Teheran - Hamadan - Kermanszah - Ahwaz - Sziraz - Jazd - Isfahan - Kaszan - Teheran
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Teheran - Hamadan - Kermanszah - Ahwaz - Sziraz - Jazd - Isfahan - Kaszan - Teheran

Kod:LTSL

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Teheranu przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2
Przylot do Teheranu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Teheranu rozpoczniemy od chwili zadumy na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy pielgrzymi i żołnierze armii gen. Andersa przyjęci przez gościnny Iran w czasie II wojny światowej. Wizyta w Skarbcu Klejnotów Narodowych, gdzie wśród wspaniałości zgromadzonych przez władców Persji można obejrzeć m.in. największy różowy diament świata Darya-ye Nur („Morze Światła”) oraz klejnoty koronne dynastii Pahlawi. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Hamadanu, po drodze wizyta w Ali Sadr - wspaniałej jaskini wodnej z okresu jurajskiego, położonej na wysokości 2 100 m n.p.m. Po przyjeździe do Hamadanu zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych obiektów miasta, o którym pisał już Herodot w V w. p.n.e., zbudowanego według dawnych założeń z czasów Medów, zwanego Hegmatane: mauzoleum „Księcia Uczonych” z X/XI w. - Awicenny, który wywarł wielki wpływ na naukę europejską, szczególnie medycynę; świętego dla żydów miejsca - mauzoleum Estery i Mordechaja, których historię związaną z historią Persji opowiada biblijna Księga Estery. Chwila oddechu pod wodospadem w pięknej dolinie Abbas Abad, gdzie po raz pierwszy spotkamy się z pismem klinowym starożytnej Persji, inskrypcjami królów z VI/V w p.n.e., umieszczonymi w miejscu zwanym Gandż Nameh („Księga Skarbów”). Po drodze do miasta Kermanszah wizyta na terenie dawnej świątyni bogini słodkich wód - Anahity w Kangavar, przystanek przy skale Behistun, ważnym miejscu z historii Persji, gdzie obejrzymy Heraklesa Partyjskiego (II w.) oraz wyrytą w skale autobiografię największego króla starożytnej Persji - Dariusza. Zwiedzanie Tak-e Bustan, reliefów wykonanych w skalnych grotach za panowania dynastii Sasanidów (III-VI w.). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ahwazu, podziwianie różnorodnych krajobrazów, od pokrytych roślinnością wzgórz poprzez wspaniałą dolinę rzeki Karche oraz księżycowy krajobraz pocięty kanionami po wjeździe do prowincji Chuzestan. Zwiedzanie miasta Szusz, znanego w starożytności jako Suza, stolica Elamu, a następnie dynastii Achemenidów. Oglądanie pozostałości Apadany, sali tronowej króla Dariusza, a następnie dla chętnych spacer wkoło zamku z pilotem, który pokaże miejsce znalezienia tzw. Kodeksu Hammurabiego oraz wbudowane w mury z XIX w. cegły z napisami klinowymi pochodzące ze starożytnej Suzy. Wizyta na dziedzińcu mauzoleum biblijnego proroka Daniela (wejście do środka w zależności od udostępnienia). Przejazd do Czogha Zambil, zwiedzanie największej atrakcji w regionie - elamickiego zigguratu z XIII w. p.n.e. Przyjazd do Ahwazu, miasta położonego nad największą rzeką Iranu - Karunem, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6
Wczesna pobudka, śniadanie i wyjazd do Szirazu. Przejazd wzdłuż pól naftowych, gdzie zobaczymy płonące „świeczki” (zakaz fotografowania instalacji naftowych). Następnie zatrzymamy się w Biszapur, gdzie po zwycięstwie nad Rzymianami król Szapur I wybudował miasto (III w.) i więził tam cesarza Waleriana oraz utrwalił swoje sukcesy na skalnych reliefach wzdłuż brzegu rzeki. Przejazd przez wspaniałe góry Zagros, przystanek przy znaczącym w historii Persji miejscu zwanym Abu’l-Hayat. Zakwaterowanie w hotelu w Szirazie, nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do jednej z największych atrakcji Iranu - Persepolis, do którego Europejczycy dotarli już w XVII w. Zwiedzanie pozostałości dawnej stolicy ceremonialnej największego imperium świata starożytnego, m.in. Bramy Wszystkich Narodów, Sali 100 Kolumn, Apadany, pałaców Dariusza i Kserksesa. Zwiedzanie reliefów skalnych w Naksz-e Radżab oraz przejazd do perskiej Doliny Królów - Naksz-e Rustam, gdzie znajdują się groby skalne wielkich władców starożytnej Persji, a także wspaniałe reliefy z okresu Sasanidów. Przejazd do Pasargade, pierwszej stolicy Achemenidów, założonej przez Cyrusa II Wielkiego, twórcę potęgi perskiej, gdzie zobaczymy grobowiec władcy oraz pozostałości pałaców i świątyń. Powrót do Szirazu na nocleg.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu oglądanie Bramy Koranu, pod którą przejdziemy, aby sprzyjało nam szczęście jak dawnym podróżnym. Następnie wizyta w Ogrodzie Eram, spacer alejkami i podziwianie oryginalnych roślin pochodzących z różnych zakątków świata. Wizyta w mauzoleum Hafeza - poety z XIV w., którego utwory do dziś wzruszają i inspirują Irańczyków. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie kompleksu Vakila (cytadela, meczet). Czas wolny. Dla chętnych wizyta na bazarze Vakila w celu zakupu pamiątek. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9
Wczesne śniadanie i wyjazd do Jazdu. Przejazd przez góry Zagros, których szczyty wznoszą się na ponad 4 000 m n.p.m. oraz przez obszary pustynne, wśród których położone jest owiane legendami miasto Abarkuh, gdzie zatrzymamy się, aby zobaczyć najstarsze drzewo Iranu, liczący sobie kilka tysięcy lat cyprys. Zwiedzanie Jazdu, gdzie od wieków mieszka najwięcej wyznawców Zaratusztry: Świątynia Ognia, takije - miejsce uroczystości żałobnych na śmierć Husejna - syna Alego, pięknie zdobiony meczet z XIV w. oraz Stare Miasto, gdzie można zagubić się w plątaninie wąskich uliczek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu przejazd do „dachme” - wież milczenia, gdzie dawniej zostawiano ciała, aby oczyściły je drapieżne ptaki. Następnie wyjazd do Isfahanu, najpiękniejszego miasta Iranu, słynnego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków. Po drodze postój w mieście Nain, gdzie znajduje się geograficzny środek Iranu. Po przyjeździe do Isfahanu zwiedzanie mostów: od najstarszego Szahrestan poprzez most 33 łuków do najpiękniejszego Chadżu na rzece Zajand-e Rud. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer do dawnego karawanseraju z XVII w. zaadaptowanego na pięciogwiazdkowy hotel.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Pałacu 40 Kolumn, pięknego przykładu architektury pałacowo-ogrodowej z XVII w., następnie spacer na ogromny Plac Imama ze wspaniałymi siedemnastowiecznymi budowlami. Wizyta w Meczecie Imama, stanowiącym najwspanialsze dzieło z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego (XVII w.) oraz w meczecie Lotfollaha, znanego ze wspaniałych zdobień oraz fantastycznej gry świateł. Zapoznanie się z perskimi dywanami oraz miniaturami. Wizyta w Pałacu Ali Kapu. Czas wolny na zabytkowym bazarze w celu zakupu pamiątek. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 12
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Isfahanu: przejazd do dzielnicy Dżulfa i zwiedzanie katedry ormiańskiej Vank (XVII w.) dekorowanej malowidłami scen biblijnych oraz muzeum z bezcennymi zbiorami kultury Ormian. Przejazd do starej muzułmańskiej dzielnicy i zwiedzanie najwspanialszego dzieła z okresu seldżuckiego – Meczetu Piątkowego z XI/XII w., a następnie przejazd do najsłynniejszych Trzęsących Się Minaretów z okresu mongolskiego (XIV w.). Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 13
Śniadanie. Wyjazd do Kaszanu. Po drodze przystanek w mieście Natanz, gdzie znajduje się meczet z XIV w. stojący w sąsiedztwie równie starych platanów oraz we wsi Abijane zbudowanej z czerwonej gliny, dawniej obronnej wsi ukrytej na zboczach góry Karkas. Przyjazd do Kaszanu, miasta o charakterystycznych wieżyczkach „łapiących wiatr”. Zwiedzanie miasta: zabytkowego domu kupieckiego rodziny Borudżerdi (lub Tabatabai). Zakwaterowanie w hotelu. Następnie wizyta na wzgórzu Sialk - prehistorycznym stanowisku archeologicznym, gdzie cywilizacja kwitła już w 6-5 tysiącleciu p.n.e. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 14
Po śniadaniu wizyta w ogrodzie historycznym Fin, omywanym przez potok spływający z gór, a następnie wyjazd do Teheranu. Przyjazd. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Teheranie.

DZIEŃ 15
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Teheranu: kompleks pałacowo-parkowy Saad Abad - zwiedzanie jednego z pałaców szacha z dynastii Pahlawi. Wizyta w Muzeum Iranu Starożytnego, która będzie podsumowaniem naszej podróży; obejrzymy eksponaty pochodzące ze znanych już nam miejsc poczynając od czasów prehistorycznych poprzez dynastie starożytne. Czas wolny na przygotowanie się do podróży powrotnej do kraju.

DZIEŃ 16
Wylot do Polski przez jeden z portów tranzytowych. Przylot do Warszawy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa Teheran Warszawa
 • zakwaterowanie: hotele 3* i 4*, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie:śniadania
 • transport klimatyzowanym busem
 • opiekę pilota przewodnika oraz pilota miejscowego
 • wizę irańską
 • ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Informacje o cenie
Zaliczka: 800 PLN płatne przy zapisie
Dopłata: na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata)
III rata: 1 390 USD uczestnik zabiera ze sobą

Cena nie zawiera:

 • bilety wstępu 240 USD
 • zwyczajowe napiwki 70 USD
 • kolacje ok. 15 USD za posiłek
 • dopłata do pokoju 1-osobowego 420 USD

 

DODATKOWE WYMAGANIA

Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Iran
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE