Odległe Filipiny od zawsze kusiły przyjezdnych swoimi wspaniałymi, różnorodnymi krajobrazami, egzotyczną kuchnią oraz ciekawym światem fauny i flory. Wspomniane zalety tego wyspiarskiego kraju chcemy zaprezentować Państwu w czasie naszej wyprawy na Filipiny.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Manila: rozległa metropolia z kolonialną przeszłością i główna brama na Filipiny
 • Wejście na Pinatubo, jeden z najbardziej znanych tutejszych wulkanów
 • Góry Cordillera oferujące wspaniałe widoki i niesamowite wrażenia
 • Sagada: wiszące trumny i głębokie jaskinie
 • Tarasowe pola ryżowe w Batad o fantastycznych kształtach i kolorach
 • Kąpiel przy huczącym wodospadzie Tappia
 • Majestatyczne Wzgórza Czekoladowe i śmieszne małpiatki na Boholu
 • Duch Magellana w mieście Cebu
 • Podziemna rzeka i system jaskiniowy w Sabang
 • Rafy koralowe, lazur wody i rajskie plaże w Alona Beach, El Nido i Port Barton

Odległe Filipiny od zawsze kusiły przyjezdnych swoimi wspaniałymi, różnorodnymi krajobrazami, egzotyczną kuchnią oraz ciekawym światem fauny i flory. Wspomniane zalety tego wyspiarskiego kraju chcemy zaprezentować Państwu w czasie naszej wyprawy na Filipiny. W Manili, będącej największym miastem kraju, spędzimy mało czasu zwiedzając głównie kolonialną część stolicy: stąd przeniesiemy się na prowincję. Na początek skierujemy się w stronę Wulkanu Pinatubo znanego z wielkiej erupcji na początku lat ’90. Następnie udamy się w najwyższe góry na wyspie Luzon. Odwiedzimy Sagadę znaną z wiszących trumien w głębokich dolinach, a także Banaue i Batad, gdzie zobaczymy jedne z najładniejszych tarasowych pól ryżowych. Będzie też możliwość kąpieli w rzekach górskich w pobliżu malowniczych wodospadów. Z Luzonu przelecimy na wyspę Bohol, gdzie czeka nas krótki relaks pod palmami na plaży i wśród raf koralowych. Zobaczymy też Czekoladowe Wzgórza oraz wyraki, jedne z najmniejszych ssaków naczelnych. Zahaczymy o miasto Cebu, gdzie poznamy kolonialną historię Filipin, by następnie „przeskoczyć” na Palawan – jedną z najpiękniejszych wysp archipelagu. Tutaj popłyniemy podziemną rzeką przez jaskinie. El Nido oraz okoliczne wysepki to kwintesencja Filipin: turkus wody morskiej, bogate rafy koralowe, świeże owoce morza: idealne miejsce na zakończenie pobytu w tym gościnnym kraju.

 

Górskie krajobrazy Luzonu

Na początku odwiedzimy najciekawsze miejsca na Luzonie: największej wyspy na Filipinach. Przemierzymy jeepami wulkaniczne doliny, by następnie zajrzeć do środka krateru jednego z najbardziej znanych filipińskich wulkanów: Pinatubo. Jego ogromna erupcja była spektakularna i jednocześnie tak silna, że zniszczyła znaczną część wierzchołka. Po drodze pokonamy wysokie górskie przełęcze z widokami na grzbiety nie rzadko przekraczające 2000 m. n.p.m. W Sagadzie ujrzymy oryginalne sposoby chowania zmarłych. Zdobione trumny podwieszane na urwistych skałach czy też składane w głębokich jaskiniach są nie lada ciekawostką. Banaue, a szczególnie Batad to ciche górskie wioski, gdzie ludzie uprawiają głównie ryż na tarasowych polach, mozolnie budowanych schodkowo na stromych stokach. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zaobserwować proces sadzenia lub zbierania ryżu. Będąc w Batad pospacerujemy wzdłuż malowniczych tarasów ryżowych. Odwiedzimy także miejsce, gdzie będziemy mogli zanurzyć się w orzeźwiających wodach rzeki w pobliżu huczącego wodospadu.

 

Rafy, małpiatki i Czekoladowe Wzgórza

Bohol, kolejna wyspa, którą odwiedzimy na Filipinach jest mniejsza niż Luzon, jednak mieszkają na niej bardzo gościnni ludzie i a krajobrazy są tutaj równie malownicze. Na początek po dużej ilości wrażeń na Luzonie, pojedziemy prosto na plażę Alona, by złapać chwilę oddechu i zrelaksować się. Przez prawie 2 dni przebywać będziemy nad ciepłym morzem, a pod przezroczystą taflą wody będzie można obserwować wszelkie bogactwa tutejszych raf koralowych. Skosztujemy świeżych owoców morza przyrządzanych w restauracjach nad samym morzem. Z plaży pojedziemy do miejsca, gdzie przyjrzymy się z bliska ciekawym małpiatkom nazywanym wyrakami. Są to jedne z najmniejszych ssaków naczelnych prowadzących nocny tryb życia. Wielkie, wyłupiaste oczy to cecha, po której można je z łatwością rozpoznać. Stąd pojedziemy wyżej w górzystą część wyspy. Będąc na Boholu nie można ominąć Czekoladowych Wzgórz, najbardziej charakterystycznego miejsca na wyspie. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni rozsianych jest ponad 1000 stożkowatych wapiennych kopców osiągających wysokość do 100 metrów. Ich nazwa pochodzi od zabarwienia roślinności, którą są pokryte: osiąga ona kolor brązowy w czasie pory suchej.

 

Palawan – raj na ziemi

Ostatnia wyspa na naszej trasie, czyli Palawan, ma charakterystyczny podłużny kształt i jest jedną z najatrakcyjniejszych w całym kraju. Przyciąga odwiedzających swoimi fantastycznymi widokami. W głębi górzysta z gęstą dżunglą; na wybrzeżu oferuje bajeczne warunki do wypoczynku dla wszystkich ceniących sobie pobyt na tropikalnych plażach. Poza wizytą w jaskini i przepłynięciem podziemnej rzeki, większość czasu spędzimy w okolicy El Nido i Port Barton w północnej części Palawanu. Tutaj właśnie czeka nas dłuższy odpoczynek nad morzem. Podczas rejsów łodzią wśród morskich fal, zajrzymy pod powierzchnię wody, aby z bliska przyjrzeć się tutejszym rafom koralowym – jednym z najładniejszych na Filipinach. Błękitne laguny i zatoki morskie z płytką przezroczystą wodą zachęcają do snorkelingu, a bogactwo podwodnej flory i fauny zadowoli nawet najbardziej wymagających. Wieczory w El Nido i Port Barton to czas gwarnych dyskusji w licznych knajpkach nad samym morzem, w których delektować się można potrawami kuchni filipińskiej. Jeśli ktoś lubi owoce morza, to – w połączeniu z innymi atrakcjami Palawanu –  może się zdarzyć, że odnajdzie tu prawdziwy raj na ziemi.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Manili na Filipinach

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot z Warszawy do Manili z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Nocny przelot.

 

Dzień 2 Przejazd przez Capas do St.Juliana u stóp wulkanu

Przylot do Manili. Z lotniska w Manili pojedziemy w stronę Capas i dalej z Capas do Santa Juliana, małej sennej wioski leżącej u stóp wulkanu Pinatubo. Po południu w miarę wolnego czasu spacer po okolicy. Nocleg w home stay w Santa Juliana.

 

Dzień 3 Jeepem przez doliny wulkaniczne i wejście wulkan Pinatubo

Tego dnia wejdziemy do dawnego krateru wulkanu Pinatubo, który obecnie wypełnia malownicze jezioro. Słynny wybuch tego wulkanu na początku lat ’90 trwał tydzień i był tak silny, że wulkan stracił wierzchołek i swoją dotychczasową wysokość. Po śniadaniu udamy się jeepami: początkowo dnem doliny, a potem wyboistą górską drogą w kierunku krateru. Ostatnie kilkadziesiąt minut będziemy przemierzać na piechotę przez lasy i zarośla. Czas wolny w kraterze. Następnie zejdziemy w dół i jeepami wrócimy do miejsca zakwaterowania. Po lunchu i odpoczynku ruszymy w drogę do Baguio. Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Baguio.

 

Dzień 4 Górskimi serpentynami przez najwyższe pasma wyspy Luzon

Rano wyjedziemy autobusem z Baguio do Sagady. Pokonamy bardzo malowniczą trasę prowadzącą serpentynami przez Góry Cordillera pokrywające północną część wyspy Luzon. Czekają nas wspaniałe widoki na wysokie pasma górskie, głębokie doliny rzek oraz górskie wioski przylepione do stromych stoków. Po przyjeździe do Sagady zakwaterujemy się w hotelu i po odpoczynku zobaczymy część atrakcji tej miejscowości. Podejdziemy pod kościół św. Marii by następnie zejść na dno Doliny Echo, w której znajdują się najsłynniejsze wiszące trumny w Sagadzie. Przespacerujemy się dnem doliny wypełnionej bujną roślinnością m.in. pięknymi paprociami. Nocleg w hotelu w Sagadzie.

 

Dzień 5 Wiszące trumny i jaskinie w Sagadzie, droga do Batad

Po śniadaniu poznamy inne ciekawe miejsca w okolicy. Nieopodal na skalnym klifie wiszą kolejne trumny Sugong – można je podziwiać z urwiska po drugiej stronie doliny. Zejdziemy też do Jaskini Lumiang, w której złożono ponad sto trumien. Najstarsze z nich datowane są na kilkaset lat. Po południu opuścimy Sagadę i pojedziemy górską drogą w stronę Banaue. Tym razem także czekają nas piękne widoki na okoliczne szczyty górskie. Przed dojazdem do Banaue zatrzymamy się na punkcie widokowym. Rozpościera się stąd śliczny widok na tarasowo ułożone pola ryżowe w głębokiej dolinie. Po krótkim postoju w Banaue (gdzie istnieje możliwość pozostawienia głównego bagażu na 2 dni), pojedziemy krętą drogą w kierunku Batad. Dojedziemy do końca drogi, a następnie ścieżką przez dżunglę zejdziemy do Batad. Zakwaterowanie i nocleg w Batad.

 

Dzień 6 Pobyt w górach, trekking do wodospadu, kąpiel w rzece

Rano czeka nas pobudka z widokami, jakich jeszcze nie było na tej wyprawie. Batad to miejsce oferujące widoki na tarasowo ułożone, jedne z najbardziej spektakularnych pól ryżowych na Filipinach otoczonych malowniczymi pasmami górskimi. Po śniadaniu udamy się przez pola ryżowe w dół głębokiej górskiej doliny. Jeszcze przed południem dotrzemy do Wodospadu Tappia. Jest to wysoki 30-metrowy wodospad spadający z hukiem ze skalnego urwiska. Czas wolny przy wodospadzie na relaks i kąpiele. Po południu wrócimy do miejsca zakwaterowania. Nocleg w Batad.

 

Dzień 7 Spacery wśród pól ryżowych, nocny przejazd do Manili

Rano czas wolny do zagospodarowania we własnym zakresie i na samodzielne poznawanie okolicy. Dla chętnych spacer wzdłuż pól ryżowych ułożonych na górskim stoku w kształcie amfiteatru. Towarzyszyć nam będą jedne z najładniejszych krajobrazów górskich podczas pobytu na Filipinach. Po południu pieszo udamy się do drogi, skąd wynajętym transportem wrócimy do Banaue.. Po kolacji wsiądziemy w nocny autobus, którym pojedziemy do Manili. Nocleg w drodze.

 

Dzień 8 Przelot do wyspę Bohol, przejazd do Alona Beach

Do Manili dotrzemy jeszcze przed świtem. Prosto z dworca autobusowego pojedziemy na lotnisko i wylecimy z Manili do Tagbilaran, największego miasta na wyspie Bohol. Wynajętym transportem przedostaniemy się z lotniska na sąsiednią wyspę Panglao i dotrzemy do słynnej plaży Alona Beach. Po południu czeka nas relaks na białej plaży z palmami kokosowymi. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Alona Beach.

 

Dzień 9  Wypoczynek w Alona Beach: plażowanie, nurkowanie

Pełny dzień odpoczynku na plaży i pływania w krystalicznie czystych wodach pełnych raf koralowych i kolorowych rybek znanych z akwarium. Dla chętnych możliwość wypłynięcia na snorkeling lub nurkowanie na okolicznych rafach koralowych. Po południu czas wolny. Nocleg w Alona Beach.

 

Dzień 10 Małpiatki z wielkimi oczami i Wzgórza Czekoladowe

Po śniadaniu pożegnamy gościnną plażę Alona i udamy się wynajętym środkiem transportu w okolice miejscowości Corella. Można tam zobaczyć wyraki, jedne z najmniejszych drapieżnych małpiatek o wielkich oczach (nieproporcjonalnych do wielkości głowy). Następnie przejedziemy w kierunku Wzgórz Czekoladowych, które są symbolem wyspy Bohol. Staniemy na punkcie widokowym, aby podziwiać panoramę Wzgórz. Późnym popołudniem pojedziemy do portu, skąd odpłyniemy promem do miasta Cebu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 11 Zwiedzanie kolonialnego miasta Cebu, przelot na Palawan

Rano po śniadaniu (jeśli czas pozwoli) zobaczymy Krzyż Magellana. To właśnie w pobliżu miasta Cebu słynny podróżnik, pierwszy który opłynął Ziemie, zginął z rąk tubylców. Jeśli czas pozwoli zajrzymy też do kolonialnej bazyliki. Następnie przejedziemy na lotnisko i odlecimy do Puerto Princessa na wyspie Palawan. Prosto z lotniska udamy się do miejscowości Sabang, cichej wioski położonej w zatoce otoczonej wapiennymi wzgórzami. Po kolacji w okolicach plaży nocleg w Sabang.

 

Dzień 12 Przepłynięcie podziemną rzeką przez jaskinie, przejazd do El Nido

Po śniadaniu wsiądziemy na łódki i popłyniemy podziemną rzeką przez system korytarzy jaskiniowych ozdobionych ciekawymi formami naciekowymi. Jest to jedna z największych tego typu atrakcji na świecie, wpisana jednocześnie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po południu udamy się w podróż na północ wyspy Palawan do El Nido. Ta miejscowość będzie naszą bazą wypadową na okoliczne wyspy, laguny i rafy koralowe. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 13 Rejs wśród raf koralowych, laguny, plaże, nurkowanie i pełen relaks

Ten dzień spędzimy na łodzi pływając pomiędzy wyspami Archipelagu Bacuit. Odwiedzimy miejsca kojarzące się z wypoczynkiem w rajskiej scenerii. Wpłyniemy na błękitne laguny o krystalicznie czystej, turkusowej wodzie schowane między stromymi skałami. Popływamy z maska i fajką, unosząc się na falach i obserwując podwodne życie w przybrzeżnych płytkich wodach: bajeczne koralowce i kolorowe rybki. W takich warunkach człowiek ma wrażenie jakby pływał w wielkim akwarium. W cieniu palm zjemy świeży lunch przygotowany przez załogę łodzi na plaży z białym piaskiem. Zajrzymy na bezludne wyspy i do malowniczych zatok. Noclegi w El Nido.

 

Dzień 14 Czas wolny na plażach i rafach, przejazd do Port Barton

Dziś pojedziemy na plażę Las Cabanas. Można tu w pełni wypocząć korzystając z uroków tego malowniczego miejsca. Jedną z intersujących form spędzenia wolnego czasu jest przejazd tyrolką (ok 15 USD) pomiędzy wysepkami, pływanie z maską i rurką bądź spacery wzdłuż wybrzeża. Około południa przejedziemy do Port Barton. Zakwaterowanie i nocleg w Port Barton.

 

Dzień 15 Łodzią wśród bajecznych zatok w okolicach Port Barton

Port Barton to senna wioska leżąca w cichej zatoce otoczonej niewielkim archipelagiem niezamieszkałych wysp, przy których znajdują się kolejne piękne rafy koralowe. Podobnie jak w El Nido, także tutaj wypłyniemy łodzią i opłyniemy okoliczne rajskie zakamarki. Będzie możliwość ubrania maski z fajką i zaglądnięcia pod powierzchnię wody by znów nacieszyć się widokiem falujących koralowców i ławic różnokolorowych rybek. Po powrocie na ląd, zjemy kolację przy plaży i spędzimy jeszcze jeden nocleg w Port Barton.

 

Dzień 16 Ostatnie chwile w raju, powrót do Manili

Rano czas wolny w Port Barton. Każdy będzie mógł nasycić się ostatnimi chwilami w idyllicznej scenerii plaży, palm i szmaragdowej tafli wody. Następnie przejedziemy na lotnisko w Puerto Princessa i po południu wrócimy samolotem do Manili. Przejazd do hotelu, nocleg w Manili.

 

Dzień 17 Zwiedzanie kolonialnego Intramuros, pożegnanie z Filipinami

Po śniadaniu pojedziemy do Intramuros: zabytkowej części miasta otoczonej dawnymi murami miejskimi. Zobaczymy stare, kolonialne kamieniczki, a także kościoły: św. Augustyna oraz katedrę miejską. Wstąpimy także do muzeum Casa Manila.  Jeśli czas pozwoli odwiedzimy wyjątkowy cmentarz chiński, znajdujący się w samym centrum tętniącej życiem Manili. Schronienie znaleźli tu zmarli oraz ubodzy mieszkańcy miasta, którzy w zamian za opiekę nad grobowcami, zamieszkują je. Pod wieczór udamy się na lotnisko skąd odlecimy do Europy.

 

Dzień 18 Powrót do Warszawy

Przelot z Filipin do Warszawy z przesiadką w jednym z powrót lotniczych. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Przelot Warszawa - Manila - Warszawa
 • Przeloty wewnętrzne: Manila - Tagbilaran; Cebu - Puerto Princessa; Puerto Princessa - Manila
 • Transport lokalny: autobusy, taksówki, kolejka miejska, wynajmowane busy, jeepy, pojazdy typu jeepney, promy, łodzie
 • Zakwaterowanie: noclegi w hotelach turystycznych (w St.Juliana i Batad pokoje wieloosobowe)
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

 

Liczba uczestników: 7 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2500 PLN

Pierwsza część ceny: 6450 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 780 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 270 USD)
 • Biletów wstępu (ok. 30 USD)
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Filipiny: ryż, czekolada i rafy koralowe
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE