mapMarker
Szwajcaria
calendar
8 dni; grupa 15-25 osób
Trekking
Trekking
Szwajcaria kojarzy się z dużą różnorodnością kultur, krajobrazów, smaków oraz kolorów…i taka jest w rzeczywistości!! Szmaragdowe jeziora, ukwiecone górskie łąki, biel lodowców i urokliwe kurorty w wysokogórskich dolinach...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Szwajcaria kojarzy się z dużą różnorodnością kultur, krajobrazów, smaków oraz kolorów…i taka jest w rzeczywistości!! Szmaragdowe jeziora, ukwiecone górskie łąki, biel lodowców i urokliwe kurorty w wysokogórskich dolinach, wszystko to sprawia, że Szwajcaria jest wymarzonym celem dla osób zainteresowanych turystyką aktywną! Szczególnie ciekawym rejonem Szwajcarii jest Gryzonia i położone w jej obrębie Alpy Retyckie, które uznawane są za jedno z najpiękniejszych pasm alpejskich. Długie doliny wcinają się w wysokie góry, rzeki płyną w każdym możliwym kierunku, a liczne jeziora połyskują w otoczeniu górskich grzbietów. Takie miejsce to sielanka dla duszy i ciała górskiego wędrowca. W regionie tym każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie, choć tak naprawdę można po prostu usiąść na zielonej trawie i rozkoszować się wspaniałymi panoramami i lazurowym niebem.

Atuty oferty:

 • Wędrówki "na lekko" po Alpach Retyckich
 • St. Moritz - jeden z najsłynniejszych górskich resortów na świecie
 • Davos - alpejski kurort z licznymi trasami pieszymi wokół
 • Kolej Szwajcarska - majstersztyk techniki i niezapomniane krajobrazy
 • Szwajcaria serem i czekoladą płynąca - przysmaki regionalnej kuchni
 • Noclegi w znanych szwajcarskich miejscowościach

 

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd do Szwajcarii
Wyjazd z Krakowa o godzinie 7:00 (okolice Dworca PKP i PKS). Możliwość dołączenia w Katowicach (ok. 8:30). Późnym wieczorem dojazd na nocleg do Davos – słynnego alpejskiego kurortu, najwyżej położonego miasta w Europie.

Dzień 2 Na pograniczu austriacko-szwajcarskich Alp
Po śniadaniu przejazd do Klosters Dorf. Wyjazd kolejką linową na Madrisa/Saaser Alp (1887 m n.p.m.). Wędrówka w kierunku Rätschenjoch (2602 m n.p.m.), a następnie wejście na przełęcz Schlappiner Joch (2202 m n.p.m.) by stanąć na grzbiecie granicznym pomiędzy Szwajcarią a Austrią. Zejście do wioski Schlappin, gdzie nad jeziorem można usiąść i odpocząć po górskiej wędrówce. Na koniec czeka nas spokojna wędrówka doliną do Klosters Dorf.

Czas wędrówki: ok. 6-7 godzin | Suma podejść: ok. 700 m | Suma zejść: ok. 1200 m | Długość trasy: ok. 16 km

Dzień 3 Alpejskie pejzaże: strzeliste szczyty i malownicze wioski
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszą trasę rozpoczynamy w malowniczej dolinie, z miejscowością Sertig Dörfli, która słynie z zapierających dech w piersiach widoków. Potężny wodospad, mały górski kościół, ukwiecone zielone łąki w otoczeniu wysokich szczytów zauroczyły już niejednego turystę. Następnie powędrujemy na przełęcz Fanezfurgga (2580 m n.p.m.). Odpoczynek z widokiem na otaczające doliny i górujące szczyty z pewnością wynagrodzi trud włożony w wędrówkę. Przez górskie łąki Fanezmeder zejdziemy do niewielkiej wioski Monstein, która słynie z jednego z najwyżej położonego browaru w Europie. W takim miejscu nie może zabraknąć czasu na zasłużony odpoczynek i oczywiście degustację.

Czas wędrówki: ok. 5-6 godzin | Suma podejść: ok. 700 m | Suma zejść: ok. 800 m | Długość trasy: ok. 12 km

Dzień 4 Przejazd widokową trasą Flüelapassstrasse oraz wyjście na Schwarzhorn (3147 m n.p.m)
Po śniadaniu wyruszymy jedną z najpiękniejszych dróg widokowych na świecie (pozycja nr 4!), która wiedzie z Davos przez Przełęcz Flüelapass do doliny Górnej Engadyny. My zatrzymamy się właśnie na przełęczy (2383 m n.p.m.) by stamtąd wyruszyć na trasę. Celem dzisiejszej wędrówki jest szczyt Schwarzhorn wznoszący się na wysokość 3147 m n.p.m., z którego roztacza się panorama 360° na otaczające góry. Popołudniową porą zejdziemy do schroniska Grialetsch Hutte, gdzie pozwolimy sobie na chwilę odpoczynku. Następnie wrócimy do słynnej drogi Flüelapass Street, skąd już autokarem wrócimy do hotelu.

Czas wędrówki: ok. 7-8 godzin | Suma podejść: ok. 1100 m | Suma zejść: ok. 1100 m | Długość trasy: ok. 16 km

Dzień 5 W drodze do St. Moritz - jednego z najsłynniejszych kurortów na świecie!
Śniadanie w hotelu. Dzisiaj czeka nas dzień odpoczynku od górskich wędrówek, ale atrakcji nie zabraknie! Osoby chętne czeka bowiem przejazd panoramicznym pociągiem kolei szwajcarskich z Chur do St. Moritz (koszt ok. 60-70 CHF/os.). Koleje retyckie są jedną z głównych atrakcji Szwajcarii. Taki przejazd dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń, a mijane scenerie zapierają dech w piersiach: zielone alpejskie doliny, białe alpejskie lodowce, lazurowe alpejskie jeziora, precyzyjnie wykute w skałach tunele, fantastyczne łukowate wiadukty czy tory ułożone w fantazyjne zygzaki. My przejdziemy najciekawszym odcinkiem z Chur do St. Moritz (trasa dwu i pół godzinna), który nie bez powodu został wpisany na listę UNESCO. Gdy już przebijemy się przez górskie pasma, wjedziemy do malowniczej Doliny Engadyny, w której położone jest St. Moritz – jeden z najbardziej znanych górskich resortów na świecie. Osoby, które nie będą chciały skorzystać z podróży koleją przejadą do St. Moritz busem/autobusem, a zachwycających widoków po drodze również nie zabraknie. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach St. Moritz.

Dzień 6 Z widokiem na Piz Bernina – najwyższy szczyt Alp Wschodnich!
Śniadanie w hotelu. Trasę rozpoczynamy przy dolnej stacji kolejki linowej, skąd wyruszymy na szlak prowadzący na Divolezzę. Po drodze może uda nam się dostrzec czerwony pociąg Bernina Express zmierzający do włoskiego Tirano, a widoki na Berninapass i liczne jeziora umilą wędrówkę. Jednak to co najbardziej zachwyca czeka nas na szczycie – lodowiec Morteratsch, jeden z największych lodowców w tej części Alp. Gdy dojdziemy do celu ujrzymy mleczne jezioro lodowcowe i gigantyczny jęzor lodowca, a po drodze dowiemy się co nieco o powstawaniu lodowca i jego kurczeniu się. Po dotarciu na szczyt Diavoloezza, chętni będą mogli kontynuować wędrówkę na szczyt Munt Pers (3207 m n.p.m.). Przy dobrej widoczności ze szczytu Munt Pers można dojrzeć Piz Bernina (4 049 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Alp Wschodnich i najdalej na wschód wysunięty alpejski czterotysięcznik. Po wysłuchaniu legendy o La Diavolezza – pięknej diablicy, zjedziemy kolejką do doliny.

Czas wędrówki: ok. 6-7 godzin | Suma podejść: ok. 1200 m | Suma zejść: ok. 300 m | Długość trasy: ok. 12 km

Dzień 7 Pojezierze Górnej Engadyny
Po śniadaniu udamy się na ostatnią wędrówkę po Alpach Szwajcarskich by jeszcze przez chwilę nacieszyć oczy widokiem na otaczające St. Moritz szczyty i Pojezierze Górnej Engadyny. Trekking w kierunku Muottas de Schlarigna (2306 m n.p.m.). Po powrocie z gór czas wolny na wypicie popołudniowej kawy czy zrobienie ostatnich zakupów. Dla osób chętnych istnieje również możliwość kąpieli. Popołudniu wyjazd w kierunku Polski.

Czas wędrówki: ok. 4-5 godzin | Suma podejść: ok. 500 m | Suma zejść: ok. 500 m | Długość trasy: ok. 12 km

Dzień 8 Powrót do Krakowa
Przyjazd w godzinach porannych do Krakowa. Możliwość odłączenia się w Katowicach (trasa przejazdu w drodze powrotnej nie prowadzi przez Wrocław).

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Szwajcarska Kolej
Dużą atrakcją turystyczną w tym regionie jest słynna szwajcarska kolej z malowniczymi trasami i czerwonymi wagonami. Licząca ponad 100 lat linia kolejowa Albula i Bernina pod względem budownictwa i sposobu poprowadzenia torów jest prawdziwym arcydziełem techniki, istnym majstersztykiem kolejowym. Wkomponowana harmonijnie w dziewiczą przyrodę jest najlepszym świadectwem kolejowego pionierstwa. Od 2008 roku linie Albula i Bernina wpisane są na listę UNESCO. Przejazd najwolniejszym na świecie pociągiem pośpiesznym dostarcza niezapomnianych wrażeń. Tory kolejowe poprowadzone zostały po spektakularnych wiaduktach i okrężnych tunelach, a jedną z głównych atrakcji na trasie jest wiadukt Landwasser wysoki na 65 metrów, który zachwyca tak jak starożytne rzymskie akwedukty.

Alpejska Kraina Słońca i Śniegu
Davos i St. Moritz to jedne z najbardziej rozpoznawalnych górskich resortów na świecie. Miejsca będące rajem zarówno dla miłośników letnich wędrówek jak i uprawiających sporty zimowe. Davos kojarzy się dzisiaj również ze Światowym Forum Ekonomicznym. Latem gości ultramaratończyków biorących udział w Swiss Alpine Marathon, najwyżej rozgrywanej tego typu imprezie w Europie, a zimą zaprasza na jedno z największych naturalnych lodowisk utworzonym na zamarzniętym jeziorze. Z kolei St. Moritz uznawane jest nie tylko za pioniera sportów zimowych - organizowano tutaj m.in. pierwsze mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym czy pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w curlingu - ale również jako miasto wielu innowacji. To właśnie St. Moritz było pierwszą szwajcarską miejscowością do której doprowadzono elektryczność i po której ulicach jeździł pierwszy tramwaj elektryczny w Alpach. Równie ciekawym i unikalnym wydarzeniem na skalę światową są rozgrywane tutaj zawody w polo na śniegu (!), na zamarzniętym jeziorze St. Moritz. Latem jeziora Górnej Engadyny wypełniane są przez kitesurferów i windsurferów, a rowerzyści i biegacze wyruszają na pobliskie trasy. My również skorzystamy z tak dobrych warunków do uprawiania aktywnego wypoczynku i wyruszymy na szlaki by dostrzec wyjątkowość tego alpejskiego regionu i popatrzeć z góry na toczące się w dolinach życie.

Moja Szwajcaria
Powodów do odwiedzenia Szwajcarii jest wiele. Można by zacząć od tego, co najbardziej naturalne: góry i doliny, lodowce i lasy, jeziora i rzeki – to niesamowite jak wiele zróżnicowanego piękna może zmieścić się na tak małej powierzchni. W takim miejscu można czerpać prawdziwą przyjemność z aktywnego wypoczynku. Podróżowanie po Szwajcarii dostarcza równie wiele przeżyć. Gęsta sieć kolei z panoramicznymi pociągami, drogi wspinające się na wysokie przełęcze, kolejki wywożące turystów na najwyższe szczyty, a do tego wszystko działające jak w szwajcarskim zegarku. Gdy dodamy do tego jeszcze różnorodność kulturową (Szwajcaria jest ojczyzną czterech różnych kultur i języków) urozmaicony krajobraz oraz niebywałą gościnność Szwajcarów, można by pomyśleć że jest się w raju, szwajcarskim raju.

Coś dla ciała i duszy
Jako, że nie samymi widokami człowiek żyje, choć niejeden wytrawny turysta mógłby stracić głowę dla tych krajobrazów, Szwajcaria oferuje również coś dla ciała. W końcu ojczyzna Helwetów to kraina serem i czekoladą płynąca. Szwajcarzy jako naród mocno zakotwiczony w historii oraz przywiązany do tradycji, od wieków wytwarzają lokalne produkty zgodnie z prastarymi recepturami. Spróbować słynnej szwajcarskiej czekolady, zasmakować się w licznych gatunkach sera, w tym w rozsławionym serze emmentaler, czy w końcu zdegustować narodową potrawę Szwajcarów – fondue serowe. A to tylko namiastka przyjemności dla ciała i duszy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa lub z Katowic)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 2** (pokoje 2-3 osobowe)
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 30 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Transport: przejazd pociągiem Chur - St. Moritz ok. 60-70 CHF
 • Wyżywienia poza śniadaniami (pakiet 3 kolacji za dopłatą 280 PLN)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (opłat klimatycznych, ew. biletów wstępu) - ok. 30-40 CHF

Liczba uczestników: 15 - 25 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 800 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Alpy Szwajcarskie
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE