Kerala nazywana „Krajem w Bożym posiadaniu” to stan znajdujący się w południowo-zachodnich Indiach. Przytoczona nazwa nie wzięła się znikąd, jest to najbardziej zielona część Indii, a widokowo jedna z najpiękniejszych z krain.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Kerala nazywana „Krajem w Bożym posiadaniu” to stan znajdujący się w południowo-zachodnich Indiach. Przytoczona nazwa nie wzięła się znikąd, jest to najbardziej zielona część Indii, a widokowo jedna z najpiękniejszych z krain. Dzięki programowi zwiedzimy słynny Kochi– serce Kerali, następnie uciekając od zgiełku miasta i zabudowań pojedziemy odkrywać zachwycające miejsca jakie Kerala ma do zaoferowania. Wspaniałe wodospady, bujne, zielone lasy deszczowe, wzgórza herbaciane, palmowe gaje, plantacje kawy i przypraw, piaszczyste plaże oraz rozlewiska, gdzie można odpocząć podczas rejsu na własnej prywatnej barce podziwiając mijane miejsca. A to dopiero początek!

Kochi • Munnar • Thekkada • Kumarakom • Alleppey • Marari

Kod:AERO

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1. Polska – Kochi
Wylot z Polski.

Dzień 2. Kochi
Przywitanie na lotnisku w Kochi. Przejazd do hotelu mieszczącego się w starej, historycznej części miasta, zameldowanie i czas wolny. Wieczorne wyjście do portu wycieczkowego z podziwianiem zachodu słońca.
Nocleg w eleganckim hotelu Xandari Harbour znajdującym się w przebudowanym, zabytkowym budynku hurtowni przypraw . Zakwaterowanie w luksusowych apartamentach z widokiem na zatokę. Hotel oferuje Restaurację 51, basen oraz Wifi.
Kochi jest miastem o bardzo bogatej historii z jednym z najciekawszych, naturalnie ukształtowanym portem na świecie. Jest to również pierwsze Europejskie miasteczko w Indiach, od kiedy w XV wieku osiedlili się tutaj Portugalczycy.

Dzień 3. Kochi
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjście na wycieczkę po mieście. W programie Pałac Holenderski (zbudowany w 1555 roku przez Portugalczyków, jako dar dla miasta), Synagogi z XVII wieku, kościół św. Franciszka, o którym mówi się, że jest najstarszym europejskim kościołem w Indiach oraz miejscem pochówku Vasco da Gama. W drugiej części dnia zwiedzanie świątyni Shivy w Ernakulam oraz targu warzywnego.  Wieczorem odkrywanie sekretów kultury regionu – kolorowe taneczne show, pokaz tradycyjnego teatru Kathakali. Po spektaklu krótkie, indywidualne zajęcia z artystą, który zaprezentuje i nauczy kilka symbolicznych gestów (mudry) oraz mimiki używanych w Kathakali.
Nocleg w hotelu Xandari Harbour w Kochi.

Dzień 4. Kochi – Munnar
Po śniadaniu przejazd do Munnar (150 km, ok. 4 godziny). Miasteczko położone w górach na wysokości ok 1600 metrów, słynące z plantacji herbaty, kawy, kakao, pieprzu, kardamonu, wanilii.  Wieczorem spacer po plantacji kardamonu popijając pyszną indyjską herbatę z kardomonem.
Nocleg w Munnar w luksusowym hotelu Tea Country Resort mieszczącym się na zielonym wzgórzu z dala od zgiełku miasta. Z hotelu rozpościera się niesamowity widok na krajobraz i doliny Sengulam.

Dzień 5. Munnar
Dzień z herbatą w roli głównej.  Zwiedzanie okolicy (w tym Parku Narodowego Eravikulam z endemicznymi gatunkami kozła), plantacji i muzeum  herbaty.
Nocleg w Tea Country Resort w Munnar.

Dzień 6. Thekkada
Przejazd do Thekkada – jednego z największych w Indiach Parku Narodowego (110 km/około 3 godzin).  Region Thekkady słynie z niekończących się łańcuchów wzgórz, plantacji pachnących  przypraw oraz rezerwatu przyrody, w którym odnajdziemy indyjskie tygrysy. Rezerwat Periyar jest jednym z najpiękniejszych rezerwatów dzikiego życia w Indiach. W ciągu dnia zwiedzanie plantacji, a wieczorem przejażdżka łodzią przez jezioro Periyar.
Nocleg w Greenwoods Resorts w Thekkadzie w wspaniałym luksusowym kurorcie znajdującym się na szczycie wzgórza pod baldachimem drzew tropikalnych.

Dzień 7. Thekadda – Kumarakom
Przejazd do Kumarakom (145 km/około 4 godzin).  Rano krótka przejażdżka przez jezioro Vembad. Następnie przejazd, po południu zwiedzanie wioski.
Nocleg w Backwater Ripples w Kumarakom położonym nad brzegiem jeziora. Resort zbudowany w tradycyjnym stylu, jest idealnym miejscem do odpoczynku. Hotel oferuje wiele udogodnień: wellness, ajurweda, basen, grill przy jeziorze, restaurację z międzynarodową kuchnią. Zakwaterowanie w pokojach z widokiem na ogród i wspaniałe jezioro.

Dzień 8. Kumarakom – Allepey
Przejazd do Alleppey (33 km/ 1 godzina). Następnie zakwaterowanie na prywatnej łodzi, 21-godzinny rejs przez rozlewiska - śródlądowych lagunach Kerali.
Lunch na statku. Obserwacja przyrody i codziennego życia zintegrowanego z przyrodą regionu. Wieczorem kolacja przy świecach na wodzie. Nocleg na statku. Powolne, majestatyczne barki były wcześniej używane do przewożenia ryżu i przypraw, aktualnie są przekształcone w nowoczesne, komfortowe pływające hotele. Na łodzi do dyspozycji gościa jest klimatyzowana sypialnia z tarasem słonecznym, kuchnia i łazienka.  Każda z łodzi ma trzech członków załogi – kucharza, sternika oraz asystenta dbającego o porządek na łodzi.

Dzień 9. Allepey – Mariari
Przejazd do Marari (16 km, 30 minut). Po śniadaniu na łodzi zmiana typu wypoczynku na relaks w kurorcie Marari. Odpoczynek po podróży wśród palm kokosowych na pięknych piaszczystych plażach.
Nocleg w Xandari Pearl mieszczącym się w nadmorskiej wiosce rybackiej nad idylliczną plażą, uznaną przez National Geographic za jedną z najlepszych plaż na świecie. Resort na swoim 18 hektarowym terenie oferuje 20 prywatnych willi, 5 basenów oraz duży wspólny ogród łączący wszystkie wille.

Dzień 10. Mariari
Dzień przeznaczony na relaks. Nocleg w Xandari Pearl w Marari.

Dzień 11. Mariari – Kochi – Polska
Przejazd na lotnisko. Zakończenie wyjazdu i wylot do Polski.

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze  śniadaniem podczas trwania programu
 • pełne wyżywienie na łodzi na rozlewiskach (obiad, kolacja z winem i śniadanie)
 • wszystkie przejazdy, zwiedzanie i transfery klimatyzowanymi samochodami z anglojęzycznym kierowcą (prywatny samochód do dyspozycji 2 lub 4-8 osób),
 • opłaty za autostrady, parkingi i wszystkie wydatki związane z pojazdem,
 • bilet wstępu na pokaz Kathakali oraz prywatny trening z artystą Kathakali w Centrum Kultury w Kochi
 • przejażdżki łodziami według programu
 • usługi lokalnego przewodnika mówiącego po angielsku w Cochin, Munnar i Kumarakom,
 • wejścia do zwiedzanych zabytków we wszystkich miejscach, o których mowa w programie,
 • jedną małą butelkę wody mineralnej na dzień
 • transfery z/na lotnisko
 • wszystkie bieżące należne podatki,
 • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Polska – Kochin – Polska,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • wydatków natury osobistej,
 • wyżywienia nie wyszczególnionego w programie (lunch, kolacja),
 • wizy do Indii

Możliwe inne terminy na zamówienie.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Classic Kerala
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE