mapMarker
Maroko
calendar
10 dni, grupa: 10-18 osób
Zingmix
Zingmix
Czterodniowa wędrówka „na lekko“ przez Saharę od obozu do obozu, Marrakesz - miasto jak z tysiąca i jednej nocy, Przejazd przez Atlas Wysoki: wysokie przełęcze, górskie wioski i miasteczka.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Pustynia to magiczne słowo. Podczas naszego wyjazdu słowo to nabierze nowego znaczenia, gdzie wspaniała poezja obrazów, dźwięków, zapachów i przeżyć złoży się na całościowy obraz pustyni. Wraz z naszym lokalnym przewodnikiem, i jego zespołem z dromaderami, stworzymy karawanę, która krok po kroku przemierzy rozległe równiny Sahary. Na wieczorny, wyjątkowy klimat pustyni wpłynie niebo mieniące się wieloma barwami: od różu, fioletu po odcienie granatu, oraz niosący się po obozie zapach świeżego chleba z „pustynnego” pieca. W spokoju usiądziemy by napić się aromatycznej, pysznej herbaty –mamy czas. Wszechogarniąjący bezkres pustyni spowoduje, iż otworzą nam się oczy na drobne, często niezauważalne, szczegóły: delikatnie zakrzywione wydmy czy symfonie kolorów wokół nas. Nic nas nie rozprasza, a nasze zmysły budzą się na nowo. Cisza jest namacalna, gwiazdy migoczą na niebie. Ponoć nie ma innego, lepszego miejsca na Ziemi, gdzie niebo byłoby tak zachwycające jak na pustyni.

Atuty oferty:

 • 4-dniowa wędrówka „na lekko“ przez Saharę od obozu do obozu
 • Marrakesz - miasto jak z tysiąca i jednej nocy
 • Przejazd przez Atlas Wysoki: wysokie przełęcze, górskie wioski i miasteczka
 • Karawana przez pustynię z Berberami i dromaderami
 • Krajobraz pustynny: malownicze wydmy, skały i oazy
 • Zachód słońca w morzu piasku i gwieździste niebo nocą
 • Wizyta w górskich wioskach Wysokiego Atlasu m.in. Ait-Ben-Haddou (UNESCO)

 

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przelot do Maroka
Przylot do Maroka. Przejazd na Stare Miasto w Marrakeszu (Medina). Krótki spacer uliczkami Starego Miasta do naszego miejsca noclegowego (300 – 400 m), uzmysławia nam, że znaleźliśmy się w jakże odmiennym od naszego świecie. Możemy się poczuć jak w średniowiecznym miasteczku, gdzie na gwarnych uliczkach, nasz bagaż jest transportowany na wózku bagażowym. Osiągnąwszy cel – miejsce noclegowe, czujemy się tak, jakbyśmy odkryli spokojną oazę, w środku Marrakeszu. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2 Marrakesz – miasto z tysiąc i jednej nocy
Poznawanie Marrakeszu rozpoczniemy od spaceru z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy Jemaa el Fna - najbardziej ożywiony i najbardziej znany plac Afryki, na którym każdego dnia od nowa odbywa się spektakl open-air z zaklinaczami węży, akrobatami, gawędziarzami, straganami pełnymi jedzenia. Miasto oferuje jeszcze więcej wrażeń – takie jak z tysiąca i jednej nocy: pałace, dekorowaną szkołę koranu, zaułki, uliczki, niesamowite zapachy, przyprawy, ogrody palmowe. Razem z naszym przewodnikiem zwiedzimy także pałac Bahia z muzułmańską architekturą, dawnym haremem i szkołę koran.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 3 Przejazd przez Wysoki Atlas na Saharę
Wczesna pobudka i śniadanie. Wyjeżdżamy w kierunku południowym, a Marrakesz zostaje za nami. Jedziemy przez Wysoki Atlas (przełęcz Tizin Ticka 2260 m n.p.m.), a po drodze powinniśmy dostrzec pokryte śniegiem góry. Po drugiej stronie Atlasu czeka na nas żyzna, zielona Dolinę Draa z pięknymi starodawnymi wioskami, palmami i oazami. Po chwili ujrzymy pierwsze piaszczyste wydmy. Przy oazie M’Hamid spotkamy naszą ekipę: chłopców od dromaderów, kucharza oraz przewodników, którzy będą nam towarzyszyć podczas wędrówki przez pustynię. Ruszamy na piechotę przez pierwsze wydmy (ok. 15 minut), po czym budujemy nasz pierwszy camp na piaszczystych wydmach Sahary.

Wyżywienie: śniadania, obiad, kolacja
Czas wędrówki przez pustynię: ok. 15 min

Dzień 4 Wędrówka przez Saharę (dzień 1)
Po obfitym śniadaniu w plenerze pakujemy nasze rzeczy i ruszamy w przez pustynię. A za nami rusza nasza karawana dromaderów. Po drodze czekają na nas różnobarwne wydmy, kamienie, tamaryszki. Kolejny obóz rozbijamy przy Marabut Sidi Naji, na dawnym szlaku handlowym łączącym Marrakesz i Timbuktu, który w tym miejscu przecina Saharę.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
Czas wędrówki przez pustynię: ok. 5 h

Dzień 5 Wędrówka przez Saharę (dzień 2)
Jesteśmy na lewym brzegu suchej rzeki Wadi Draa. To drugi dzień wędrówki naszej karawany po bezkresnej pustyni. Powoli zaczynamy wchodzić w rytm dnia, który teraz wyznaczają nam słońce, rozkład posiłków i odległość spacerów przewidzianych na dany dzień. Nic więcej się nie liczy. Możemy skupić się na podziwianiu różnych obliczy pustyni oraz obserwacji śladów życia na Saharze. Wieczorem docieramy na Erg Zeher („wydma szczęścia”), jest to najwyższa wydma w okolicy. Strome podejście na nią zajmie nam aż 15 minut. Z wierzchołka wydmy rozciąga się przepiękny widok na morze wydm.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
Czas wędrówki przez pustynię: ok. 5 h

Dzień 6 Wędrówka przez Saharę (dzień 3)
Kolejny dzień wędrówki przez pustynię. Przejdziemy przez korytarz suchej rzeki Wadi Draa, gdzie zachwyci nas coraz intensywniejsza zieleń pierwszych roślin i kwiatów. Po południu rozbijamy obóz na wydmach Erg Smer.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
Czas wędrówki przez pustynię: ok. 3 h

Dzień 7 Wędrówka przez Saharę (dzień 4)
Dziś ruszamy korytem suchej rzeki Wadi Myet do wydm Dayat Chgaga. Nasz ostatni obóz na pustyni rozbijamy przy Khert Lglzim. Po południu dla chętnych spacer na wielkie wydmy, by po raz ostatni popatrzeć na bezkres morza piasku. Można też pozostać w obozowisku i po prostu odpocząć.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
Czas wędrówki przez pustynię: ok. 4-5 h

Dzień 8 W stronę Ait-Ben-Haddou (UNESCO) - zagubionego miasteczka w Atlasie Wysokim
Poranne hałasy dobiegają z namiotu kucharza, więc czas najwyższy, aby wstać. Po śniadaniu przyjdzie nam pożegnać się z Saharą. Ruszamy jeepem przez dno wyschniętego jeziora do Foum Zguid. Przesiadamy się do minibusa i jedziemy już dobrą drogą w kierunku Tazenacht. Ruszamy dalej przez wioski i oazy, podziwiając krajobraz Afryki, m.in. górę z zabytkowym miasteczkiem Ksar Ait Ben Haddou (UNESCO). Po drodze robimy piknik. Nocleg w Kasba – w cytadeli wybudowanej w stylu muzułmańskim, w okolicach Ait-Ben-Haddou.

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 9 W kierunku Marrakeszu
Dziś czeka nas podróż przez doliny i przełęcz Wysokiego Atlasu, zwiedzamy prawie nieodkryty przez turystow palac dawnego Paschy z Marrakeszu, aż osiągniemy Marrakesz. Powrót do Medyny w godzinach popołudniowych, tak by mieć jeszcze chwilę czasu np. na zakupy. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 10 Opcjonalny wędrówka w Atlasie Wysokim lub dodatkowy dzień w Marrakeszu

Tego dnia mamy dwie możliwości:

Można wybrać się z naszym lokalnym przewodnikiem na całodniową wycieczkę pod Jebel Toubkal, najwyższy szczyt Afryki Północnej. Powędrujemy piękna, stosunkowo łatwą ścieżką do odległej górskiej wioski. Towarzyszyć nam będą także muły, zatem opcjonalnie będzie można skorzystać z pomocy zwierząt. W wiosce zatrzymamy się na obiad u rodziny naszego kucharza trekkingowego. Jest to dobra okazja do odwiedzenia miejsc położonych z dala od zgiełku wielkich miast. Może się tak zdarzyć, że na szlaku nie spotkamy nikogo poza nami.

Wycieczka dodatkowo płatna 60 EUR (wraz z obiadem).

Wędrówka: suma podejść ok. 300 m, suma zejść ok. 400 m, czas przejścia ok. 3 godzin.

Alternatywnie można we własnym zakresie spędzić cały ten dzień w Marrakeszu. Oczywiście, Marrakesz oferuje mnóstwo dodatkowych atrakcji – można spacerować przez ogrody Menary, zwiedzić ogród Majorelle lub nowoczesne aleje Nowego Miasta. Można też spędzić cały ten dzień na bazarach i w sklepach.

Dzień 11 Powrót do Warszawy

Pożegnanie z Marokiem. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

Wyżywienie: śniadanie

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Poznajemy Marrakesz
Marrakesz to miasto pełne kontrastu, gdzie orient spotyka się z tradycją. Z jednej strony miasto to zachwyca nowoczesnością, a z drugiej spotyka się tutaj sceny jak ze średniowiecza. W historycznej części miasta, zwanej Medyną, znajduje się większość atrakcji tego miasta, a zwłaszcza plac Jemaa el Fna (UNESCO), na którym codziennie odbywa się spektakl wszelkiej maści rzemieślników, akrobatów czy zaklinaczy węży. Jest to też miejsce, w którym możemy zaopatrzyć się niemal we wszystko czego potrzebujemy, oczywiście targując się ile starczy nam sił. Marrakesz to też ciasne, pełne zgiełku bazary uliczne zwane sukami, piękne pałace, świetna architektura, ogrody palmowe, niesamowite zapachy i przyprawy. Wrażenia, których doznamy w tym pełnym życia mieście sprawią, że cisza, której doznamy podczas podróży przez bezkresne tereny Sahary, będzie jeszcze bardziej odczuwalna.

Karawaną przez Saharę
Zostawiając za sobą zaludniony obszar ruszamy na bezkresne obszary pustyni, a towarzyszyć nam będzie karawana składając się przewodników, kucharzy oraz dromaderów wraz z ich opiekunami. Powoli zaczynamy zagłębiać się w krajobraz pustynny, którym mimo powszechnego przekonania, że pustynia to tylko bezkresne morze piasku, odznacza się jednak dużą różnorodnością. Przez 4 dni na własnych nogach pokonamy dystans ok. 60 km, a skały, piasek i wydmy będą nieodłącznym elementem tej wędrówki. Na noclegi zatrzymamy się w pięciu różnych pustynnych obozowiskach, które zostaną każdorazowo zbudowane tylko dla nas, na jedną noc, przez nasz zespół lokalnych półnomadów. W miejscach tych nie ma śladów ludzkiej obecności, a być może nawet nikt wcześniej w tych miejscach nie nocował. Wędrówkę odbywamy „na lekko“, a nasz główny bagaż, namioty, śpiwory, żywność oraz wodę noszą dromadery. Trekking po Saharze to doświadczenie, które na długo zapadnie w naszej pamięci. Codzienna wędrówka wyostrza nasze zmysły, a słońce wytycza nam czas. Powoli zanurzamy się w innej rzeczywistości, w której rytm dnia i nocy wyznaczają nam przerwy na posiłki, czas trekkingu oraz codzienne rozbijanie obozu. Każdego dnia, po aromatycznej kolacji przygotowanej przez kucharza, oglądamy zachód słońca w morzu piasku i spędzamy noc pod gwiazdami – imponujący orient. Chętni, zamiast noclegu w namiocie, mogą spędzić noc na piaszczystej wydmie pod gołym niebem. Zasypiamy przepełnieni nowymi wrażeniami i niezwykłymi krajobrazami, aby kolejnego dnia odkrywać na nowo pustynne piękno.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Marrakesz - Warszawa, transport na miejscu (autokar lub bus, częściowo transport publiczny)
 • Transport bagaży na Saharze
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach (pokoje 2-3 osobowe), 5 noclegów pod namiotami w obozach na Saharze (namioty 2-osobowe)
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji; podczas wędrówki przez Saharę napoje: woda/kawa/herbata
 • Sprzęt kempingowy (namioty, sprzęt kuchenny, materace do spania)
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego
 • Opiekę przewodnika miejskiego po Marrakeszu oraz lokalnego przewodnika na Saharze
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym ok. 60-100 EUR
 • Koszty uczestnictwa w programie: bilety wstępu, atrakcje fakultatywne, zwyczajowe napiwki - ok. 80 EUR
 • Wycieczki fakultatywnej w Atlas Wysoki (dzień 10) - 60 EUR
 • Wypożyczenia śpiwora podczas 5 noclegów na pustyni 110 PLN
 • Wynajęcia własnego wielbłąda (dromadera) w trakcie wędrówki przez Saharę 575 PLN (opcja fakultatywna)

Liczba uczestników: 10 - 18 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1500 PLN
Pierwsza część ceny: 4740 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 50 EUR należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

*Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Marrakeszu o 1 dzień (termin wyjazdu: 02.02-12.02.2018) i bezpośredniego przelotu do/z Krakowa. Osoby zainteresowane taką opcją proszone są o kontakt z biurem i przekazanie takiej informacji przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty na poczet wyjazdu.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Maroko – Gwiezdny pył Sahary
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE