Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Quito - Quitsato - Otavalo - Lahuna Cuicocha - Papallacta - Baños - Riobamba - Rezerwat Naturalny Chimborazo - Guayaquil - San Cristobal/Isabela - Bahia Tortuga

Kod:AERO

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1, Quito
Przylot do Quito, przejazd do hotelu.

Hotel: Hotel Dann Carlton (4*)
Wyżywienie: x
Check in: 14:00

Dzień 2, Quito
City tour: Quito część kolonialna, wycieczka po głównych ulicach i placach centrum historycznego, odwiedzimy między innymi kościół i klasztor Santo Domingo, z którego roztacza się niesamowity widok. Obiad w typowej dla tego miasta restauracji.

Hotel: Hotel Dann Carlton (4*)
Wyżywienie: śniadanie, obiad (bez napoi)
Check in: 14:00

Dzień 3, Muzeum Intiñan na równiku-Quitsato-Otavalo
Śniadanie. Wyjazd na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Intiñan, w którym można zaobserwować zjawiska występujące tylko na równiku a także miasto Quito w miniaturze. Możliwość zrobienia zdjęć stojąc równocześnie na dwóch półkulach.
Dalej przejazd w kierunku północnym do Otavalo, podróż trwa około 2 godziny, po drodze zobaczymy (przy dobrej widoczności) wulkany Cayambe, Imbabura, Cotacachi i inne. Zatrzymamy się w Quitsato gdzie dokładnie na równiku znajduje się zegar słoneczny.

Hotel: Hacienda Cusin (4*)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 4, Otavalo-Lahuna Cuicocha-Papallacta
Przejazd w kierunku jeziora krateru Cuicocha, położonego u stóp wulkanu Cotacachi, na jeziorze wśród błękitnej wody znajdują się dwie malownicze wysepki pełne bujnej roślinności, otoczone wioskami rzemieślników i społeczności lokalnych.
Odwiedzimy Peguche, malownicze miasteczko którego mieszkańcy słyną z wyrobów tekstylnych i kolorowych swetrów. Wstąpimy także do muzeum instrumentów muzycznych gdzie zobaczymy dużą różnorodność instrumentów andyjskich takich jak siku, kena i charango.
Kontynuujemy podróż do strefy dżungli amazońskiej Papallacta, jest to miejsce położone wśród dwóch majestatycznych wulkanów andyjsko-ekwadorskich: Cayambe i Antisana. W czasie podróży zaobserwujemy różne strefy wysokościowe (klimat, roślinność) od 600 do 4,200 m npm.

Hotel: Hotel Termas of Papallacta Spa (4*)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 5, Papallacta-źródła termalne Papallacta-Baños
Gorące źródła Papallacta wydobywają się z bardzo głęboko położonych warstw geologicznych, spędzimy poranek w basenach żródeł termalnych , które znajdują się na tej samej trasie która obrał hiszpański konkwistador Francisco de Orrelana w 1542 roku. Około południa wyruszymy w kierunku wioski Baños, znanej głównie ze źródeł termalnych położonych w połowie drogi między Andami i Amazonią.

Hotel: Hotel Samari Spa (4*)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 6, Baños-Riobamba
Wyjazd w kierunku kaskad Pailon del Diablo i innych położonych w okolicy rzeki Pastaza, otoczonych bujną zieloną roślinnością. Po obiedzie ruszamy w kierunku Riobamba, odwiedzimy Posadę Urbina położoną w najwyżyzym miejscu sierry andyjskiej. Zobaczymy tu między innymi ogród botaniczny, lokalną faunę jak np. kawie domowe zwane potocznie świnkami morskimi, króliczki itp.

Hotel: Hosteria de Andaluza (4*)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 7, Riobamba-Rezerwat Naturalny Chimborazo-Riobamba
Wcześnie rano wyjazd w kierunku Baños na południową część Panamericana, wzdłuż szlaku wulkanó. Docieramy do schroniska Hermanos Carrel na wys. 4,800 m npm, skąd rozpoczynamy trekking do schroniska Whymper na wys. 5,000 m npm. Powrót do Riobamba.

Hotel: Hosteria de Andaluza (4*)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 8, Riobamba-Guayaquil
Wcześnie rano przejazd w kierunku miasta Guayaquil, w trakcie przejazdu będziemy mieli okazję zrobić wspaniałe zdjęcia i poznać różne strefy klimatyczne wybrzeża ekwadorskiego.
Guayaquil jest największym miastem i portem w Ekwadorze, położone między majestatyczną rzeką Guayas i otoczone oceanem. Odwiedzimy centrum miasta z kolonialnymi kościołami, placami w którym także znajdziemy nowoczesne budynki i centra handlowe.

Hotel: Hotel Wyndham (4*)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 9, Guayaquil- Przelot na Galapagos-Santa Cruz
Po śniadaniu przejazd na lotnisko Jose Joaquin de Olmedo i przelot na wyspę Baltra (27 km2), po przylocie nastąpi odprawa i opłata wstępu do Parku Narodowego Gapapagos. Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz, drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną wyspę archipelagu. Przejazd do Rezerwatu Ekologicznego Cerro Mesa lub Manzanillo, będziemy mieli możliwość obserwować gigantyczne żółwie w ich naturalnym środowisku. Po obiedzie odwiedzimy Stację Biologiczną Charles Darwin w miejscowości Puerto Ayora, obserwowanie procesu hodowli żółwi galapago oraz różnych gatunkó tych gigantycznych zwierząt.

Hotel: Hotel Fernandina (3* plus)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 10&11, Całodniowy rejs wyspy San Cristobal lub Isabela
Rozpoczniemy rejs na wyspę Isabela lub San Cristobal, wycieczka pozwoli nam odkryć fascynującą florę i faunę archipelagu. Start rejsu i rozkład godzinowy jest uzależniony od pozwoleń władz Parku Narodowego Galapagos. Miejsca odwiedzin do potwierdzenia na tydzień przed rozpoczęciem rejsu. Rejs w składzie większej grupy z wyspecjalizowanym przewodnikiem w j. angielskim.

Wyspa Isabela
Położona na zachodniej części archipelagu, Isabela jest największą z wysp, nazwana tak na cześć królowej Hiszpanii Izabeli Kastylijskiej. Rejs na wyspę trwa ok. 2 h. Występują tu legwany galapagoskie, legwany Conolophus marthae, walenie, kłowacze namorzynowe, z ptakó petrele galapagoskie, myszołowy galapagoskie, derkaczyki galapagoskie, muchołapy wielkodziobe, kłowacze papugodzioby, wegetariańczyki i wiele innych.

Wyspa San Cristobal
Znajdyje się najdalej na wschód w archipelagu, jest piąta pod względem powierzchni, nazwa tej wyspy pochodzi od patrona marynarzy Świętego Krzysztofa. Jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, znajdują się na niej 4 wygasłe wulkany a w jej północnej części znajduje się jezioro El Junco. Wyspę zamieszkują żółwie słoniowe, jaszczurki, lwy morskie, iguany morskie które wylegują się w słońcu się na skałach.

Hotel: Hotel Fernandina (3* plus)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 12, Półdniowa wycieczka Bahia Tortuga
Po śniadaniu piesza wycieczka na plażę Tortuga Bay-piękną plażę z białymi piaskami, ulubione miejsce czarnych żółwi.
Wolne popołudnie na samodzielną eksplorację wyspy.

Hotel: Hotel Fernandina (3* plus)
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja (bez napoi)

Dzień 13, Wylot
Po śniadaniu przemieszczamy się na lotnisko w Baltra i lecimy do Quito lub Guayaquil. Wylot z Ekwadoru.

Wyżywienie: śniadanie

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelach 4*, w pokojach dwuosobowych typu standard.
 • Wyżywienie we wszystkich dniach bez napoi.
 • Transfery z i na lotniska.
 • Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika przy zwiedzanych obiektach.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.
 • Obsługę dwóch przewodników w języku polskim na calej trasie.

Cena nie obejmuje:

 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Przelotu Warszawa - Ekwador - Warszawa
 • Przelotu na trasie Quito - Galapagos  $600.
 • Opłaty wstępów i napiwki ok. $390.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Zwyczajowych napiwków w restauracjach.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego.

Liczba uczestników: 10 – 15 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1000 USD

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Ekwador i Wyspy Galapagos
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE