mapMarker
Dania
calendar
7 dni; grupa 9-19 osób
Rower
Rower
Ponad 200 km doskonale przygotowanych ścieżek rowerowych, wyjątkowe krajobrazy wybrzeża Morza Bałtyckiego i charakterystyczna lokalna zabudowa, kościoły rotundowe będące jedną z wizytówek Bornholmu...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Ponad 200 km doskonale przygotowanych ścieżek rowerowych
 • Wyjątkowe krajobrazy wybrzeża Morza Bałtyckiego i charakterystyczna lokalna zabudowa
 • Kościoły rotundowe będące jedną z wizytówek Bornholmu
 • Wędrówki w lesie Almindingen
 • Piękne plaże o drobnym, białym piasku
 • Christiansø i Frederiksø - najbardziej na wschód wysunięta część Danii
 • Świeże i różnorodne przysmaki wprost z Morza Bałtyckiego

Bornholm, zwany również Perłą Bałtyku to należąca do Danii niewielka wyspa położona na Morzu Bałtyckim. Sprawia wrażenie stworzonej dla rowerzystów! Niewielkie odległości pomiędzy jej skrajnymi punktami oraz ponad 200 kilometrów precyzyjnie przygotowanych tras rowerowych pozwala na jej dokładne poznanie z perspektywy siodełka. Jej okrążenie możliwe jest w zaledwie jeden dzień! Kusi różnorodnością przyrody – klify o które rozbijają się morskie fale, bukowe lasy, piękne plaże z drobnym białym piaskiem, ale również życzliwością mieszkańców, którzy swoją otwartością sprawiają, że każdy kto tam przybywa czuje się jak w domu. Zarówno rozpoczynający swoją rowerową przygodę jak i nieco bardziej doświadczeni znajdą tutaj odpowiednie dla siebie wyzwania. Niech nas nie zwiedzie niepozorność wyspy, skrywa w sobie o wiele więcej niż przypuszczamy. W tym przypadku idealnie pasuje tutaj stare polskie powiedzenie - małe jest piękne!

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Witaj Bornholmie!

Nexø – Svaneke – Gudhjem – ok. 30 km na rowerze.

Spotkanie w porcie w Kołobrzegu o godzinie 6. O 7:00 wypłyniemy wraz z rowerami statkiem do miejscowości Nexø. Po przybyciu i zapakowaniu bagaży do busa, poznamy na rowerach 3 oblicza Nexø: przedwojenną zabudowę, dzielnicę drewnianych domków zbudowaną na miejscu domostw zbombardowanych przez radzieckich wyzwolicieli oraz współczesną zabudowę przedmieść. Następnie w miejscowości Arsdale zobaczymy jedyny na wyspie wiatrak, w którym wciąż mieli się ziarno na mąkę. Kolejny przystanek przewidzieliśmy w położonym malowniczo na wzgórzu portowym miasteczku Svaneke, gdzie poznamy różnice pomiędzy wiatrakiem typu koźlak i holender. Stamtąd przejedziemy do miejsca zakwaterowania w Gudhjem, gdzie wspólnie spędzimy wieczór.

Dzień 2 Tajemnice lasu Almindingen

Gudhjem – Østerlars – Rytterknaegten – Ekkodalen– Gudhjem – ok. 55 km na rowerze.

Na dobry początek naszej wyprawy zapuścimy się w głąb wyspy do lasu Almindingen - jest to jeden z największych lasów Danii, gdzie żyją sprowadzone z Polski żubry. Jeśli będziemy mieć szczęście to uda się je zobaczyć. Po drodze w Østerlars zwiedzimy największy i najstarszy z bornholmskich kościołów rotundowych. W jego podziemiach zgodnie z legendą znajdować się może część skarbu Templariuszy…Następnie zdobędziemy najwyższy „szczyt” wyspy - Rytterknaeten (162 m n.p.m) i przejdziemy się po Dolinie Echa (Ekkodalen). Na zakończenie aktywnego dnia odwiedzimy wyśmienitą wędzarnię w Gudhjem, gdzie będziemy mieli okazję skosztować przeróżnych rybnych przysmaków.

Dzień 3 Rønne - stolica wyspy

Gudhjem – Rønne – Nyker – Klemensker - Gudhjem – ok. 50 km na rowerze.

Dzisiaj ze wschodniego wybrzeża przejedziemy na zachodnie do stolicy wyspy – Rønne. To największe na wyspie miasto stanowiące centrum administracyjne i kulturalne Bornholmu nie straciło swojego prowincjonalnego uroku. Na rowerach zwiedzimy wąskie i kręte uliczki miasta oraz port. Chętni będą mogli zwiedzić muzeum Bornholmu ukazujące losy wyspy od prehistorii po czasy współczesne. W drodze powrotnej zawitamy do Nyker, gdzie zobaczymy najmniejszą, natomiast zdaniem wielu najbardziej urokliwą z czterech rotund na wyspie.

Dzień 4 Christiansø - urokliwa wyspa z historią w tle

Gudhjem – Christiansø – Gudhjem  – Helligdomsklipperne - Gudhjem - ok. 15 km na rowerze.

Rano popłyniemy statkiem na wyspę Christiansø, która jest połączona mostem dla pieszych z sąsiadującą – Frederiksø. Kiedyś skaliste wyspy stanowiły bazę duńskiej marynarki, później więzienie, a obecnie mieszkają tu rybacy i artyści. Na wyspach nie ma ruchu samochodowego i można przyjemnie spędzić czas spacerując labiryntem uliczek wijących się pomiędzy kamiennymi domkami i ruinami dawnej twierdzy. Po powrocie krótka trasa rowerowa do wyrastających z morza formacji skalnych – Helligdomsklipperne i morskich jaskiń szczelinowych.

Dzień 5 Z widokiem na Szwecję - na północy Bornholmu

Gudhjem – Allinge – Sandvig – Hammershus – Hasle – Gudhjem – ok. 60 km na rowerze.

Ruszamy w kierunku nieco bardziej "górzystej" północy. Zmierzając do skalnego cypla Hammeren zawitamy do bliźniaczych miasteczek Allinge i Sandvig, zobaczymy prehistoryczne rysunki naskalne i największe na wyspie jeziora. W końcu dotrzemy do największego w północnej części Europy kompleksu ruin zamkowych Hammershus. Następnie piękną trasą poprowadzoną wybrzeżem udamy się w kierunku miasta Hasle, gdzie zatrzymamy się na obiad w jednej z najstarszych wędzarni na Bornholmie - Hasle Rogeri. Po krótkim odpoczynku tym razem „przetniemy” wyspę z zachodu na wschód i powrócimy na nocleg do Gudhjem.

Dzień 6  Piękne plaże Dueodde

Gudhjem – Dueodde – Aakirkeby – Gudhjem – ok. 66 km na rowerze.

Po bardziej wymagającym dniu należy się nam chwila odpoczynku na plaży. Zmierzając na południe zobaczymy największe na wyspie skupisko menhirów.W Dueodde zatrzymamy się na jednych z najpiękniejszych plaż w Europie z drobnym, białym piaskiem, który wykorzystywany był kiedyś przy produkcji klepsydr oraz latarnie morską – najwyższą i najnowocześniejszą w Danii. Jeżeli tylko pogoda dopisze, co odważniejsi będą mieli okazję do sprawdzenia temperatury wody Morza Bałtyckiego. Po plażowaniu ruszymy do Aaakirkeby, jednego z najstarszych miast na wyspie. Chętni będą mogli zajrzeć tu do muzeum historii naturalnej Bornholmu. Powrót do Gudhjem przez las Almindingen.

Dzień 7 Pożegnanie z wyspą - statkiem do Kołobrzegu

Gudhjem - Nexø – ok. 35 km na rowerze.

To już niestety ostatni dzień naszego pobytu na Bornholmie. Nasz statek do Polski odpływa o godzinie 17:30. Na pożegnanie wyspy chętni udadzą się do Doliny Døndal kryjącej największy na wyspie wodospad i ciekawe formacje skalne. Po zapakowaniu bagaży do busa, na rowerach, spokojnym tempem przejedziemy do Nexø, gdzie przed odejściem statku będziemy mogli zrobić ostatnie zakupy. Do Kołobrzegu planowo przypłyniemy o godzinie 22:00 gdzie zakończymy nasz wyjazd.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: rejs promem Kołobrzeg – Nexø – Kołobrzeg
 • Zakwaterowanie: domki campingowe 4 os. (2 pokoje 2 os.) z aneksem kuchennym
 • Przewóz bagażu na trasie Nexø – Gudhjem – Nexø
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia - ok. 20-30 EUR/dzień
 • Biletów wstępu - 50-200 DKK
 • Rejsu na wyspę Christiansø - ok. 220 DKK
 • Obowiązkowego kompletu pościeli - ok. 105 DKK za cały pobyt – można zabrać własną pościel
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (ok. 250-300 DKK) - wypożyczalnia lokalna

 

Zaliczka przy zgłoszeniu: 500 PLN
Liczba uczestników: 9 - 19 osób

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Bornholm – w rowerowym raju!
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE