Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Wędrówki z małym plecakiem "na lekko"
 • Trekkingi w masywie Świdowca - morze połonin i dzikie konie
 • Trekking w Czarnohorze - najwyższe szczyty i pamiątki przeszłości
 • Trekking w Gorganach - najdzikszych górach Europy
 • Zabytki Bardejova i huculskie cerkwie (UNESCO)
 • Spacer po Lwowie
 • Żywa kultura pasterska Huculszczyzny
 • Przysmaki regionalnej kuchni

Karpaty to góry szczególnie nam bliskie gdzie wielu z nas stawiało pierwsze kroki w wędrówkach górskich. Rozciągają się niemal od Wiednia aż po Podole na wschodzie, następnie „skręcają” na południe a potem na zachód tworzą łuk, dlatego często określa się to pasmo Łukiem Karpat. Góry przez swoja niedostępność tworzyły kiedyś trudną do pokonania przeszkodę, graniami górskimi wytyczano granice państw. Ale góry często również łączyły; w Karpatach pasterze wołoscy idąc grzbietem Karpat przywędrowali z południa gdzieś z Fogaraszy i Bucegów w nasze Beskidy. Dla nich nie Karpaty były „drogą”… Dziś Karpaty znów są podzielone, to obszar graniczny między Czechami, Polską, Słowacją, Węgrami, Ukrainą i Rumunią. Spróbujmy przenieść się z wyobrażeniami 100 lat wstecz; na górskich halach trawa od wiosny do zimy spasana jest przez stada owiec i bydła, górskie koliby tętnią życiem, słychać dzwonki, ujadają psy gdy ktoś obcy pojawi się w pobliżu. Zobaczmy co z tego zostało.

Świdowiec, Czarnohora, Gorgany
Karpaty ukraińskie to kraina magiczna, w powietrzu czuć zapach traw, a echo niesie po połoninach dźwięki z pasterskich kolib. Każdy kto po raz pierwszy stanie na szerokim płaju (pasterskiej ścieżce używanej nieraz od pokoleń) wijącym się pośród połonin Świdowca, jest zaskoczony rozległością krajobrazów. Jak okiem sięgnąć ciągną się połoniny, a na nich stada huculskich koni, owiec i krów. Można odnieść wrażenie, że zwierzęta pasą się bez opieki. W Czarnohorze pasterzy spotkamy nawet na wysoko położonych połoninach. Najwyższe szczyty ukraińskie to już piętro subalpejskie i alpejskie. Charakter masywu Gorganów najlepiej określa ich nazwa - gorgan to w lokalnej gwarze gołoborza, rozległe głazowiska. Wielkie ich połacie zalegają większość szczytów. Są to piaskowcowe złomy porośnięte przeważnie wielobarwnymi porostami. Wędrując chce się zaśpiewać że "...nie ma życia jak na połoninie..."

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa
Wyjazd z Krakowa o godzinie 9:00 (okolice dworca PKP i PKS). Przejazd przez wschodnią Słowację do Użgorodu. Po drodze krótka wizyta w pełnym uroku, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO mieście Bardejov, w którym zwiedzimy uliczki starego miasta i będziemy mogli skosztować przysmaków słowackiej kuchni. Wieczorem przekroczymy granicę słowacko-ukraińską i zatrzymamy się na nocleg w Użgorodzie - historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej.

Dzień 2 Bliźnica - z widokiem na największą połoninę Europy
Przejazd w góry. Po drodze krótki postój w miejscu uznawanym niegdyś za geograficzny środek Europy. Wjazd ciężarówką na połoninę Dragobrat. Wejście na najwyższy szczyt Świdowca - Bliźnicę (1884 m n.p.m.) oferujący rewelacyjną panoramę Czarnohory, Gorganów i doliny Cisy. W okolicach szczytu krajobraz zmienia się na prawdziwie wysokogórski – ze skalnymi ścianami oraz głębokimi kotłami polodowcowymi kryjącymi niewielkie stawy. Nocleg na Połoninie Dragobrat.

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma podejść: ok. 680 m

Dzień 3 Świdowiec - morze połonin, dzikie konie i górskie jeziora
Całodzienna wędrówka połoninami Świdowca. Wejście na Stih (1704 m n.p.m.) i przejście do położonego w głębokim polodowcowym kotle jeziora Dogjaska (1584 m n.p.m.). Na trasie przemarszu góry ożywia dobrze rozwinięta kultura pasterska. Wędrując szerokim płajem napotkamy stada pasących się samopas koni i owiec. Nocleg na Połoninie Dragobrat.

Czas wędrówki: ok. 9 godzin | Suma podejść: ok. 800 m

Dzień 4 Gorgany - po głazach na szczyt
Zjedziemy ciężarówką do wsi Jasinia, gdzie zwiedzimy piękną huculską cerkiew (zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Po szybkich zakupach przejedziemy w Gorgany - uważane za jedne z najdzikszych gór Europy. Gęsta puszcza karpacka porastająca strome stoki gór ustępuje nagle miejsca rozległym halom, na których Huculi wypasają krowy i owce. Powyżej znajduje się piętro nieprzebytej kosodrzewiny poprzedzające szczytowe pola rumowisk skalnych zwanych gorganami. Uroki Gorganów będziemy podziwiać z oferującego wspaniałe widoki, mającego kształt regularnego stożka wierzchołka Chomiaka (1542 m n.p.m.). Na nocleg przejedziemy w okolice Worochty.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 900 m

Dzień 5 Najwyższy szczyt Ukrainy – Howerla
Wejście na najwyższy szczyt Ukrainy – Howerlę (2061 m n.p.m.). Wysiłek włożony w zdobywanie świętej góry Ukraińców wynagrodzą nam wspaniałe widoki na bezkresne pasma górskie. Na trasie przemarszu odpoczniemy przy polodowcowym Jeziorku Niesamowitym (1750 m n.pm.). Na nocleg wrócimy w okolice Worochty.

Czas wędrówki: ok. 9 godzin | Suma podejść: ok. 1250 m

Dzień 6 Śladami historii - Pop Iwan Czarnohorski
Przejazd do Dzembroni i wyjście na całodniową wycieczkę w paśmie Czarnohory. Głównym grzbietem tego pasma w okresie międzywojennym przebiegała granica polsko-czechosłowacka, a pamiątkami z tego okresu są kamienne słupki graniczne, pozostałości okopów oraz dające się czasem odnaleźć fragmenty zasieków. Celem naszej wycieczki jest szczyt Popa Iwana (2028 m n.p.m.). Na szczycie zobaczymy przypominające średniowieczne zamczysko ruiny Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego. Wzniesione w latach 1936-1938 staraniem rządu Rzeczypospolitej, było swego czasu najwyżej położonym obiektem na stałe zamieszkiwanym, w granicach ówczesnej Polski. Na trasie przemarszu będą nam towarzyszyły ciekawe formacje skalne. Na nocleg wrócimy w okolice Worochty.

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 1400 m

Dzień 7 Kostrzyca - z najpiękniejszym widokiem na Czarnohorę
Będziemy wędrować fragmentem najstarszego polskiego szlaku turystycznego biegnącego granią w paśmie Kostrzycy (1586 m n.p.m.). Całodzienna trasa oferuje różnorodne i ciągle zmieniające się krajobrazy. Po zejściu w doliny przejedziemy do Dzembroni na spotkanie z grupą wędrującą z dużymi plecakami. Na nocleg wrócimy w okolice Worochty, gdzie zobaczymy piękne drewniane cerkwie oraz kamienne wiadukty kolejowe przerzucone nad doliną Prutu.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 900 m

Dzień 8 Spacerem po uliczkach Lwowa
Przejazd z okolic Worochty do Lwowa. Po drodze zatrzymamy się na huculskim bazarze. Po południu zwiedzanie Lwowa. Nocleg we Lwowie.

Dzień 9 Powrót do Polski
Wyjazd w kierunku Polski. W godzinach popołudniowych przyjazd do Krakowa.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach/pensjonatach
 • Wyżywienie: 4 śniadania
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Podatek VAT

Liczba uczestników: 15 - 25 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (oprócz 4 śniadań)
 • Kosztów realizacji programu: transport lokalny, bilety wstępu, opłaty klimatyczne, przewodnik lokalny po Lwowie (ok. 700 UAH)
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Czar Czarnohory
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE