mapMarker
Włochy
calendar
9 dni; grupa 15-25 osób
Trekking
Trekking
Dolomiti di Brenta przez wielu znawców Alp uważane są najbardziej spektakularną część całego pasma Dolomitów. Góry są tutaj dziksze i bardziej niedostępne niż w gęściej zaludnionych okolicach Val Gardeny czy Cortiny, a krajobraz zachwyca swoim niewypowiedzianym pięknem. Śmiałe iglice, turnie i wieże, tysiąc metrowe ściany obrywające się pionowo do dzikich kotłów, cisza wysokich gór przerywana tylko od czasu do czasu pustym echem toczącego się po piargu kamienia czy wspinających się po upłazach kozic. Jest przy tym Brenta miejscem idealnym dla górskich turystów – gęsta sieć szlaków i schronisk umożliwia zaplanowanie wędrówek o różnym stopniu trudności, a okoliczne jeziora pozwalają zażyć orzeźwiającej kąpieli po całym dniu wędrówki.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Dolomiti di Brenta przez wielu znawców Alp uważane są najbardziej spektakularną część całego pasma Dolomitów. Góry są tutaj dziksze i bardziej niedostępne niż w gęściej zaludnionych okolicach Val Gardeny czy Cortiny, a krajobraz zachwyca swoim niewypowiedzianym pięknem. Śmiałe iglice, turnie i wieże, tysiąc metrowe ściany obrywające się pionowo do dzikich kotłów, cisza wysokich gór przerywana tylko od czasu do czasu pustym echem toczącego się po piargu kamienia czy wspinających się po upłazach kozic. Jest przy tym Brenta miejscem idealnym dla górskich turystów – gęsta sieć szlaków i schronisk umożliwia zaplanowanie wędrówek o różnym stopniu trudności, a okoliczne jeziora pozwalają zażyć orzeźwiającej kąpieli po całym dniu wędrówki.

Atuty oferty:

 • Całodzienne wycieczki po górach „na lekko”
 • Panoramy skalnych iglic Brenty – najpiękniejszego pasma całych Dolomitów
 • Jezioro Garda – na granicy świata Śródziemnomorskiego i Alp
 • Madonna di Campiglio – królowa Dolomitów, nie tylko zimowych
 • Znakomita kuchnia regionu Trentino
 • Wyjazd w malej grupie

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd do Włoch
Wyjazd z Krakowa o godzinie 9:00 (okolice dworca PKP i PKS). Możliwość dołączenia do wyjazdu w Katowicach (wyjazd ok. 10:30). Przyjazd późnym wieczorem w Dolomity na nocleg.

Dzień 2 Rozgrzewka na Paganelli
Po podróży pierwsze kroki skierujemy w malownicze pasmo Paganelli, z którego można podziwiać Dolomiti di Brenta w całej okazałości. Na trasie lasy, rozległe wysokogórskie hale i możliwość kąpieli w górskim jeziorze na koniec wycieczki!

Czas wędrówki: ok. 6-7 godzin | Suma podejść: ok. 1100 m | Dystans: ok. 17 km

Dzień 3 W sercu Brenty
Wędrówkę do jednego z najpiękniej położonych schronisk w Dolomitach Brenta rozpoczniemy w malowniczym Molveno. Stąd kolejką podjedziemy na górską halę Prudel, by ruszyć łagodnym trawersem w kierunku Croz dell’ Altissimo. Następnie czeka nas mozolne podejście do schroniska Pedrotti – położonego w samym sercu gór, na wysokości 2491 m n.p.m. Rozciąga się stąd kapitalny widok na skalne iglice najwyższych szczytów Brenty. Powrót podobną drogą – do schroniska Selvata, a potem łagodnym trawersem nad jezioro w Molveno.

Czas wędrówki: ok. 9 godzin | Suma podejść: ok. 1150 m | Dystans: ok. 20 km

Dzień 4 Trasa Pięciu Jezior
Jedna z najpiękniejszych tur w okolicach Madonny di Campiglio. Na początek dnia wyjeżdżamy kolejką linową na Pradalago – widoki na centralną część Dolomitów di Brenta są stąd wprost urzekające. Nasza trasa prowadzi przez kotły i piarżyste stoki, łatwą i urozmaiconą trasą mijając po drodze wspomniane pięć jezior, z których najwyższe leży na wysokości 2640 m n.p.m. Stąd długim, pozbawionym trudności zejściem schodzimy do Madonny di Campiglio. Popołudniowa kawa czy zakupy będą znakomitym zwieńczeniem dnia.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 450 m | Dystans: ok. 15 km

Dzień 5 Dwunastu Apostołów
Wycieczkę do kultowego schroniska, przyklejonego do skalnej półki u podnóży najbardziej urwistych szczytów Brenty, rozpoczniemy w okolicach Madonny do Campiglio. Początkowo łagodnym trawersem, schronieni w cieniu drzew, dotrzemy do zacisznego Lago di Val d’Agola. Stąd rozpocznie się żmudne, ale nietrudne podejście do schroniska Dwunastu Apostołów, położonego w prawdziwi wysokogórskiej scenerii na wysokości 2490 m n.p.m. Stąd malowniczą doliną Val di Sacco, mijając pasterską Malgę Movlinę zejdziemy do Pinzolo.

Czas wędrówki: ok. 9 godzin | Suma podejść: ok. 1200 m | Dystans: ok. 23 km

Dzień 6 Jeziora i skały
Znad malowniczego jeziora Lago di Tovel wyruszymy w masyw Monte Corona. Piękne widoki towarzyszące praktycznie przez całą drogę wynagrodzą trud wspinaczki stromymi ścieżkami w dzikim, rzadko odwiedzanym masywie górskim. Tutaj będziemy mieć największa szansę zobaczyć z bliska kozice i świstaki, zachwycać się z bliska wysokogórską roślinnością. Znad jeziora wejdziemy skalistą dolinką na piękną halę Cima Borcola, a stąd, trawersując popod szczytem Monte Corona (2562 m n.p.m.) zejdziemy z powrotem nad jezioro Lago di Tovel.

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 900 m  | Dystans: ok. 20 km

Dzień 7 Nad Jeziorem Garda
Ostatni dzień górskich wędrówek spędzimy nad brzegami jeziora Garda – jednego z największych i najpilniejszych w całych Alpach. Tutaj krajobraz wysokich gór płynnie przechodzi w śródziemnomorskie bulwary ciągnące się nad lazurową wodą. Wystartujemy z Riva del Garda, i cały czas pnąc się do góry pięknie przeprowadzonymi ścieżkami wejdziemy w pobliże wierzchołka Cima Rocca. Niech nikogo nie zwiedzie nikła wysokość szczytu 1090 m n.p.m. Wszak będziemy ponad kilometr ponad taflą wody! Zejście leśnymi trawersami do Biacesy. Po południu możliwość spaceru i odpoczynku nad samym jeziorem.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Dystans: ok. 12 km

Dzień 8 Trydent
Rano jeszcze chwila wypoczynku, a potem na zakończenie czeka nas krótki spacer po Trento – znanego pod polską nazwą Trydent. Wspaniałe zabytki miasta, które zasłynęło z historycznego soboru, który miał tutaj miejsce w XVI wieku, będzie można zobaczyć w czasie tej wizyty. Z pewnością warto zajrzeć do romańskiej katedry, zamku del Buonconsiglio, czy wypić kawę przy Pizza del Duomo. Popołudniu wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 9 Powrót do Polski
Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Dolomity – góry zachwycające
Dolomiti di Brenta, rozciągające się na przestrzeni około 45 km, są pasmem bardzo zwartym, o wybitnie wysokogórskim charakterze. Co nie oznacza wcale, że nie ma tu miejsca dla miłośników prostych przejść i mało męczących spacerów. Jednak, by poznać prawdziwy urok wędrówki, trzeba podjąć wysiłek podejścia i pokonać nierzadko ponad kilometr różnicy wysokości. Nagrodą są jednak widoki o niezrównanym pięknie. O tych górach mówi się, że nikogo nie pozostawiają obojętnym… Dotyczy to także najsłynniejszej miejscowości w regionie – Madonny di Campiglio, która łączy w sobie elementy górskiej stacji, turystycznego centrum i lekko luksusowego kurortu. Po jej przeciwnej stronie Madonny wznoszą się pasma Presanella i Adamello. Ich zupełnie odmienne krajobrazy, z wielkimi lodowcami, przywodzącymi nieco na myśl lodową czapę Antarktydy są pięknym uzupełnieniem strzelistych Dolomitów, stanowiąc równie ciekawe miejsce górskich wędrówek, jak sama Brenta.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa lub z Katowic)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu 3***
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (pakiet 6 kolacji za dopłatą 280 PLN)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (wstępy i bilety na kolej linową, opłaty klimatyczne, transport lokalny) - ok. 35-45 EUR

Liczba uczestników: 15 - 25 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Dolomity Brenta
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE