Zapraszamy w podróż rowerową wśród najwyższych szczytów Alp – dolinami w Parku Narodowym Wysokie Taury (Nationalpark Hohe Tauern), drugim największym Parku Narodowym w Europie.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Zapraszamy w podróż rowerową wśród najwyższych szczytów Alp – dolinami w Parku Narodowym Wysokie Taury (Nationalpark Hohe Tauern), drugim największym Parku Narodowym w Europie.

Trasa prowadzi wzdłuż alpejskich dolin, pagórkowatym terenem, z jednym spektakularnym podjazdem, którego podejmą się chętni, legendarną  drogą Grossglockner Hochalpenstrasse wiodącą niemalże pod szczyt najwyższej góry Austrii – Grossglockner.

Od milionów lat  woda kształtowała i formowała górski krajobraz Wysokich Taurów. Będziemy podziwiać arcydzieła tego procesu, malownicze doliny, kryjące niekiedy prawdziwe skarby, górskie rzeki, krystalicznie czyste jeziora, spadające po olbrzymich ścianach wodospady, głębokie, tajemnicze wąwozy, a na koniec oddamy się kojącemu działaniu  termalnych źródeł.

Przez kwitnące łąki, soczyście zielone górskie hale, z charakterystycznymi alpejskimi schroniskami i chatami, drewnianymi płotami i dźwiękami dzwonków w tle. Odwiedzając liczne knajpki i gospody zachęcające pachnącymi domowymi smakołykami. Przez wioski i miasteczka, oddychając czystym górskim powietrzem, będziemy podróżować w otoczeniu najwyższych szczytów Alp, jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Europie.

Kod:ROWE

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1  - Wodospady Krimml- wycieczka piesza
Wodospady Krimml – najwyższe w Austrii.

Spadają trzema kaskadami po niemalże pionowych ścianach 380 metrów w dół (z 1470 do 1090 m n.p.m). Imponujące masy wody i wszechobecna mgła, na tle pięknej scenerii górskich szczytów. To huczne widowisko natury można oglądać z bliska, podążając cztero kilometrowym, zbudowanym już 100 lat temu szlakiem pieszym, z licznych punktów i platform widokowych.

Siła natury ma pozytywny wpływ na ciało i duszę. Badania przeprowadzone przez prywatny Uniwersytet Medyczny Paracesus w Salzburgu potwierdzają, że już półgodzinny pobyt w pobliżu wodospadów, ma działanie poprawiające jakość oddychania i łagodzące na drogi oddechowe.

Tym widowiskowym dla oka i krzepiącym dla ciała i ducha akcentem, rozpoczniemy podróż po Parku Narodowym Wysokie Taury.

Dzień 2 - 40 km Krimml – Wodospady Krimml – Dolina Krimmler Achental
Krimml – Wodospady Krimml – Dolina Krimmler Achental

Ponad wodospadami otwiera się najdłuższa i najwyżej położona dolina w Parku Narodowym Wysokie Taury – dolina Krimmler Achental.
Powstała wzdłuż górskiej rzeki Krimmler Ache, która to zanim runie pionowo w dół tworząc wodospady Krimml, płynie spokojnie przez około 20 kilometrów. Część jej początkowego biegu znajduje się pod lodowcem, co znacząco różnicuje poziom wody w zależności od pory dnia i roku.

Pojedziemy łagodnie wznoszącym się szutrowym szlakiem wzdłuż doliny, wokół wysokich do 3000 m.n.p. gór, w bezpośrednim otoczeniu alpejskich łąk i pastwisk, nierzadko zatrzymując się w kuszących domowymi specjałami i piwem gospodach.  Jako że dolina jest wciąż zasiedlona, gospody te są częścią starych gospodarstw rolnych, gdzie nadal hodowane jest bydło, konie czy kozy.
Po dotarciu do końca doliny, powrócimy do Krimml łagodnym 20 kilometrowym zjazdem, podziwiając widoki z odwrotnej perspektywy.

Dzień 3 – 53 km Krimml- Szmaragdowa dolina- Mittersill
Krimml – Wald im Pinzgau – Neukirchen am Grossvenediger – Szmaragdowa dolina (Habachtal) – Bramberg am Wildkogel – Mittersill

Dziś wyruszymy wzdłuż doliny rzeki Salzach, otoczeni szczytami Taurów, pojedziemy przez pierwsze około 20 km spokojną, łagodną ścieżką. Grossvenediger –  potężna, druga najwyższa góra Alp Austriackich, będzie się nam ukazywała z różnych perspektyw, a szczególnie wspaniale w wiosce Wald im Pinzgau.

Mijając liczne doliny utworzone wzdłuż dopływów  rzeki Salzach, skręcimy kawałek w głąb niektórych z nich. Choćby po to, aby zobaczyć ukryte wśród lasów spokojne jezioro Blausee w dolinie Obersulzbachtal,  czy duży 50 metrowy wodospad Untersulzbachfall, wyłaniający się z leśnego krajobrazu.

Głównym celem dzisiejszej wycieczki jest szmaragdowa dolina. Szmaragdy w Europie występują tylko w jednym miejscu – w austriackiej dolinie Habachtal.
Podążając szmaragdowym szlakiem ciągnącym się wzdłuż doliny, dojedziemy do jej szczytu – hali Moaralm, skąd rozlega się widok na alpejskie trzytysięczniki Kratzenberg (3023 m.n.p.), Schwarzkopf (2997 m.n.p.) i lodowiec Habach.

Jest to szlak dydaktyczny, dostarczający wielu informacji o tym wysoko cenionym i trudno dostępnym zielonym kamieniu, jak i innych rzadkich minerałach występujących w okolicy.
U szczytu doliny, w okolicach gasthofu Alpenrose z gór spływa potok Leckbach, to główne miejsce występowania szmaragdów w doline Habachtal.
W wyniku erozji skał transportowane są one w dół doliny, co przyciąga tu wielu poszukiwaczy skarbów. Duże okazy są raczej rzadkie, ale małe szmaragdy lub ich odłamki można, mając trochę cierpliwości, stosunkowo łatwo znaleźć.

W sąsiedztwie doliny, w miasteczku  Bramberg am Wildkogel znajduje się muzeum szmaragdów. To przyciągający rzesze kolekcjonerów z całego świata, jeden z największych zbiorów minerałów w Austrii.

Dzień zakończymy w Mittersill, stolicy Parku Narodowego Wysokie Taury. Mieści się tutaj największa i najnowocześniejsza w Austrii wystawa o Parku Narodowym.
Miasto znajdując się na szlaku handlowym od końca XI wieku, przyciągało kupców jedynym browarem pomiędzy Krimml a Zell am See. Tradycja browarnictwa jest nadal żywa. I jako, że zatrzymamy się tu na nocleg, warto będzie odwiedzić najstarszy z lokalnych browarów, istniejący od 1824 roku.

Dzień 4 ~ 59 km Fusch an der Großglocknerstraße
Mittersill – Kaprun – Zell am See – Fusch an der Großglocknerstraße

Z Mittersill pojedziemy znów wzdłuż doliny Salzach, między alpejskimi szczytami, przez Uttendorf, gdzie można zobaczyć replikę wioski celtyckiej z XVIII w p.n.e. do Kaprun.  

Kaprun początkowo mała wieś góralska, której ranga podniosła się znacznie, kiedy  w XII wieku wybudowano – stojący do dzisiaj – zamek.  Jednak popularność miasteczka rozpoczęła się  stosunkowo niedawno, wraz z dwiema inwestycjami; wybudowaniu w 1955 roku elektrowni górskiej, a dzięki niej wysoko i widowiskowo położonemu zbiornikowi zalewowemu, dzisiaj będącemu celem licznych wędrówek; oraz postawionej – dekadę później kolejki górskiej, prowadzącej na szczyt  lodowca Kitzsteinhorn 3029 m.n.p.m., co umożliwiło uprawianie sportów zimowych przez cały rok.
W pobliżu miasteczka obejrzymy wąwóz Sigmund-Thun-Klamm. 14 000 lat temu dolina Kaprun pokryta była ogromnym lodowcem, który schodząc w dół zabierał ze sobą kawałki skał z otaczających zboczy Maiskogel i Bürgkogel. Kiedy stopniał pozostawił po sobie głęboki wąwóz, przez który górska rzeka Kapruner Ache wpływa do doliny. Dzięki specjalnie przygotowanym pomostom, można dziś oglądać  to dzieło z wnętrza wąwozu.

Kaprun to adres znany  także miłośnikom  „oldtimerów”.
Tutejsze Oldtimer Muzeum  prezentuje kolekcję ponad 130 eksponatów z lat 50 do 70- tych. Od BMW Isetta do Messerschmitta. Znajduje się tu też pierwsza podziemna kolejka na lodowiec „Gletscherdrachen”
Część muzeum poświęcona jest marce Volkswagen, ponieważ w  pobliskim Zell am See/Schüttdorf znajduje się miejsce ostatniego spoczynku jednego z pionierów motoryzacji Ferdinanda Porsche.

Z Kaprun pojedziemy w kierunku Zell am See. To położony nad jeziorem Zeller See górski kurort. „Klimatyczna” starówka, promenada nad jeziorem, liczne knajpki i kawiarnie zachęcają to spędzenia tu dłuższej chwili.
Pojedziemy  widokowym szlakiem dookoła tego krystalicznie czystego jeziora, którego woda ma jakość zdatną do picia.

Wrócimy do doliny Salzach, ale tylko na chwilę, by w miejscowości Bruck an der  Grossglockner wjechać w  głąb doliny Fuschertal, gdzie rozpoczyna się najbardziej spektakularna alpejska trasa widokowa w Austrii Großglockner Hochalpenstraße. Zmierzymy się z nią następnego dnia. To będzie punkt kulminacyjny podróży.

Dzień 5 ~ 41 km Großglockner Hochalpenstraße
Fusch an der Großglocknerstraße – Freilaten – Kaiser-Franz-Josefs-Höhe (Großglockner Hochalpenstraße) – Fusch an der Großglocknerstraße

Chętni wyruszą wcześnie rano, aby  na rowerze zmierzyć się z 41 kilometrowym odcinkiem  Großglockner Hochalpenstraße i 2400 metrowym przewyższeniem z Fusch an der Grossglockner do Kaiser Franz-Josef-Höhe.
Świadomość „posiadania” całego dnia na pokonanie tej spektakularnej drogi, jak i liczne  punkty widokowe, informacyjne i gastronomiczne zachęcające do postojów, dodadzą sił wszystkim pragnącym dokonać tego popularnego wśród rowerzystów wyczynu.

Pozostali wyruszą na zapewniającą równie imponujące wrażenia wyprawę do Kaiser-Franz-Josefs-Höhe busem, mając możliwość dokładniej zapoznać się z licznymi atrakcjami po drodze.

Dzień 6 ~ 70 km Złota dolina Alp: Raurisertal
Fusch an der Großglocknerstraße – Taxenbach – Złota dolina Alp: Rauris – Wörth – Kolm Saigurn – Wörth – Rauris

Dziś odwiedzimy załotą dolinę Alp – Raurisertal.

Aby się do niej dostać najpierw powrócimy do doliny Salzach. Łagodnie falującą ścieżką wzdłuż rzeki, pośród łąk i pastwisk dojedziemy do Taxenbach, małej wioski, w której zachowały się domy z kilkusetletnią historią,  jak  Gashoff zu Post stojący tu już 700 lat.

W Taxenbach ciekawostką jest wąwóz Kitzlochklam wyżłobiony  przez rzekę Rauriser Ache, która przez tysiące lat swojego biegu skonstruowała w skale świat jak z bajki, porośnięte mchami kamienie, ukryte zatoczki, chłodna orzeźwiająca, żwawo płynąca woda.
Można to wszystko doświadczać z bliska, podążając pieszym szlakiem w głąb wąwozu.

Dalej czeka nas odcinek stromej wspinaczki aby dostać się do malowniczej złotej doliny. Nie bez przyczyny nazywana jest ona tajemnym skarbem Parku Narodowego Wysokie Taury. W rzeczy samej można tu znaleźć drogocenne klejnoty.
„Gorączka złota” panowała nie tylko na dzikim zachodzie, ale również w dolinie Raurisertal. Już 4000 lat temu odkryto  tu pierwsze „złoto taurów” i od tego czasu  rozpoczęło się jego wydobycie, które osiągnęło  szczyt w XIV i XV wieku i stanowiło wtedy 12%  światowego wydobycia złota.
Dziś można tu nadal poczuć się poszukiwaczem, w  historycznej pralni złota w dolinie złotonośnego potoku Hüttwinkelache.

Pojedziemy szlakiem  do końca tej doliny, bo zdecydowanie warto spojrzeć na świat z hali Kolm-Seigurn. Po drodze liczne  gospody w  górskich drewnianych  chatach nie raz skuszą nas lokalnymi, domowymi potrawami.

Na nocleg zatrzymamy się w urokliwym misateczku Rauris.

Dzień 7 ~ 44 km Rauris - Bad Gastein
Rauris – Lend –  Dorfgastein – Bad Hofgastein – Bad Gastein

Ostatnią doliną, którą zobaczymy jest Gasteinertal, słynąca z wód termalnych.

Aby się do niej dostać znów na chwilę powrócimy do głównej doliny Salzach, a po kilkunasttu kilometrach przez tunel wjedziemy w rozległą Gasteinertal. Przez wiejskie Dorfgastein i bardziej nowoczesne Bad Hofgastein dojedziemy do najsłynniejszej miejscowości doliny – Bad Gastein.

To alpejski kurort położony na wysokości 1 000 m n.p.m  przyklejony do skał, z których widowiskowo  spływa wodospad. Miasto ma charakterystyczną zabudowę, tworzącą atmosferę  starego uzdrowiska.
Na cały świat rozsławia je występujące tu bogactwo wód i źródeł termalnych. Ich lecznicze właściwości zostały odkryte już 2000 lat temu przez Rzymian. Sława wód termalnych Bad Gastein osiągnęła pierwszy szczyt  w XVI wieku. Po okresach wzlotów i upadków, w XX wieku wybudowano tutaj linię kolejową co  sprawiło, że Bad Gastein stało się  łatwo dostępne. Chętnie przybywali tu wielcy europejscy politycy, a w czasach Bismarcka kurort ochrzczono nawet mianem “łaźni dyplomatów”. Uzdrowisko rozsławili znani goście jak Cesarzowa Elżbieta, książę Bismarck, Schubert, Schopenhauer i wielu innych.

Kompleks termalny – Felsentherme Gastein –  to  zespół  krytych i odkrytych basenów, a także saun  z  wodą termalną, której temperatura sięga 46 stopni.  Ma ona witalizujący wpływ na duszę i ciało. Rozluźnia zmęczone mięśnie , poprawia krążenie i polepsza samopoczucie.

Kąpielą w ciepłej termalnej wodzie, bezustannie wydobywającej się ze źródła, czy naturalnego wodospadu  z  rozpościerającymi się wokół widokami na alpejskie szczyty zakończymy naszą podróż po Parku Narodowym Wysokie Taury.

GALERIA
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Informacje o trasie:

Trasa wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego. W większości prowadzi wzdłuż alpejskich dolin. Część z nich to doliny wysokogórskie i szczególnie ich początkowe odcinki, wymagają pokonania dość wymagających podjazdów – o nachyleniu – na krótkich odcinkach - dochodzącym do 14-17%. W dalszej części dolin, mimo wysokogórskiej scenerii, nachylenie jest łagodne. Część trasy to lekko pofalowane, spokojne ścieżki rowerowe.
Całkowita długość trasy: ok. 310 km
Całkowite przewyższenie: ok. 5 865  m
Liczba dni na rowerze: 6
Typ roweru: górski, trekking, cross
Nawierzchnia: dobrze przygotowane szutrowe i asfaltowe ścieżki rowerowe
Umiejętności techniczne: **
Kondycja fizyczna: ***

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, sporadycznie 3-4-osobowe)
 • 7 śniadań
 • Butelkę wody mineralnej na każdy dzień trasy podróży rowerowej
 • Opiekę i wsparcie pilota i organizatorów na całej trasie podróży
 • Wjazd busem na wysokogórską drogę widokową – Grossglocknerhochalpenstrasse
 • Mapki i opisy dziennych tras
 • Transport busem do miejsca rozpoczęcia i zakończenia podróży – wyjazd z Warszawy lub Katowic
 • Wszystkie transfery na miejscu
 • Transport roweru
 • Transport bagaży z hotelu do hotelu na całej trasie podróży
 • Samochód wsparcia na całej trasie podróży
 • Podstawowy serwis rowerowy
 • Ubezpieczenie turystyczne – KL 20 000 EUR  i NW 15 000 PLN (nie obejmuje następstw chorób przewlekłych – CP).*Do ceny wyjazdu doliczona zostanie obowiązkowa składka w wysokości 10 PLN, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (TFG).Informacja dodatkowa:
  – Wyjazd z Warszawy w sobotę 3 sierpnia 2019 w godzinach popołudniowych
  – Powrót do Warszawy w niedzielę 11 sierpnia 2018 w późnych godzinach nocnych

 

Dodatkowa opcja

Możliwość dojazdu samodzielnego – koszt przy dojeździe własnym 2 490 PLN (zawiera pomoc przy przeprowadzeniu samochodu z miejsca rozpoczęcia w Krimml do miejsca zakończenia podróży w Bad Gastein).

Noclegi w starannie wybranych tradycyjnych alpejskich pensjonatach i hotelach agroturystycznych. Kategoria: komfort i ekonomiczna

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Na miejsce rozpoczęcia podróży dojeżdżamy transportem zorganizowanym przez nas (busami) lub samodzielnie. Także my przewozimy rowery i bagaże uczestników dostosowanym transportem. W przypadku braku własnego roweru służymy pomocą w kontakcie z wypożyczalnią.

Podróż rowerowa polega na pokonywaniu odcinków wytyczonej trasy. To oznacza zazwyczaj codzienną zmianę miejsca noclegu. Dzienne odcinki, których długość waha  się od ok. 40 do ok. 80 km, pokonujemy na rowerze, mając przy sobie tylko ekwipunek jednodniowy. Resztę bagaży przewozi samochód wsparcia, towarzyszący na całej trasie. Pełni on także funkcję wsparcia technicznego i asekuracji w przypadku problemów kondycyjnych.

Przed podróżą rowerową należy zadbać o odpowiednie techniczne przygotowanie się do wyjazdu. Jest to zadanie każdego rowerzysty i obejmuje ono:

Przygotowanie roweru
Nieodłącznym elementem podróżowania na rowerze jest zadbanie o jego odpowiednie przygotowanie techniczne. Oczywiście awarie się zdarzają, ale o ile nie są zbyt częste czy poważne i można je skorygować na miejscu, nie stanowią problemu, a raczej mają charakter integrujący. W innym przypadku mogą zakłócać możliwość pełnego korzystania z podróży. Z tego względu, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie roweru; mało ważna jest jego marka, rodzaj, cena, zaś dużo istotniejsze, aby:

 • przed wyjazdem poddany został przeglądowi technicznemu, wykonanemu przez fachowca,
 • dopasowany do rowerzysty i przez niego sprawdzony,
 • dostosowany do warunków topograficznych wyjazdu, (trudno jechać rowerem szosowym czy damką-holenderką, nawet tą ulubioną, po górskich, kamienistych dróżkach; w opisach naszych podróży zawsze znajduje się informacja o preferowanym typie roweru).

Rower powinien być wyposażony w:

 • zapasowe dętki 1 lub 2, odpowiednie do rozmiaru kół użytkowanego roweru,
 • światła przednie i tylne,
 • linkę zabezpieczającą przed kradzieżą
 • podstawowe narzędzia (pompka, łatki, klej, podstawowe klucze)

Samochód wsparcia, wyposażony w podstawowy sprzęt techniczny, towarzyszący uczestnikom – jako asekuracja –na całej trasie podróży. Z doświadczenia jednak wiemy, że możliwość poradzenia sobie z drobnymi usterkami samemu lub przy wsparciu towarzyszy podróży daje dużo satysfakcji.

Pozostałe elementy dają swobodę wyboru. Jak kwestia zaopatrzenia w płyny. Jedni korzystają z zamontowanych uchwytów na bidon/butelkę, inni wiozą plecaki/termosy, z których popijają w trakcie jazdy, jeszcze inni w każdym napotkanym sklepie lub knajpce kupują i wypijają napój, po czym jadą dalej bez obciążenia. Ostatnie rozwiązanie generuje jednak często duże ryzyko i nie polecamy go. Można bowiem trafić (np. w Hiszpanii) na czas, który nazywaliśmy „od sjesty do fiesty”; całe miasteczka w kwiatach i zabawie, ale wszystkie sklepy zamknięte. Inne ryzyko to długie odcinki poprzez tereny oddalone od wszelkiej cywilizacji. Kwestia jest jednak ważna, albowiem podczas wysiłku organizm ulega szybkiej de-hydratyzacji, uzupełnianie płynów staje się działaniem koniecznym.

Podobny swobodny wybór daje sposób przewozu podręcznego bagażu. Można w małej sakwie, co pociąga za sobą konieczność posiadania bagażnika i błotnika; można wykorzystać torbę na kierownicę, tyle, że wówczas bagaż trzeba zazwyczaj ograniczyć do minimum. Są też i tacy, którzy wykorzystują, jako najlepszy sposób transportu, plecaki zaprojektowane do jazdy na rowerze. Wszystko zależy od preferencji.

Przygotowanie rowerzysty
Podobnie, jak w przypadku przygotowania roweru, rowerzysta także powinien przysposobić się technicznie do wyjazdu. Szczególnie należy zadbać o:

 • Stosowną wygodną odzież: spodnie rowerowe, koszulki, kurtkę przeciwdeszczową, bluzy,  właściwe obuwie, rękawiczki, itd.
 • Odpowiednie spodnie rowerowe są szczególnie istotne, gdyż kilka godzin dziennie spędzonych w siodle, u każdego szybciej lub później wywołuje dobrze znane rowerzystom dolegliwości. Dlatego profesjonalne spodnie rowerowe wyposażone są w specjalną wkładkę. W innym wypadku zdecydowanie radzimy mieć rower wyposażony w wygodne siodło lub zainstalować na nie nakładkę amortyzującą.
 • Kask - stanowiący  konieczny ekwipunek rowerzysty podczas naszych podróży, a w niektórych odwiedzanych krajach jest obowiązkowy.
 • Ochronę przeciwsłoneczną: odpowiednie do typu skóry i miejsca podróży kremy z filtrem UV i okulary.
 • Przygotowanie kondycyjne – szczególnie w przypadku podróży oznaczonych jako kondycyjnie wymagające (więcej niż 3 kółeczka) należy odpowiednio się przygotować.

Poza wszystkim warto pamiętać, że każdy nowy sprzęt wymaga obeznania się z nim, na co potrzeba czasami dłuższego czasu. Dlatego radzimy roztropnie podejmować decyzje o wymianie lub zakupie nowego wyposażenia tuż przed samym wyjazdem. Przykładem jest wymiana zwykłych pedałów na SPD, które zdecydowanie poprawiają komfort jazdy, jednak wymagają nieco praktyki.

Wypełnienie tych sugestii ułatwi podróżowanie, czyniąc je bardziej przyjemnym, czego Państwu i sobie życzymy, jednocześnie pozostając do dyspozycji w przypadku wszelkich pytań i wątpliwości.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Dolinami pod szczytami Alp
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE