Zapraszamy na fotoekspedycję do Kazachstanu. Ten piękny kraj wciąż czeka na odkrycie. Warto go zobaczyć właśnie teraz, zanim dotrą tu tłumy turystów. Krajobrazy są tu olśniewające, a miejscowi tak samo ciekawi nas, jak my ich.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Olbrzymie wydmy na stepie w Parku Narodowym Ałtyn Emel
 • Bajecznie kolorowe góry Aktau
 • Kanion Szaryński w dzień i w nocy
 • Zniewalające urodą górskie jeziora
 • Tradycyjna gościnność Kazachów
 • Stepy z pasącymi się końmi i potężnym Tien-Szanem w tle

Zapraszamy na fotoekspedycję do Kazachstanu. Ten piękny kraj wciąż czeka na odkrycie. Warto go zobaczyć właśnie teraz, zanim dotrą tu tłumy turystów. Krajobrazy są tu olśniewające, a miejscowi tak samo ciekawi nas, jak my ich. Ze starszymi można się łatwo porozumieć po rosyjsku, a z młodszymi – po angielsku. Szczególnie ci pierwsi chętnie wypytują jak nam się żyje po rozmontowaniu bloku wschodniego… Mieszanka wspaniałych widoków i gościnności mieszkańców składają się na niepowtarzalny klimat Kazachstanu. Przywieziemy stąd zdjęcia rozległych stepów, niebotycznych szczytów, pstrokatych skał, śpiewających wydm i całe mnóstwo innych. Wszystkie w niedużej odległości od Ałmaty, dzięki czemu nie musimy się martwić o długie przejazdy.

 

Małe Kolorado

Kanion Szaryński znany jest nie tylko w Kazachstanie. Ten geologiczny cud natury prezentuje się wspaniale zarówno z krawędzi, jak i z dołu – dlatego będziemy go fotografować z obu tych miejsc. Skały w najciekawszej części – Dolinie Zamków – najlepiej wyglądają kiedy ociepla je światło wschodzącego lub zachodzącego słońca. Jeśli pogoda pozwoli (co jest prawdopodobne), udamy się też na sesję nocną z gwiazdami. W tej części kraju jest więcej skalistych wąwozów – kilka innych również będziemy fotografować na naszej trasie.

 

A piasek śpiewa…

Śpiewająca Wydma wznosi się w Parku Narodowym Ałtyn Emel, na północny wschód od Ałmaty. Tak naprawdę wydm jest tu więcej, a wokół wyrastają bardzo fotogeniczne szczyty. Gdy wieje wiatr, piasek wydaje z siebie charakterystyczny odgłos, który komuś skojarzył się ze śpiewem – stąd nazwa. Wspinaczka na górę piachu jest dość męcząca, ale dobre zdjęcia można zrobić też z dołu.             Zupełnie innych wrażeń dostarczą nam kolorowe góry Aktau. To miejsce jedyne w swoim rodzaju. Wyglądające jak wielobarwne muszle masywy są tak niezwykłe, że spędzimy przy nich większą część dnia.

 

W stronę Tien-Szanu

Jedno z najwyższych pasm górskich centralnej Azji będzie nam przez cały czas towarzyszyć na horyzoncie. W końcu przyjdzie czas na bliższe spotkanie. Odbędzie się ono przy śródgórskich jeziorkach Kaindy i Kolsai. To pierwsze słynie z „lasu” wyrastającego bezpośrednio z lustra wody. Akwen powstał po trzęsieniu ziemi w 1911 r., gdy wielka lawina ziemna zatrzymała rzekę w dolinie, a na miejscu górskiego lasu pozostały malownicze kikuty drzew. Kolsai nie ma takich atrakcji, za to może poszczycić się pięknym górskim położeniem.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Z Polski do Ałmaty

Przelot z Warszawy do Kazachstanu. Zakwaterowanie i nocleg w Ałmaty.

 

Dzień 2  Przywitanie z Ałmaty

Dzień w Ałmaty i okolicy. Wycieczka kolejką linową do Szymbulak – kompleksu narciarskiego położonego wysoko w górach ponad miastem. Wieczór w Ałmaty.

 

Dzień 3 Śpiewająca Wydma

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ałtyn Emel. Po krótkim odpoczynku w hotelu czeka nas popołudniowa i wieczorna sesja przy Śpiewającej Wydmie. Jej szczyt to świetne miejsce do obserwacji zachodu słońca, ale równie piękne zdjęcia można zrobić np. z połowy wysokości albo od podnóża. To odludne miejsce jest prawdziwym sanktuarium przyrodniczym. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 4 Skały jak tęcza

Na początek – poranna sesja w niesamowitych górach Aktau, ze skałami w przeróżnych barwach: od bieli, przez łagodnie pastelowe, po intensywny pomarańcz i krwistą czerwień. Podobnie jak przy wydmie, fotografować można z różnych perspektyw: z doliny, z niewielkich wzniesień albo z samego szczytu. Przed południem odwiedzimy też czerwone skały Katutau, charakteryzujące się dzikimi, fotogenicznymi kształtami. Po obiedzie i odpoczynku w hotelu kolejna sesja wśród kolorowych gór – tym razem o zachodzie słońca. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 5 Dolina Zamków

Po śniadaniu czeka nas przyjemny przejazd do Kanionu Szaryńskiego. Po drodze będziemy zatrzymywać się w malowniczych miejscach (m.in. przy innym wąwozie). Kanion Szaryński ciągnie się na przestrzeni wielu kilometrów, a my skupimy się na słynnej Dolinie Zamków. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Kazachstanie. Co prawda żadnych zamków tu nie wybudowano, ale skały w kształtach baszt i murów w pełni to rekompensują. Do kanionu dotrzemy w sam raz na popołudniowy plener, co pozwoli nam fotografować w najpiękniejszym świetle. Atrakcje czekają nas też po zmroku – spać będziemy w jurtach, a przy bezchmurnym niebie – fotografować gwiazdy. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 6 Z kanionu w góry

Kolejne zdjęcia Kanionu Szaryńskiego zrobimy podczas pleneru o świcie. Po śniadaniu wyruszymy na południe, w kierunku potężnego Tien-Szanu. Zanim jednak zagłębimy się w góry, poznamy trochę kazachskiej gościnności. W podgórskiej wiosce zatrzymamy się u gospodarzy i wspólnie zasiądziemy do stołu. Po nabraniu sił pojedziemy zobaczyć jezioro Kaindy z niezwykłym  zatopionym lasem. Po plenerze nad jeziorem czeka na nas odpoczynek i nocleg w tradycyjnym kazachskim domu, a kąpiel weźmiemy w bani, a nie w łazience…

 

Dzień 7 Od jeziora do… jeziora

Przed południem odwiedzimy jeszcze jedno jeziorko, Kolsai, położone we wspaniałej górskiej scenerii północnego Tien-Szanu. Gdy nasycimy oczy widokami, a karty pamięci zdjęciami, udamy się na wschód, prawie pod chińską granicę. To kraina rozległych stepów, na których pasą się konie, czyli klasycznych kazachskich pejzaży. Naszym celem jest jezioro Tuzkol, leżące w pięknym miejscu na końcu świata. Nad nim będziemy spać w namiotach, a rano i wieczorem – wypatrywać najwyższych szczytów Tien-Szanu na dalekim horyzoncie. Przejrzystość powietrza jest tu tak duża, że można zrobić dobre zdjęcia gór oddalonych o prawie sto kilometrów. Nocleg w namiotach nad jeziorem.

 

Dzień 8 Powrót do cywilizacji

Dziś wracamy do Ałmaty. Po drodze będziemy zatrzymywać się w malowniczych miejscach (których jest tu pod dostatkiem). Przed nami m.in. sesja przy jeszcze jednym kanionie w niesamowitej scenerii tzw. badlands, a także kolejne plenery w stepie. Na trasie zatrzymamy się na posiłek. Wieczorem czas wolny w Ałmaty.

 

Dzień 9 Powrót do Polski

Powrót do Polski.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przeloty Warszawa-Ałmaty-Warszawa, przejazdy na miejscu: bus, samochody 4x4
 • Wyżywienie: śniadania i kolacje /poza Ałmaty/
 • Zakwaterowanie: 5 nocy hotel, 1 noc w jurtach, 1 noc gospodarstwo agroturystyczne, 1 noc namiot
 • Opiekę polskiego pilota i lokalnych przewodników w wybranych miejscach
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

 

Liczba uczestników: 8 - 12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

Pozostała część płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Cena nie obejmuje:

 • Biletów wstępu: ok. 40 USD
 • Wyżywienia: ok. 50-70 USD
 • Wydatków natury osobistej
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Fotoekspedycja: Kazachstan dziki, piękny i… swojski
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE