mapMarker
Dania
calendar
10 dni, grupa: 7-12 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Grenlandia została wybrana przez Lonely Planet jako jeden z 10 najlepszych kierunków podróżniczych w 2016 roku. Pomimo wysokich kosztów, coraz więcej turystów poszukuje tu ciszy i spokoju. Być może to ostatni moment na zobaczenie jednego z najbardziej dziewiczych terenów na Ziemi.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Rejs łodzią po Zatoce Disko
 • Góry lodowe we Fiordzie Kangia
 • Wioski Inuitow i tradycyjna kuchnia inuicka
 • Obserwacje wielorybów, fok, wołów piżmowych, lisów polarnych
 • Trekkingi przez tundrę
 • Ptaki wód Arktyki - mewy modrodziobe i turkany
 • Ilulissat - jedno z najstarszych miast Grenlandii
 • Rejs statkiem do lodowca Eqi Sermia

Kalaallit Nunaat - Ziemia Grenlandczyków, od wieków przyciąga swoim surowym pięknem niezliczonych wędrowców. Jednym z pierwszych był zapewne Eryk Rudy, który ok. X w., uciekając z Norwegii, dotarł na nieznany ląd na północ od Islandii i nazwał go Grenlandią, czyli „zieloną wyspą” (zapewne, żeby zachęcić innych do jej zasiedlania). Pomimo że większą część wyspy pokrywa Lądolód Grenlandzki, to jednak pozostałe tereny, szczególnie na zachodzie, mają stosunkowo łagodny klimat dzięki ciepłym prądom morskim. Na przestrzeni setek lat inuickie wioski rozrastały się, głównie na skutek napływu Europejczyków polujących na foki i wieloryby. Stolica Grenlandii - Nuuk to obecnie prężnie rozwijające się miasto w zachodnim stylu na krańcu świata.

Grenlandia została wybrana przez Lonely Planet jako jeden z 10 najlepszych kierunków podróżniczych w 2016 roku. Pomimo wysokich kosztów, coraz więcej turystów poszukuje tu ciszy i spokoju. Być może to ostatni moment na zobaczenie jednego z najbardziej dziewiczych terenów na Ziemi.

Kangerlussuaq

Kangerlussuaq znajduje się 250 km na południe od Ilulissat, podczas II Wojny Światowej działała tu amerykańska baza wojskowa. Teraz będzie dla nas bazą wypadową na dwudniową penetrację dziewiczej tundry. Z Kangerlussuaq (w języku inuitów „długi fiord”) wybierzemy się terenowym busem na wycieczkę do czoła Lądolodu Grenlandzkiego - drugiej największej czapy lodowej na Ziemi. Poszukamy także niekwestionowanego króla tych terenów - woła piżmowego. Jego niezwykle długie i grube futro pozwala przetrwać mu długą i ekstremalną arktyczną zimę. Te rejony obfitują także w lisy i zające polarne oraz renifery tundrowe.

Ilulissat

Główną atrakcją Ilulissat jak i całej Grenlandii są olbrzymie góry lodowe pływające we fiordzie Kangia (Icefjord). Góry lodowe odrywają się z czoła lodowca Sermeq Kujalleq (prawdopodobnie tutejsza góra lodowa zatopiła Titanica), który jest jednym z najbardziej produktywnych lodowców na świecie, wytwarzając około 20 miliardów ton lodu każdego roku. Jest także najszybciej przesuwającym się lodowcem na świecie - średnio przesuwa się o około 19 metrów na dzień! Ilulissat-Icefjord jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas licznych trekkingów przez tundrę dotrzemy do malowniczych wiosek i ruin osad inuickich rybaków. Będziemy się cieszyć ciszą, spokojem, czystym powietrzem i niezapomnianymi widokami.

Lodowiec Eqi-Sermia

Znajdujący się około 100 km na północ od Ilulissat lodowiec Eqi Sermia słynie z efektownego i częstego cielenia się czoła lodowca. Olbrzymie góry odrywają się raz po raz od czoła lodowca, wpadając z hukiem do zatoki. Podczas całodziennego rejsu będziemy podziwiać piękne krajobrazy zachodnich brzegów Grenlandii oraz niezliczone zwierzęta żyjące w Oceanie Arktycznym, w tym kilka gatunków fok: obrączkowana, grenlandzka i wąsata oraz kapturnika.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1-2 Przelot na trasie Warszawa - Kopenhaga – Kangerlussuaq

Pierwszego dnia wieczorny przelot z Warszawy do Kopenhagi. W sprawie dolotu z innych miast prosimy o kontakt z biurem. Nocleg w Kopenhadze.

Drugiego dnia poranny przelot do Kangerlussuaq. Aklimatyzacja i krótki odpoczynek. Po południu udamy się na spacer po okolicy.

Nocleg w Kangerlussuaq (hostel)

Dzień 3 W poszukiwaniu wołów piżmowych, wędrówka do Garnet Rock

Udamy się kilku godzinną wycieczkę w rejonie jeziora Fergusona. Jest to doskonałe miejsce na podpatrywanie wołów piżmowych, których populacja w tej części wyspy liczy ok. 20 000! W czasie wędrówki będzie również szansa na obserwacje reniferów,  zajęcy arktycznych czy lisów polarnych.

Po około 3 godzinach dotrzemy do Granet Rock, gdzie zrobimy sobie krótki odpoczynek na lunch  (suchy prowiant). Po przerwie będziemy mogli poszukać ciekawych okazów geologicznych.

W okolicach Granet Rock znajdują się gniazda sokoła wędrownego, którego przy odrobinie szczęścia również będziemy mogli zobaczyć.

Dzień zakończymy kolacją w restauracji Roklubben, położonej przy jeziorze Fergusona.

Nocleg w Kangerlussuaq (hostel) | Wyżywienie: śniadanie, lunch - suchy prowiant, kolacja

Dzień 4 Wycieczka do lodowca - punkt 660

Dzisiaj wynajętym busem (4x4) przejedziemy do czoła lądolodu grenlandzkiego znajdującego się około 40 km od Kangerlussuaq. Po drodze będziemy mijać surowy, jednak niezwykle piękny i dziewiczy teren, który stosunkowo niedawno został odsłonięty spod lądolodu. W czasie przejazdu będziemy wypatrywali wołów piżmowych oraz innych dziko żyjących zwierząt.

Naszym celem będzie "punkt 660" znajdujący się na skraju pokrywy lodowej. Niemal doświadczymy na własnej skórze potężnej siły lodu rzeźbiącej góry i kształtującej charakter północy.

Nocleg w Kangerlussuaq (hostel) | Wyżywienie: śniadanie

Dzień 5 Przelot na trasie Kangerlussuaq - Ilulissat, zwiedzanie Ilulissat

Po śniadaniu czeka nas przelot do oddalonego o 250 km na północ Ilulissat. Jeżeli pogoda dopisze, podziwiać będziemy piękne widoki zachodniego wybrzeża Grenlandii. Po dotarciu do hotelu i krótkim odpoczynku wybierzemy się na zwiedzanie Ilulissat - jednego z najstarszych miast na Grenlandii. Będziemy podziwiać góry lodowe pływające po zatoce i zapewne zobaczymy pierwsze wieloryby!

Nocleg w Ilulissat (hostel) | Wyżywienie: śniadanie

Dzień 6 Wycieczka łodzią do wioski rybackiej Ilimanaq

Ilimanaq to niewielka wioska inuitów na południe od Ilulissat. Nie ma tu dróg i samochodów, a jedynym sposobem by tu dotrzeć jest przeprawa łodzią przez Icefjord. Po raz kolejny będziemy mieć okazję podziwiania gór lodowych i wielorybów. Na miejscu udamy się na kilkugodzinny trekking po tundrze w poszukiwaniu płatkonogów płaskodziobych. Niezwykłym przeżyciem będzie także lunch u miejscowej rodziny, która ugotuje tradycyjne grenlandzkie potrawy.

Nocleg w Ilulissat (hostel) | Wyżywienie: śniadanie

Dzień 7 Dzień wolny, a dla chętnych całodzienny rejs do lodowca Eqi Sermia

Tego dnia będzie można samemu zmierzyć się z krajobrazami Arktyki, obserwować góry lodowe i wieloryby wynurzające się co jakiś czas z wody. Dla chętnych jest możliwość popłynięcia na całodzienny rejs statkiem do lodowca Eqi Sermia.

Program rejsu: O 7 rano wypływamy z Ilulissat, rejs w jedną stronę trwa około 6 godzin. Podczas rejsu oprócz pięknych widoków zachodniego wybrzeża Grenlandii będzie można wypatrywać wielorybów, fok i ptaków podążających za łodzią. Około 11:30 będzie serwowany na pokładzie lunch (w cenie). W tym czasie także docieramy do lodowca Eqi Sermia. Przez półtorej godziny będziemy podziwiać z bliska czoło „cielącego” się lodowca. Około 14 będziemy wracać tą samą trasą. Przypłynięcie do Ilulissat planowane jest na godzinę 19 (cena rejsu ok. 330 EUR).

Dla chętnych, pozostających w Ilulissat jest możliwość popłynięcia na 3-godzinną wycieczkę kajakami morskimi pośród gór lodowych (cena ok. 190 EUR) lub odbyć godzinny lot widokowy (cena ok. 380 EUR).

Nocleg w Ilulissat (hostel) | Wyżywienie: śniadanie

Dzień 8 Pierwsze wycieczki w rejonie zatoki Disko. Rejs widokowy łodzią po zatoce

Dzień rozpoczniemy od trekkingu (ok. 4 godziny) do doliny Sermermiut. Jest to obszar, gdzie Inuici osiedlili się już ponad 4500 lat temu, tworząc pierwsze kultury myśliwych i rybaków. Do dziś można wypatrzyć stare grobowce, skryte pośród tundrowej roślinności. Wczesnym wieczorem wybierzemy się na około 2-godzinny rejs łodzią po zatoce Disko. Jest to jedna z głównych atrakcji Grenlandii.

Nocleg w Ilulissat (hostel) | Wyżywienie: śniadanie, lunch - suchy prowiant

Dzień 9 Wędrówka przez tundrę pomiędzy Rodebay (Oqaatsut) a Ilulissat

Tego dnia przemierzymy tundrowe pustkowia na północ od Ilulissat. Trasa prowadzi starym pocztowym szlakiem z dawnej osady holenderskich wielorybników (dziś żyje tu 40 osób). W drodze na południe będziemy musieli przejść kilka strumieni, jednak trasa jest dość prosta i wiedzie w głównej mierze wzdłuż wybrzeża. Przy odrobinie szczęścia uda się wypatrzeć mewy modrodziobe i turkany jedne z piękniejszych ptaków Arktyki. Długość trasy około 18 km.

Nocnym lotem powrócimy przez Kangerlussuaq do Kopenhagi.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 10 Powrót do Warszawy

Przelot z Kopenhagi do Polski.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie: Warszawa - Kopenhaga - Kangerlussuaq
 • Przelot na trasie: Kangerlussusq - Ilulissat
 • Przelot na trasie: Ilulissat - Kangerlussuaq - Kopenhaga - Warszawa
 • 3 x noclegi w pokoju 2-4 osobowym ze śniadaniami w Old Camp Hostel (Kangerlussuaq)
 • 4 x noclegi w pokoju 2-4 osobowym ze śniadaniami w Ilulissat Guesthouse
 • 1 x nocleg w Kopenhadze
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 2 lunch-box (suchy prowiant), 1 kolacja
 • Rejs łodzią po Zatoce Disco
 • Transfer łodzią na trasie Ilulissat - Ilimanaq - Iulissat
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składkę na Fundusz Gwarancyjny 13 PLN
 • Podatek VAT

 

Liczba uczestników: 7-12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 60 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu: 2500 EUR płatna na konto PLN wg kursu sprzedaży mBank z dnia dokonywania wpłaty.

 

Ze względów formalnych zgłoszenia na wyprawę przyjmowane są najpóźniej do końca marca 2020 roku.

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia, poza wymienionym - ok. 150 DKK na dzień
 • Kosztów uczestnictwa w wycieczce - ok. 20 EUR
 • Dodatkowe atrakcje fakultatywne:
  • Rejs do lodowca Eqi Sermia (ok. 6h) - ok. 330 EUR
  • Wycieczka kajakami morskimi pośród gór lodowych (ok. 3h) - ok. 190 EUR
  • Lot widokowy (ok. 1 h) - ok. 380 EUR
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Grenlandia – odkrywając Kalaallit Nunaat
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE