Apulia to powiew świeżości i wiatru od morza. A właściwe od dwóch mórz - obcas włoskiego buta oblewają Morze Jońskie i Adriatyckie. To także dawka słońca - w nim kąpią się apulijskie oliwki.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Bajkowe domki trulli (UNESCO)
 • Matera - miasto wykute w skale (UNESCO)
 • Wędrówki wśród majestatytycznych drzew oliwnych, domków trulli i wzdłuż wybrzeża
 • Nadmorskie perełki - Otranto i Polignano a Mare
 • Tajemniczy zamek pośrodku niczego - Castel del Monte (UNESCO)
 • Lecce - barokowa uczta
 • Degustacja lokalnych specjałów w typowym gospodarstwie - masserii
 • Nauka i koncert tradycyjnego tańca apulijskiego, zwanego pizzica

Apulia to powiew świeżości i wiatru od morza. A właściwe od dwóch mórz - obcas włoskiego buta oblewają Morze Jońskie i Adriatyckie. To także dawka słońca - w nim kąpią się apulijskie oliwki. Apulia to największy włoski producent oliwy, a doliny w centrum regionu porastają majestatyczne, wielusetletnie drzewa oliwne. Wokół rozsiane są masserie, tradycyjne gospodarstwa, gdzie wytwarza się oliwę, wino i inne przysmaki.

Kolejni zdobywcy pozostawiali po sobie wpływy w miejscowej kulturze oraz potężne budowle. Najbardziej zagadkową jest Castel del Monte, stojący pośród pustki ośmiokątny zamek, wzniesiony przez jednego z najbardziej intrygujących władców średniowiecza. Dalej na południe, Lecce pyszni się barokiem, Ostuni bieli się na wzgórzu, a Otranto przegląda w lazurowym morzu. Matera (gwoli ścisłości, położona w sąsiadującej z Apulią Bazylikacie) to jedno z najdłużej nieprzerwanie zamieszkałych ludzkich siedlisk na świecie. Echo historii rozbrzmiewa tu wśród skał, z których wykute są domy i kościoły. W okolicach Alberobello zaś okrągłe trulli, domy ze stożkowatymi dachami, tworzą niesamowity, bajkowy krajobraz. Ach, zapomnieliśmy prawie o plażach, do których w Apulli zawsze jest blisko!

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1  Powitanie z Apulią

Wylot z Warszawy, lądowanie w Bari, przejazd do miejsca zakwaterowania.

 

Dzień 2 Białe Ostuni, spacer wśród oliwek i wizyta w masserii

Na początek dnia odwiedzimy bielące się na wzgórzu Ostuni. To miasteczko-twierdza może przywodzić na myśl miasta Bliskiego Wschodu, ale wieże kościołów przypominają o tym, że to jednak Włochy.

Bogactwem okolic Ostuni jest oliwa. Równiny wokół miasta porastają oliwne gaje, a niektóre drzewa osiągnęły majestatyczne rozmiary. Popołudniowa trasa będzie wiodła właśnie wśród upraw oliwek. Na koniec odwiedzimy jedno z tradycyjnych gospodarstw, tzw. masserii, w którym spróbujemy miejscowych specjałów.

 

Dzień 3 Kameralne miasteczko, wino i barokowe Lecce

Na poranną kawę zatrzymamy się w Ceglie Messapica, niewielkim i mało znanym, ale urokliwym miasteczku.

Następnie odwiedzimy jedną z winnic w okolicy Mandurii, skąd pochodzi wino Primitivo, coraz bardziej znane i doceniane, również w Polsce. Przekonanmy się, jak smakuje w miejscu, z którego pochodzi.

Po południu odwiedzimy Lecce - najważniejsze miasto na czubku obcasa. Fasady tutejszych kościołów uginają się pod ciężarem kunsztownych zdobień. Lecce jest bowiem stolicą baroku. Historyczne centrum miasta zanurzone jest w zrelaksowanej, południowej atmosferze. Na jej kosztowanie i my znajdziemy czas.

 

Dzień 4 Dzień wśród bajkowych domków trulli

Trulli to domki niczym żywcem wyjęte z bajki. Niektórym kojarzą się z chatkami smurfów. W Alberobello i Locorotondo smurfów raczej nie zobaczymy, za to trulli całe mnóstwo!

Niektóre z nich przerobiono na hotele, inne wciąż służą jako domy. Jedne skupiają się w centrach miasteczek, a ich stożkowate dachy tworzą niezwykłą panoramę. Inne stoją samotnie wśród pól i gajów oliwnych. W czasie spacerów po miasteczkach i szlakach doliny Itrii (val d'Itria) napatrzymy się na te przedziwne budowle.

 

Dzień 5 Tajemniczy zamek oraz skalne miasto - Matera

Dzień zaczniemy od zagadkowego zamku. Castel del Monte zbudował Fryderyk Hohenstauf, jeden z najniezwyklejszych władców Średniowiecza. Ale dlaczego ulokował go pośród pustkowia? Do dziś mnożą się domysły. Architektura przesiąknięta jest astronomią i matematyką, a budynek otacza wciąż aura tajemnicy.

Po południu przejedziemy do Matery. To jedno z najniezwyklejszych włoskich miast. Jego najstarsza część, zwana i Sassi, została wykuta w skale. Znajdujące się tu domy jeszcze w ubiegłym wieku były najbiedniejszą dzielnicą Matery. Dziś, odnowione, znajdują się na liście UNESCO, a kamienna dzielnica to wspaniałe miejsce do spacerów i eksplorowania zaułków. Czas nadal zdaje się tu płynąć własnym, odwiecznym tempem.

 

Dzień 6 Relaks w Polignano a Mare, katedra w Trani

Polignano a Mare to średniowieczne miasteczko posadowione na nadmorskiej skale. Wspaniale jest zagubić się tu w plątaninie wąskich uliczek i cieszyć oczy widokiem białych domów zawieszonych nad morzem. Tak właśnie spędzimy pierwszą połowę dnia.

W innym nadmorskim miasteczku, Trani, będziemy napawać się widokiem romańskiej katedry - surowej budowli zawieszonej między morzem a niebem. To najwspanialszy z kościołów pozostawionych w Apulli przez przybyszów z dalekiej północy - Normanów.

 

Dzień 7 Nadmorskie Otranto, spacer wybrzeżem i apulijski taniec

Otranto to najdalej na wschód wysunięte miasto Italii. Tutejsza romańska katedra kryje wspaniałą mozaikę z XII wieku, a ukwiecone zaułki miasta - widoki z morzem w tle. Po wizycie w mieście wyruszymy w pieszą trasę wzdłuż wybrzeża.

Odwiedzimy małą miejscowość Galatina, która jest ośrodkiem tradycyjnego apulijskiego tańca, zwanego pizzica. Ten szybki taniec, o  porywającym rytmie wybijanym na tamburynach, był częścią rytuału, praktykowanego na południu Włoch jako antidotum na ugryzienie pająka. Może i nas poniosa te rytmy - sprawdzimy w czasie koncertu na placu.

 

Dzień 8 Spacer po Bari i wylot do Polski

Rano pospacerujemy po najstarszej części Bari - gęsto zabudowanym cyplu, wcinającym się w morze. To tu znajduje się Bazylika świętego Mikołaja - patrona miasta, a w niej grób włosko-polskiej królowej, Bony Sforzy.

Po południu przejedziemy na lotnisko, skąd odlecimy z powrotem do Polski.

GALERIA

GALERIA

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Bari - Warszawa, transport na miejscu (autokar lub bus)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

 

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym (ok. 20-30 EUR/dzień)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, opłaty klimatyczne, degustacje) - ok. 80 EUR
 • Liczba uczestników: 12 - 22 osób
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Apulia – na obcasie włoskiego buta
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE