Zapraszamy do odwiedzenia Cordillera Blanca, czyli „andyjskich Himalajów”. Jedno z najpiękniejszych pasm górskich świata rozciąga się w północnym Peru, między wybrzeżem Pacyfiku a bezkresem amazońskiej zieleni.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Zapraszamy do odwiedzenia Cordillera Blanca, czyli „andyjskich Himalajów”. Jedno z najpiękniejszych pasm górskich świata rozciąga się w północnym Peru, między wybrzeżem Pacyfiku a bezkresem amazońskiej zieleni. Jest tu ponad dwadzieścia sześciotysięczników, nad którymi dominuje Nevado Huascarán (6768 m n.p.m.), najwyższy szczyt Peru. Bardziej znany jest Alpamayo – perfekcyjna piramida ogłoszona niegdyś najpiękniejszą górą świata. I Artesonraju – góra, którą widział każdy kto oglądał film wyprodukowany przez wytwórnię Paramount Pictures. W piękne andyjskie doliny będziemy się zanurzać powoli i spokojnie, nabierając aklimatyzacji. Łatwy dostęp sprawia, że Cordillera Blanca osiągalna jest dla osób o zupełnie przeciętnej kondycji.

 

Jeziora z widokami

Ciąg miejscowości u podnóża Cordillera Blanca przypomina pod względem rozplanowania kurorty w słowackich Tatrach. W jednej z nich zrobimy naszą bazę i stąd będziemy urządzać wypady aklimatyzacyjne. Ich celem będą piękne śródgórskie jeziorka ze zniewalającymi widokami. Do najbardziej znanych należą Lagunas Llanganuco, leżące u stóp samego Huascarána, przy drodze na przełęcz Portachuelo de Llanganuco (4767 m n.p.m.). Efekt „wow” murowany :)

 

Spacery w górskim sanktuarium

Po zdobyciu aklimatyzacji odbędziemy trekking słynnym szlakiem „Santa Cruz”, uznanym przez National Geographic za jedną z najwspanialszych pieszych tras górskich na świecie. Wraz ze zdobywaniem wysokości będzie się przed nami otwierało surowe andyjskie królestwo, a zwieńczeniem wędrówki będą widoki na słynne szczyty Alpamayo i Artesonraju (i wiele innych).

 

Dziki sąsiad

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu miał tu swoją bazę Świetlisty Szlak, a miejscowi ograbiali każdego kto odważył się zapuścić w te strony. Dziś zarobkują w bardziej cywilizowany sposób: za wejście na tereny należące do wiosek pobiera się oficjalne opłaty, a mieszkańcy sami dbają o bezpieczeństwo swoich gości. Nie zmienia to faktu, że Cordillera Huayhuash to wciąż jedno z najdzikszych pasm andyjskich. I najpiękniejszych, o czym przekonamy się odwiedzając doliny (z jeziorkami) po wschodniej, najbardziej malowniczej stronie tych gór. To tu wznoszą się szczyty Yerupajá i Siulá Grande – ten drugi uwieczniony w przejmującej górskiej książce Dotknięcie pustki.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przez Atlantyk

Przelot z Warszawy do Limy.

 

Dzień 2 Przywitanie z Limą

Dzisiaj zapoznamy się ze starą Limą. Odwiedzimy m.in. Plaza Mayor – główny plac miasta, przy którym najpiękniejsze budynki są dziełem polskich architektów. Zobaczymy też słynne drewniane balkony i niezwykłe, koronkowe fasady kościołów. Wieczorem pojedziemy do Parque de la Reserva, znanego z największego na świecie spektaklu podświetlanych fontann (wpisanego do Księgi Guinnessa).

 

Dzień 3 W stronę Andów

Po śniadaniu wsiądziemy w autobus, który zawiezie nas do miasta Huaraz (ok. 3050 m n.p.m.), leżącego w dolinie między Cordillera Blanca a Cordillera Negra (Kordylierą Białą a Kordylierą Czarną). To główny ośrodek turystyczny regionu, choć życie toczy się tu tradycyjnym rytmem, niezależnie od turystów. Nad miastem wznoszą się andyjskie olbrzymy, pięknie prezentujące się w świetle zachodzącego słońca. Niedługo zobaczymy je z bliska.

 

Dzień 4 Spacer z widokami

Po śniadaniu wjeżdżamy na wysokość okolo 3800 m n.p.m. Zrobimy tu sobie aklimatyzacyjny spacer z rewelacyjnymi widokami na pasmo Cordillera Blanca, wznoszące się wysoko nad doliną. Trasa będzie wiodła w dół, dzięki czemu nabierzemy aklimatyzacji nie męcząc się zanadto. To dobry sposób, żeby łagodnie przyzwyczaić się do większych wysokości. Na koniec czeka nas nagroda w postaci pięknie położonego śródgórskiego jeziorka. W ruch pójdą aparaty fotograficzne, bo widoki są wspaniałe… Wieczorem wrócimy do Huaraz, na obiadokolację i odpoczynek przed dalszą eksploracją Andów.

 

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma zejść: ok. 300  m |

 

Dzień 5 U stóp Huascarána

Dziś zaczynamy wędrówkę szlakiem Santa Cruz (część naszych rzeczy zostanie w hotelu, dlatego warto mieć na nie osobną torbę). Minibus wwiezie nas na wysoką przełęcz Portachuelo de Llanganuco (4767 m n.p.m.), wspaniałą trasą wzdłuż jezior Llanganuco i ze wspaniałymi widokami na góry, w tym na samego Huascarana (6768 m n.p.m.), najwyższy szczyt Peru i czwarty w całych Andach. Następnie zjedziemy do osady Vaquería. Tu zaczniemy trekking. Idziemy na lekko co pozwoli nam w pełni delektować się urodą otwierających się przed nami krajobrazów. Trasa poprowadzi nas doliną u stóp masywów Yanapaqcha i Chacraraju, a nocować będziemy na urokliwej śródgórskiej polanie Paria (3870 m n.p.m.). Rozbijaniem namiotów (w tym kuchennego i toalety), gotowaniem i innymi aspektami praktycznymi zajmie się miejscowy kontrahent.

 

Czas wędrówki: ok. 5-7 godzin | Suma podejść: ok. 200 m

 

Dzień 6 Trekking z widokiem na Alpamayo

Drugiego dnia trekkingu czeka nas podejście na przełęcz Punta Unión (4750 m n.p.m.). W rozrzedzonym powietrzu podchodzi się powoli, ale będziemy mieli wystarczająco dużo czasu. Z przełęczy zejdziemy na polanę Taullipampa (4250 m n.p.m.). Wokół rozpościera się niezwykły górski amfiteatr. Widać stąd trójkątną piramidę Alpamayo oraz najwyższy w tej okolicy Artesonraju – to ten od czołówki Paramount Pictures.

 

Czas wędrówki: ok. 7-9 godzin | Suma podejść: ok. 850 m | Suma zejść: ok. 550 m

 

Dzień 7 Wędrówka doliną Santa Cruz

Trzeci dzień to łagodne, choć długie zejście głęboką doliną Santa Cruz, z pięcio- i sześciotysięcznikami po obu stronach. Po śniadaniu (jak zwykle przyrządzonym przez miejscowych i podanym w namiocie-jadalni) zejdziemy do cywilizacji, czyli do osady Cashapampa (2900 m n.p.m.). Stąd bus zabierze nas do hotelu na zasłużony odpoczynek i świętowanie udanej wyprawy.

 

Czas wędrówki: ok. 9-10 godzin | Suma zejść: ok. 1300 m

 

Dzień 8 Relaks w basenach

Zasłużyliśmy na odpoczynek. Z Huaraz podjedziemy do sąsiedniej osady Monterrey, gdzie znajdują się baseny termalne. Dzień spędzimy na zażywaniu kąpieli i relaksie. Oczywiście z widokami na Cordillera Blanca. Już jutro kolejne górskie przygody…

 

Dzień 9 Dzika Kordyliera

Dzisiaj opuszczamy Cordillera Blanca i jedziemy jeszcze dalej od cywilizacji… Wcześnie rano wsiadamy w minibus, który zawiezie nas do podnóża masywu Cordillera Huayhuash. Ten andyjski raj jest niemal nieznany i po dziś dzień dociera tu niewielu wędrowców. Niewiele jest już miejsc na Ziemi, w których można się poczuć jak pierwsi eksploratorzy…

 

Po dotarciu do wioski u stóp gór czeka nas podejście na przełęcz (4700 m n.p.m.) – jedną z dwóch na tej trasie. Po nasyceniu oczu widokami zejdziemy do wspaniale położonego miejsca biwakowego: na polanie z widokiem na ośnieżone szczyty.

 

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 500 m | Suma zejść: ok. 600 m

 

Dzień 10 W stronę najwyższych szczytów

Kolejny wspaniały dzień w górskim sanktuarium. Dzisiaj wchodzimy na jeszcze jedną przełęcz (4650 m n.p.m.), w nieśpiesznym tempie, delektując się pejzażami. Największa atrakcja czeka nas pod koniec dnia. Będziemy biwakować nad jeziorem Carhuacocha (4150 m n.p.m.), jednym z najpiękniej położonych na świecie. W wodzie odbijają się najwyższe szczyty Cordillera Huayhuash, w tym Siulá Grande. To właśnie schodząc z tej góry Joe Simpson wpadł do szczeliny, a następnie nadludzkim wysiłkiem wydostał się z niej i ze złamaną nogą doczołgał do obozu. Wydarzenia te opisane zostały w słynnej książce Dotknięcie pustki oraz w filmie Czekając na Joe. W tym bajkowym miejscu spędzimy noc.

 

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 550 m | Suma zejść: ok. 500 m

 

Dzień 11 Szczyty i jeziora

O świcie wyjdziemy z namiotów, żeby zobaczyć jak światło wschodzącego słońca zabarwia góry na pomarańczowo. Po śniadaniu udamy się na wędrówkę w piękne andyjskie doliny. Są tu kolejne lagunas (jeziorka), nad którymi wznoszą się niebotyczne szczyty. Najwyższy to Nevado Yerupajá (6634 m n.p.m.). W tym górskim edenie spędzimy cały dzień. Będziemy wędrować na lekko – cały sprzęt zostaje na biwaku. Na nocleg wrócimy nad znane już jeziorko, gdzie czekać na nas będzie kolejna kolacja przyrządzona przez kucharza. Potem spędzimy ostatnią noc pod gwiazdami Andów.

 

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 500 m | Suma zejść: ok. 500 m

 

Dzień 12 Powrót z gór

Czas wracać do cywilizacji. Po złożeniu obozu i powrocie do wioski wsiądziemy w minibus, którym dotrzemy do dobrze nam już znanego Huaraz. Tu czeka nas pożegnanie z Andami i wieczorne opowieści górskie, które sami będziemy snuć. Nocleg w hotelu w Huaraz.

 

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma zejść: ok. 300 m

 

Dzień 13 Z Andów do Limy

Po śniadaniu przejedziemy autobusem do Limy, podziwiając ostatnie andyjskie widoki.

 

Dzień 14-15 Przelot do kraju

Przelot z Limy do Warszawy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Przelot Warszawa - Lima - Warszawa
 • Noclegi poza trekkingiem w hotelach turystycznych, pensjonatach (8 nocy)
 • Noclegi podczas trekkingu w namiotach (5 noce)
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 8 obiadów, 4 kolacje
 • Opieka polskiego przewodnika oraz przewodników lokalnych
 • Przygotowanie trekkingu i obsługa trekkingu
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Pierwsza część ceny: 7950 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 950 USD płatna na konto wg kursu sprzedaży USD w mBanku.

 

Liczba uczestników: 8 - 12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3500 PLN

PROMOCJA: Dokonaj zgłoszenia na wyjazd do dnia 14.02.2020 i wpłać zaliczkę, a otrzymasz 200 PLN rabatu! Ilość miejsc w promocji ograniczona.

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym
 • Wydatków osobistych oraz napojów i dodatkowych przekąsek
 • Biletów wstępu: ok. 70 USD
 • Napiwków: ok. 30 USD
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Cordillera Blanca i Huayhuash – górski raj dla każdego
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE