontynuacja przejazdu piękną górską trasą (drogą górską „Fjallabak”) przez wąwóz Eldgjá (wędrówka do wodospadu i miejsca widokowego) do małego miasteczka Kirkjubaejarklaustur,
położonego malowniczo pod wodospadem. Powrót do cywilizacji, tu jest sklep spożywczy!!

Czas wedrówki: ok. 3-4 godzin, Suma podejść: ok. 500 m, ok. 10 km

Dzień 6 Kratery Lakagigar
Szereg kraterów Lakagígar: Wycieczka całodniowa – busem i pieszo przez bardzo dzikie tereny, stworzone przez największe erupcje wulkaniczne w najnowszej historii świata. Na trasie zwiedzimy wąwóz Fjardrárgljúfur, wodospad Fagrifoss i przejdziemy przez dwa najładniejsze kratery. Na szczyt Laki zaprowadzi nas łatwa ścieżka górska z góry roztacza się niezwykła panorama na lodowiec Vatnajökull i pustynię lawową.

Czas wędrówki: ok. 3-4 godzin | Suma podejść: ok. 400 m, ok. 10 km

Dzień 7 Lodowiec Vatnajökull
Dzisiejszy dzień spędzimy na wędrówkach pod największym lodowcem Europy. Po przyjeździe do Skaftafell (najbardziej znanej część parku narodowego Vatnajökull), czeka nas piękna wędrówka górska z widokami na lodowiec, bazaltowy wodospad Svartifoss („czarny wodospad“). Dla chętnych wejście na szczyt Kristinartindar 1126 m n.p.m. lub piknik w ładnie zlokalizowanym miejscu pod szczytem.

Czas wędrówki: ok. 6-7 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m, ok. 18 km

Dzień 8 Miasteczko Vik
Pięknie położone nad czarną plażą miasteczko Vik. Najlepsze widoki na Vík i okoliczne lodowce będziemy mieli ze ścieżki wzdłuż malowniczych klifów. Duża szansa spotkania maskonurów. Wieczorem dojedziemy do wodospadu Skogafoss.

Czas wędrówki: ok. 2-3 godzin | Suma podejść: ok. 250 m, ok. 7 km

Dzień 9 PN Þorsmörk, szczyt Valahnukur, wodospad Seljalandsfoss
Piesza całodniowa wędrówka od wodospadu Skogafoss przez przełęcz Fimmvörduháls (1116 m n.p.m.) do zielonego raju - Parku Narodowego Þorsmörk. Po drodze będziemy mijać aż 20 dużych wodospadów, czarno-biała pustynię lawową, liczne ciekawe formacje skalne oraz staniemy na najmłodszej górze świata, powstałej w 2010 r. przez erupcje wulkanu Eyjafjallajökull. Wieczorem czeka nas imponujące zejście w dobrym wieczornym świetle do „zielonego królestwa”, jakim jest nazywane Þorsmörk. Jest to wyjątkowe miejsce odbiegające od surowego charakteru interioru, jako oaza zieleni ochroniona przez wulkany pokryte lodowcami.

Czas wędrówki: ok. 9-10 godzin | Suma podejść: ok. 1200 m, ok. 28 km

Alternatywa: Kto nie będzie się czuł na siłę przejść tyle kilometrów tym wyjątkowym szlakiem, może wówczas dojechać naszym wynajętym busem do schroniska w Þorsmörk. Tam czeka cała sieć oznakowanych pięknych tras do samodzielnej eksploracji, na przykład trasa z łatwym do zdobycia szczytem Valahnukur (627 m n.p.m.), skąd rozciąga się panorama przez cały park narodowy.

Wieczorem zatrzymamy się przy wodospadzie dla romantyków, jakim jest Seljalandsfoss.

Dzień 10 Obszar geotermalny Hveragerdi
Obszar geotermalny Hveragerdi – wędrówka do kolorowej gorącej rzeki w dolinie Reykjadalur („parująca dolina”), a dla chętnych czas na bardzo przyjemną kąpiel w gorącej rzece. Odwiedzimy też Eyrarbakki, zapomnianą wioskę rybacką, która jeszcze 100 lat wcześniej była głównym portem Islandii.
Wieczorem wybierzemy się na spacer w okolicach obszaru geotermalnego "Gunnuhver", dotrzemy także do latarni morskiej na południowo-zachodnim przylądku półwyspu Rejkjanes. W nocy przelot powrotny do Warszawy.

Czas wędrówki: ok. 4-5 godzin | Suma podejść: ok. 350 m, ok. 12 km

Dzień 11 Powrót do Polski
Przylot do Warszawy w godzinach porannych.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Landmannalaugar
Krajobrazowa „Perła Islandii” - wulkaniczny region Landmannalaugar – będzie celem pierwszej części naszej wyprawy. To barwna kraina pełna tętniących i parujących gorących źródeł, zachęcających do kąpieli. Jeszcze do niedawna podziwiać mogli te „kolorowe góry” wyłącznie wytrwali wędrowcy z ciężkimi plecakami, przygotowani do niewygód noclegów w skromnych schroniskach i namiotach. Teraz, dzięki specjalnym autobusom przystosowanym do jazdy po wymagających terenach wyżynnych, poznamy najpiękniejsze szlaki islandzkiego interioru bez konieczności zabierania na plecy pełnego ekwipunku. Powędrujemy przez tereny mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, ze szczytu Bláhnjúkur (dosłownie „niebieskiego szczytu”) naszym oczom ukaże się rozległa panorama barwnych islandzkich wzniesień. Stąd przez kolejne dni wyruszać będziemy na widoczne w oddali lodowce, w tym największy w Europie lodowiec Vatnajökull. W regionie Skaftafell zdobędziemy jeden ze szczytów i spojrzymy na niezwykłą panoramę wokół lodowca, którego powierzchnia jest ponad dwukrotnie większa niż łączna powierzchnia wszystkich lodowców alpejskich.

Potężne wulkany, huczące wodospady
Pod potężnymi masami islandzkich lodowców drzemią liczne wulkany, wśród nich wulkan Bárðarbunga, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 2014 roku. Udamy się również do Lakagigar - miejsca największej erupcji wulkanicznej współczesnej historii świata. Wspaniały widok na ten ogromny teren powulkaniczny będziemy mieli ze szczytu wulkanu Laki. Nasz szlak powiedzie nas dalej wzdłuż malowniczej południowej linii brzegowej, przez ptasie klify Dyrhólaey z koloniami barwnych maskonurów i alek, miasteczko Vik, aż pod stopy lodowca Eyjafjallajökull, gdzie staniemy na najmłodszej górze świata, powstałej przy erupcji w roku 2010, która zablokowała ruch lotniczy w całej niemal Europie. Naszym oczom ukaże się ponownie największy lodowiec Europy, a tuż obok zupełnie inny, rajski krajobraz parku narodowego Thorsmörk. Trafimy tam, wędrując słynnym szlakiem przez przełęcz Fimmvörduhals, przemieszczając pustynię wulkaniczną, mijając po drodze liczne wodospady.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Reykjavik - Warszawa, transfery z/do lotniska Reykjavik (Keflavik), częściowo transport publiczny na miejscu (zgodnie z programem), transport specjalnym busem terenowym
 • Noclegi w hotelach, hostelach i schroniskach górskich, pokoje 4-12 osobowe
 • Transport bagażu
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 30 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1 000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia - możliwość wykupienia pakietu 7 śniadań - 105 EUR
 • Kosztów atrakcji dodatkowych
 • Kosztów ewentualnych biletów wstępu do muzeów

Liczba uczestników: 12 - 21 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN
Pierwsza część ceny: 6250 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 460 EUR należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu

Ilość miejsc w promocji ograniczona. *Promocja nie łączy się z innymi rabatami.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Islandia – na szlakach interioru
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE