Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z pięknem pustyni Atacama i bajkowymi krajobrazami boliwijskiego Altiplano.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z pięknem pustyni Atacama i bajkowymi krajobrazami boliwijskiego Altiplano. Znajdziemy się w różnych strefach klimatycznych - będziemy wygrzewać się na słońcu i marznąć na wietrze. Podczas tej wyprawy pokonujemy tysiące kilometrów, na szczęście samolotami i nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać. Nie omijamy atrakcyjnych metropolii, które dają nam możliwość rozrywek i świetnej kuchni - szalonego Buenos Aires, Santiago i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata – Ushuaia. Ogromną atrakcją wycieczki jest zetknięcie się z polinezyjską kulturą Wyspy Wielkanocnej słynnej nie tylko z gigantycznych posągów (moai). Wycieczkę organizujemy od wielu lat, stale ją ulepszając. Wycieczka jest bardzo różnorodna i dostarcza ogromnego bagażu wrażeń. Można powiedzieć, że są to co najmniej dwie wycieczki w jednej.

Atuty oferty:

• Dzika Patagonia - skalne wieże Torres del Paine
• Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec świata
• Ziemia Ognista - południowe krańce świata
• Pustynia Atacama z gejzerami Tatio i miasteczkiem San Pedro
• Ciekawe metropolie - Buenos Aires, Santiago
• Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami
• Magiczna Wyspa Wielkanocna – „Pępek Świata”

 

Kod:PREST

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 wylot
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Ameryki Południowej.

Dzień  2 Buenos Aires
Przylot do stolicy Argentyny. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: najważniejsze place, ulice i pomniki. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym stoją najważniejsze gmachy w mieście. Robimy zdjęcie na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem, a także przystajemy pod ciekawym pomnikiem Jana Pawła II. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta. Kolorowe domy dzielnicy znajdują się w wielu albumach dotyczących miasta. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3 Urugwaj
W tym dniu wyjeżdżamy na wycieczkę do Urugwaju. Przejazd do portu i rejs wodolotem do Urugwaju przez La Platę, która uchodząc do oceanu tworzy ogromne lejkowate ujście. Dopływamy do Colonia del Sacramento, zabytkowego, kolonialnego, małego miasteczka. Colonia dzięki swym atrakcyjnym zabytkom trafiła na listę UNESCO. Zwiedzanie - spacer po historycznej, urokliwej części, gdzie zabroniony jest ruch kołowy. Lunch w jednej z kolonialnych restauracji na starym mieście. Rejs powrotny do Buenos Aires. Po odpoczynku możemy wraz z naszym pilotem wyjść do miejscowego klubu, spróbować zatańczyć tango lub tylko popatrzeć na tańczących. Wieczór w Buenos Aires zapada w pamięć, miasto żyje, a na ulicach jest tłumnie do późnych godzin nocnych. Możemy zobaczyć, jak Argentyńczycy potrafią korzystać z życia i spędzać czas na przyjemnościach. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 4 Buenos Aires
Rano wyjazd za miasto na prawdziwą estancia (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie- argentyńscy kowboje. Możliwość przejażdżki konnej, a następnie wspólny lunch w formie parilla (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida. Wieczorem namawiamy, by wraz z naszym pilotem wyjść do zwykłego klubu tango i spróbować swoich sił w tańczeniu lub przynajmniej popatrzeć, jak tańczą Argentyńczycy (wstęp do klubu we własnym zakresie, cena zależy od klubu). Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 5 Ushuaia
Rano przejazd na lotnisko. Długi lot na krańce Ameryki Południowej do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Tu znajdziemy się zupełnie w innym świecie, następuje spotkanie z dziką, surową, patagońską przyrodą. Ushuaia jest najdalej wysuniętym na południe miastem świata. Ushuaia leży nad Kanałem Beagle u podnóża wysokich gór, z których spływają lodowce. Spacer po miasteczku, czujemy że jesteśmy naprawdę w „fin del mundo” - na końcu świata, jak reklamuje się sama miejscowość. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

Dzień 6 Kanał Beagle
Rano rejs niewielkim statkiem po Kanale Beagle. Dla większości ustanowienie życiowego rekordu w podróży na południe (dalej jest już tylko przylądek Horn i Antarktyda). Widzimy skaliste wysepki zamieszkane przez setki kormoranów i innych ptaków, na skałach wylegują się lwy morskie. Podczas rejsu możemy poczuć zimny powiew Antarktyki. Powrót do Ushuaia, czas na zwiedzanie miasta. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 7 El Calafate
Dla chętnych opcjonalna wycieczka (dodatkowo płatna, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym) do leżącego w pobliżu Parku Narodowego Tierra del Fuego. Park obejmuje góry i dzikie wybrzeża porośnięte bukiem południowym. Zatrzymujemy się w punktach widokowych, spacerując na niewielkie odległości. Przejazd na lotnisko i wylot do miasteczka El Calafate w Patagonii. Miasteczko położone jest nad jeziorem u stóp Andów Patagońskich. Nieco dalej na północ leżą skalne iglice Cerro Torre i Fitz Roy. El Calafatejest bazą wypadową do okolicznych atrakcji. Wiele tu sklepów z pamiątkami, dobrych restauracji i barów. Czas na spacery w El Calafate i nocleg.

Dzień 8 Perito Moreno
Przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares. Podziwianie wielkiego cudu natury i jednej z największych atrakcji nie tylko Argentyny, ale i świata. Jest to lodowiec Perito Moreno, który przegradza jezioro, powodując spiętrzenie wód prowadzące do przełamania lodowca zdarzające się raz na kilka lat. Perito Moreno obserwujemy z punktów widokowych. Chętnych namawiamy na widokowy rejs (dodatkowo płatny, cena ok. 18 USD) po jeziorze. Stateczek podpływa wprost pod potężną barierę lodową. Często można zaobserwować odpadające z hukiem bryły lodu. Powrót do El Calafate i tam nocleg.

Dzień 9 Torres Del Paine
Tego dnia wyruszamy w drogę do chilijskiej Patagonii. Przekraczamy granicę i wjeżdżamy do Chile. Udajemy się do Torres del Paine, jednego z najpiękniejszych parków narodowych świata, a jak twierdzi piszący te słowa, może nawet najpiękniejszego. Napawamy się pięknem Patagonii przystając w kilku miejscach. Nocleg w rejonie parku.

Dzień 10 Torres Del Paine
Pobyt w Torres del Paine. Zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w parku. Spacery, podziwianie krajobrazów z punktów widokowych. Skalne wieże, jeziora, wodospady, lodowce, dzikie zwierzęta z często obserwowanym guanako – to wszystko tworzy kwintesencję Patagonii. W Patagonii często wieją silne wiatry, musimy być dobrze przygotowani na każdą pogodę. Sceneria jest niesamowita przy każdej pogodzie, ale gdy dopisze szczęście i skalne iglice oświetla słońce, widoki są nieziemskie. Jedziemy nad jezioro Pehoe, podziwiamy wodospad Salto Grande i wiele innych ciekawych miejsc. Chętni mogą udać się w tym dniu na kilkugodzinny trekking z naszym pilotem. Podczas tej wycieczki zbliżymy się do potężnych skalnych iglic niemal na wyciągnięcie ręki. Powrót na nocleg.

Dzień 11 Punta Arenas
Wyjazd do Puerto Natales, miasteczka położonego nad fiordem Ultima Esperanza (Ostatniej Nadziei). Po postoju w tej miejscowości, kontynuowanie drogi do Punta Arenas. Dojazd do Punta Arenas leżącym nad Cieśniną Magellana. Spacer po mieście i spotkanie z samym Magellanem stojącym na cokole na centralnym placu. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 12 San Pedro De Atacama
Pożegnanie z Patagonią, przejazd na lotnisko i podróż samolotem kilka tysięcy kilometrów na daleką, pustynną północ Chile. W ciągu jednego dnia zmieniamy diametralnie klimat i krajobraz. Po przylocie przejazd do San Pedro de Atacama, miasteczka położonego na pustyni. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

Dzień 13 Pustynia Atacama
Wycieczka do oaz i miasteczek położonych na pustyni w większości zamieszkanych przez Indian. Dojazd do pobliskiej osady Toconao z kolonialnym kościółkiem San Lucas. Spacer po solnym „jeziorze” Salar de Atacama. Podziwianie pustyni Atacama, jak dowodzą statystyki najsuchszego miejsca na ziemi. Po odpoczynku wyjazd na zachód słońca do pobliskiej Doliny Księżycowej. Spacer w pięknej scenerii z widokiem na Kordylierę Domeyki. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.

Dzień 14 Boliwia Altiplano
Dla chętnych niezwykle ciekawa, ale i forsowna wycieczka do Boliwii na Altiplano (dodatkowo płatna, możliwa tylko przy wcześniejszym zamówieniu, informacje o cenie i szczegółach w liście przedwyjazdowym). Są to obszary położone na wysokości znacznie przekraczające 4000 m n.p.m. Po długim podjeździe i przekroczeniu granicy boliwijskiej, szutrowa droga prowadzi nas do jeziora - Laguna Verde, gdzie zwykle żerują flamingi, a wokół pasą się dzikie wigonie. Jazda wśród dzikiego krajobrazu urozmaiconego stożkami wulkanicznymi jest niezapomnianym przeżyciem. Postoje umożliwią nam robienie zdjęć, które będą należały do najpiękniejszych. Uwaga, ze względu na przebywanie na dużych wysokościach, w wycieczce nie powinny brać udziału osoby mające jakiekolwiek problemy z układem krążenia i osoby źle znoszące wysokość. Powrót i nocleg w hotelu w San Pedro.

Dzień 15 gejzery Tatio
Przed świtem wyjazd do położonych wysoko w Andach gejzerów. Droga biegnie coraz wyżej przez suche zbocza Andów. Gejzery Tatio leżą na wysokości ponad 4000 m n.p.m., wokół rozciągają się andyjskie szczyty. Gejzery uaktywniają się tylko wcześnie rano mieniąc się kolorami.Kąpiel nieopodal gejzerów w jeziorku zasilanym gorącymi źródłami. Podczas zjazdu w doliny mijanie wielkich kaktusów kandelabrowych, szansa na zdjęcia alpak i guanako. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Santiago de Chile. Nocleg w hotelu w Santiago.

Dzień 16 Santiago De Chile
Zwiedzanie miasta - Plaza de Armas – główny plac stolicy, katedra i inne gmachy. Oglądamy gmach La Moneda, siedzibę prezydentów Chile. Wyjazd na wzgórze San Cristobal z widoczną z daleka figurą Marii Dziewicy. Stąd mamy okazję do ujrzenia wspaniałego widoku miasta i łańcucha wysokich Andów. Wieczór spędzamy w dzielnicy Bellavista, ulubionego miejsca spotkań miejscowej bohemy. W jednej z licznych tutejszych restauracji zjemy pożegnalną kolację. Dla osób kończących wycieczkę to ostatnia okazja do degustacji chilijskiego wina w kraju pochodzenia. Nocleg w Santiago.

Dzień 17 wylot
Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 18 przylot do Polski
Przylot do Warszawy.

Dzień 17 Opcja - Wyspa Wielkanocna
Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspą Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Przylot i zakwaterowanie w miasteczku Hanga Roa, które jest jedyną miejscowością na wyspie. Tego samego popołudnia poznawanie Rapa Nui, „największego muzeum archeologicznego świata”, jak określa się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkan Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Miejsce związane z kultem człowieka – ptaka rozsławione w filmie „Rapa Nui” z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu KaoKao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w grocie kanibali na wybrzeżu. Wieczorem podziwianie moai w zachodzącym słońcu, możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

Dzień 18 Wyspa Wielkanocna
Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu – kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stad „wędrowały” na setki ahu na całej wyspie. Spacer po zboczach wulkanu. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Postój na Anakena, jedynej piaszczystej plaży wyspy, zachowując ostrożność można tutaj wykąpać się w oceanie. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

Dzień 19 wylot z Wyspy Wielkanocnej
Wylot z Wyspy Wielkanocnej w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 20 wylot
Wylot do Europy.

Dzień 21 przylot Do Polski
Przylot do Warszawy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi podatkami wylotowymi (ok.28 USD), minimum 20kg bagażu nadawanego/os.,
 • przejazdy wynajętymi, komfortowymi mikrobusami, transport wodny wg programu,
 • śniadania w hotelach, posiłki wymienione w programie (3), noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach lub pensjonatach 4* i 3*,
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie,
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • lokalni przewodnicy w wybranych miejscach,
 • opieka polskiego pilota.

Uwagi
Maksymalna liczba Uczestników - około 18, uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Posiłki dla chętnych organizuje pilot na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena nie obejmuje:

 • obowiązkowego pakietu dewizowego 950 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • drobnych napiwków,
 • ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie,
 • wycieczek i aktywności opcjonalnych wymienionych w programie,
 • pozostałych posiłków, wieczornych wyjść i imprez,
 • ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych wg aktualnej stawki,
 • dopłaty do pok.1-os 1180 USD (1380 USD z opcją Wyspa Wielkanocna).
 • dopłaty do opcji „Wyspa Wielkanocna” 1535 USD
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej zostanie doliczona składka , którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi:
1) 15 PLN/os– za imprezy lotnicze czarterowe za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt. 4);
2) 13 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane poza Europę;
3) 10 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane w Europie za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 4);
4) 0 PLN– za imprezy realizowane do krajów mających granicę lądową z Polską oraz na terytorium Polski.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Argentyna i Chile z wypadem do Boliwii i Urugwaju
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE