Trasa: Savona (Włochy) > Neapol (Włochy) > Katania, Sycylia (Włochy) > Valetta (Malta) > Barcelona (Hiszpania) > Marsylia (Francja) > Savona (Włochy)
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Trasa: Savona (Włochy) > Neapol (Włochy) > Katania, Sycylia (Włochy) > Valetta (Malta) > Barcelona (Hiszpania) > Marsylia (Francja) > Savona (Włochy)

Linia: Costa Cruises
Statek: Costa Fascinosa

Kod:RCLUB

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Savona/ Włochy
Spotkanie z pilotem w porcie i zaokrętowanie na statek Costa Fascinosa. Uwaga! Klienci korzystający z grupowego przelotu spotykają się z pilotem na lotnisku w Warszawie. Po przylocie do Mediolanu odbywa się transfer do portu w Savonie.
Wypłynięcie: 16:30

Dzień 2 Neapol / Włochy
Indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej pozwalającej poznać Pompeje i Neapol.
Wpłynięcie: 13:30
Wypłynięcie: 20:00

Proponowana wycieczka: Pompeje i Neapol
Koszt: ok. €50/os dorosły i ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 5 godz.
Wycieczka łącząca dwie atrakcje – wykopaliska archeologiczne w Pompejach i panoramiczne zwiedzanie Neapolu. Przejazd z portu do Pompejów – zwiedzanie pozostałości antycznego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. n.e. Po zwiedzaniu powrót do Neapolu i przejazd panoramiczny przez centrum miasta. Następnie spacer od Castel dell'Ovo po Plac Plebiscytu, z Pałacem Królewskim, później ulica Toledo do Galerii Umberto, Teatr San Carlo, Plac Miejski z Basztą Andegaweńską. Czas wolny. Powrót na statek.
Wycieczka z polskim przewodnikiem lokalnym.

Dzień 3 Katania, Sycylia / Włochy
Indywidualny spacer po mieście położonym u podnóża Etny lub udział w wycieczce fakultatywnej do Taorminy, nazywanej „perełką Sycylii”.
Wpłynięcie: 13:00
Wypłynięcie: 20:00

Proponowana wycieczka: Taormina
Koszt: ok. €60/os dorosły i ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 5 godz.
Wizyta na Sycylii. Wycieczka do Taorminy jednego z najładniejszych włoskich miasteczek. Przejazd z portu w Mesynie do Taorminy. Zwiedzanie Teatru grecko-rzymskiego z widokiem na Etnę, Odeon, Palazzo Corvaja, deptak Corso Umberto I, czas wolny, powrót do portu w Mesynie i na statek. Polski przewodnik lokalny.

Dzień 4 Valetta /
Malta
Wpłynięcie: 08:00
Wypłynięcie: 14:30

Proponowana wycieczka: Skarby Malty
Koszt: ok. €79/os. dorosły i ok. €55/os. dziecko
Czas trwania: ok. 7,5 godz.
Na naszą wycieczkę wyjedziemy w stronę La Valletty, stolicy Malty (autokarami parkującymi przy nabrzeżu). Pierwsze swoje kroki skierujemy do Ogrodów Barracca, które urzekają w okresie letnim bujną roślinnością. Z ich tarasów, ozdobionych łukowatymi sklepieniami, rozpościera się panoramiczny widok okolicy, m.in. na największy fort joannitów umiejscowiony na półwyspie Vittoriosa (St. Angelo). Następnie przejdziemy do potężnej Katedry Św. Jana Chrzciciela, wybudowanej przez Kawalerów Maltańskich. To bogato zdobione arcydzieło baroku, gdzie znajduje się m.in. słynne dzieło Caravaggia „Ścięcie Św.Jana”. Odwiedzimy też dawną rezydencję Wielkich Mistrzów Zakonu (obecnie siedziba maltańskiego parlamentu i prezydenta). Po lunchu udamy się do dawnej stolicy Malty - Mdiny, określanej często mianem „cichego miasta” (tak spokojne i poważne wydaje się w porównaniu z innymi miejscami na Malcie). Przespacerujemy się wąskimi, klimatycznymi uliczkami, aż dojdziemy do niezwykle interesującej Katedry Św. Pawła, której początki (jak i wałów miejskich) sięgają IX w. Po zwiedzaniu będzie także czas wolny.
Uwaga: liczba miejsc dostępnych jest ściśle ograniczona, więc prosimy o wcześniejszą rezerwację. Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie, ale całość podanego programu zostanie zrealizowana. Większa część wycieczki będzie realizowana pieszo. Prosimy o odpowiedni strój, ponieważ planowane są wejścia do miejsc sakralnych. W przypadku uroczystości religijnych w Katedrze zwiedzanie kościoła odbędzie się tylko z zewnątrz. W przypadku parlamentarnej wizyty wewnątrz pałacu, zwiedzane będą: Zbrojownia lub Muzeum Archeologiczne. Podczas powrotu na statek, autokary nie będą mogły wjechać do portu, lecz zatrzymają się na zewnątrz terminala.

Dzień 5 Dzień na morzu

Dzień 6 Barcelona / Hiszpania
Wpłynięcie: 10:00
Wypłynięcie: 17:00

Proponowana wycieczka: Największe atrakcje Barcelony
Koszt: ok. €50/os dorosły i ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 6 godz.
Wycieczka z polskim przewodnikiem lokalnym, podczas której zobaczymy: Wzgórze Montjuïc z punktami widokowymi i obiektami olimpijskimi, dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego Casa Batllo i Casa Mila, kościół Sagrada Familia (z zewnątrz), Park Guell, dzielnicę gotycką wraz z Katedrą Św. Eulalii, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony.

Dzień 7 Marsylia / Francja
Indywidualne zwiedzanie największego miasta południowej Francji lub udział w wycieczce fakultatywnej.
Wpłynięcie: 09:00
Wypłynięcie: 17:00

Dzień 8 Savona/ Włochy
Po śniadaniu wyokrętowanie ze statku i zakończenie imprezy. Uwaga! Klienci korzystający z grupowego przelotu mają transfer z pilotem na lotnisko w Mediolanie.
Wpłynięcie: 08:30

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Tonaż (tony):    114500
Szybkość (węzły):    23
Pokłady pasażerskie:    14
Pasażerowie (total):    3780
Załoga:    1110
Bandera:    Włochy
Napięcie (V):    110/220
Waluta:    EUR
Jednostki bliźniacze (iurl):    Costa Favolosa

Opis statku:
Wschodząca gwiazda we flocie Costy. Czaruje i zachwyca oczy swoją naturalną elegancją i szykiem. Jej wnętrza zdobią wyłącznie cenne i błyszczące materiały, a wystrój inspirowany jest uwodzicielską atmosferą wspaniałych historycznych filmów oraz ich znanymi bohaterami. Na pokładzie można doświadczyć emocji na miarę tych z wielkiego ekranu. Udaj się więc w fascynującą podróż wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami kinematografii.

Posiłki i napoje
5 restauracji a w tym Il Gattopardo Restaurant i Otto e mezzo Restaurant, 13 barów w tym Cognas & Cigar Bar, Bar and a Coffee & Chocolate Bar, Grand Bar Topkapi, Blue Velvet Piano Bar.

Na pokładzie
4 baseny w tym 1 dla dzieci, 5 jacuzzi z hydromasażem, acqua park, Toboga, tor do joggingu, boiska sportowe, centrum Samsara Spa Wellness (basen do thalasoterapii, pokoje termalne, sauna, solarium, łaźnia turecka), Venus Beauty - salon piękności, centrum fitnessu, kino 4D, kasyno, teatr położony na 3 poziomach, dyskoteka, symulator Grand Prix, wielkoformatowy ekran na pokładzie z basenem, klub dziecięcy i młodzieżowy, biblioteka, centrum medyczne,galeria fotograficzna, kawiarenka internetowa, sklepy, biuro wycieczek fakultatywnych, centrum konferencyjne, pralnia.

Kabiny
1508 kabin w tym kabiny 91 z dostępem do SPA, 524 z prywatnym balkonem, 58 suit z własnym balkonem, 12 suit z dostępem do SPA, ponadto kabiny wewnętrzne oraz kabiny z oknem.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Promocja: Przy rezerwacji i wpłacie całej kwoty do 8 września dodatkowy rabat 400 PLN/os. od cen promocyjnych!

Cena zawiera:

 • 8 dniowy rejs statkiem Costa Fascinosa - zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (7 noclegów);
 • wyżywienie w trakcie rejsu: 3 główne posiłki i podwieczorek;
 • napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych;
 • serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku oraz serwis kabinowy;
 • korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen - ręczniki basenowe w cenie, jacuzzi, sala fitness, itp.);
 • udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, programy animacyjne itp.);
 • transfery lotnisko Mediolan Malpensa - port w Savonie - lotnisko Mediolan Malpensa (w sytuacji własnego dojazdu koszt koszt parkingu portowego na czas trwania rejsu);
 • podatki, opłaty portowe 150 EUR/os. i ubezpieczenie: KL, NNW i bagażu;
 • opiekę polskiego pilota w trakcie całej imprezy.

Cena nie zawiera:

 • kosztów dojazdu do portu w Savonie (istnieje możliwość przelotu samolotem lub dojazdu własnego);
 • wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu;
 • korzystania z barów, mini baru w kabinie i napojów zamawianych w restauracji;
 • korzystania z punktów usługowych (fryzjer, pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet);
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych;
 • napiwków dla obsługi na statku (ok. 10 EUR/os./dzień);
 • wydatków osobistych w trakcie całej imprezy.

Uwagi:
Cena za dziecko (od 2 do 17 lat jako 3 i 4 osoba w kabinie - 700 PLN) obejmuje tylko koszty opłat porowych i ubezpieczenia - rejs i opieka pilota jest gratis; w przypadku rezerwacji przelotu samolotem należy doliczyć koszt transferu lotnisko - port - lotnisko ok. 60EUR; dopłata do podstawowego pakietu napojów All Inclusive: 182 EUR/os. dorosła/ rejs, 119 EUR dziecko, możliwe również inne pakiety (pakiet musi być wykupiony przez każdą osobę zakwaterowaną w kabinie - można zakupić w biurze przed rejsem); kabiny 1, 3 i 4 osobowe są na zapytanie i sprzedawane tylko po potwierdzeniu; podczas rejsu organizowane są dwa wieczory galowe, podczas których zalecane są stroje wieczorowe; grupa z polskim pilotem realizowana przy min. 20 osobach.

Bilet lotniczy
Cena przelotu w klasie ekonomicznej wynosi ok. 1550 PLN i została podana w oparciu o cenę z dnia przygotowania oferty. Dokładna cena przelotu podawana jest w momencie rezerwacji. Proponowany przelot liniami lotniczymi LOT.
Rezerwując bilet lotniczy indywidualnie prosimy sprawdzić w biurze godziny realizacji transferów.

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

DOJAZD DO PORTU:

Samochód
Trasa od granicy Polski wynosi ok. 1350km i praktycznie w całości jest to podróż autostradą.
Koszt autostrad: Czechy + Austria – ok. 100 PLN (winiety na 10 dni na obydwa kraje łącznie, które należy kupić przed granicą czeską), Włochy - autostrady płatne są za kilometr i koszt to ok. €50.
Parking w Savonie – ok. €12/dzień. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca na parkingu za pośrednictwem pracowników naszego biura.

Samolot
Połączenie: Warszawa - Mediolan Malpensa
Linie Lotnicze: LOT, AlItalia, AirOne

Jak dostać się z lotniska Mediolan Malpensa do portu w Savonie?

 • Autobusem transferowym podstawionym przez armatora.
  Czas podróży: ok. 2,5 godz.
  Cena: ok. €30/os. w jedną stronę. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
 • Średnio co 20 minut z lotniska (terminal 1) odjeżdża autobus transferowy na stację Milano Centrale
  Cena: ok. €10/os. w jedną stronę lub €16 w dwie strony.
  Aktualne rozkłady i ceny autobusów: www.autostradale.itZe stacji Milano Centrale do Savony można dojechać pociągiem. Ze stacji kolejowej w Savonie do portu można dojść pieszo lub zamówić taksówkę.
  Czas podróży: ok. 2,5 godz.
  Cena: ok. €20/os.
  Aktualne rozkłady i ceny pociągów:www.trenitalia.com

Autokar
Połączenie: Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, - Savona (bramki przy autostradzie
Przewoźnik: Rudnik Tumway

Przewoźnik Rudnik Tumay oferuje przejazdy do Savony – do bramek na autostradzie - stacja benzynowa (ok. 5 km od portu).
Czas podróży: ok. 28 godz.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Gwiazdy Morza Śródziemnego
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 3395 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE