mapMarker
Austria
calendar
10 dni; grupa: 15-30 osób
Rower
Rower
Podczas całej wycieczki odwiedzimy najciekawsze doliny Tyrolu podchodzące pod główny grzbiet Alp, najwyższych gór Europy. Zjedziemy w dół wzdłuż doliny Ötztal, Stubaital oraz Zillertal. Towarzyszyć nam będą piękne widoki na błękitne jeziora oraz wysokogórskie panoramy z najwyższymi szczytami niejednokrotnie pokrytymi śniegiem i lodowcami.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Górzysta część Austrii kojarzy się przede wszystkim z zimową turystyką narciarską i świetnie przygotowanymi trasami do uprawiania białego szaleństwa. Ten kraj jest jednak równie atrakcyjny latem. Długie doliny górskie o zróżnicowanym nachyleniu terenu oraz wygodne drogi i ścieżki rowerowe dają możliwość podziwiania pięknych alpejskich krajobrazów z siodełka rowerowego. Podczas całej wycieczki odwiedzimy najciekawsze doliny Tyrolu podchodzące pod główny grzbiet Alp, najwyższych gór Europy. Zjedziemy w dół wzdłuż doliny Ötztal, Stubaital oraz Zillertal. Towarzyszyć nam będą piękne widoki na błękitne jeziora oraz wysokogórskie panoramy z najwyższymi szczytami niejednokrotnie pokrytymi śniegiem i lodowcami. Przyjrzymy się produkcji prawdziwego alpejskiego sera, usłyszymy huk największego wodospadu w Austrii, przejedziemy wzdłuż jednego z najgłębszych wąwozów. Staniemy u stóp najwyższego szczytu Austrii i zobaczymy „świat lodowych olbrzymów” – największy na świecie kompleks jaskiń lodowych. Na koniec ujrzymy malownicze jeziora polodowcowe ukryte wśród lasów u podnóża masywu górskiego Dachstein i odwiedzimy Salzburg – najczęściej (poza Wiedniem) odwiedzane miasto w kraju będące prawdziwą perełką architektoniczną.

Atuty oferty:

 • Zjazdy długimi, szerokimi dolinami spod głównego grzbietu Alp (Otztal, Zillertal)
 • Fabryka serów w Mayrhofen
 • Wysokie wodospady: między innymi Wodospad Krimml (najwyższy w całej Austrii)
 • Najdłuższy lodowiec Austrii (Pasterze), widoki na Grossglockner i zjazd alpejską drogą Hochalpenstrasse
 • Największy na świecie kompleks jaskiń lodowych Eisriesenwelt
 • Malownicze jeziora i wapienne skały w regionie Salzkemmergut
 • Salzburg - perła architektury renesansowej u podnóża Alp

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa i przejazd do Austrii
Wyjedziemy z Krakowa o 18:00 (możliwość dołączenia w Katowicach ok 19:30) i przejedziemy nocą do Austrii.

Dzień 2 Zjazd wzdłuż doliny Stubaital do Innsbrucka
Innsbruck - Mutterberger Alm (1700m npm) autobusem - Volderau - Neustift - Fulpmes - Schonberg - Innsbruck = ok. 49 km na rowerze (głównie w dół).

Na drugi dzień dotrzemy do Tyrolu i udamy się do Doliny Stubai. Miejsce to w zimie jest jednym z kilku austriackich rajów dla narciarzy. Ale czy tylko wtedy? Nie. W lecie można tu również szusować na nartach na lodowcu Stubai. My na to wszystko spojrzymy z dołu z perspektywy siodełek rowerowych. Dojedziemy do górnego końca doliny (do wysokości 1700m n.p.m.), która otoczona jest przez ośnieżone szczyty pokryte śniegiem i lodowcami. Po nasyceniu oczu pięknymi widokami i zdjęciu rowerów z przyczepy, ruszymy w dół doliny rzeki Ruetz mijając po drodze malownicze alpejskie wioski. Dalej zjedziemy serpentynami w stronę Innsbrucka, stolicy austriackiego Tyrolu. Przy wjeździe do miasta miniemy słynną skocznię narciarską Bergisel. To jeden z tych obiektów sportowych, na którym odbywa się słynny Turniej Czterech Skoczni. Po wjeździe do miasta, skierujemy się do ścisłego centrum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki. Poznamy Hofburg, który był rezydencją Marii Teresy, kościół cesarski nieopodal, barokową katedrę św. Jakuba oraz ponad 50-metrową wieżę miejską, z której roztacza się ładna panorama całego miasta i okolicy. W dalszej części dnia pojedziemy do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3 Przejazd doliną Zilleratal i fabryka serów w Mayrhofen
Zillertal - zbiornik Schlegeisspeicher (1780m npm) autobusem - Ginzling - Mayrhofen - Zell am Ziller - Kaltenbach - Strass am Zillertal = ok. 58 km na rowerze (głównie w dół).

Wyjedziemy z hotelu autobusem i pojedziemy w dół szerokiej doliny Innu, by potem skręcić w dolinę Ziller. Tą doliną pojedziemy w górę, aż do zbiornika wodnego Schlegeisspeicher. Chwila czasu wolnego na spacer po okolicy. Następnie całą grupą ruszymy w dół doliny krętą drogą w stronę Ginzling. Tu zrobimy krótką przerwę i po chwili ruszymy dalej w dół w stronę Mayrhofen. W tej największej miejscowości doliny Zillertal odwiedzimy Erlebnis Sennerei. Jest to lokalna fabryka typowego alpejskiego sera i innych produktów nabiałowych. Można tu obejrzeć cały proces wytwarzania tego przysmaku od mieszania mleka w miedzianych kadziach, aż po dojrzewanie sera gotowego do spożycia. Kolejną miejscowością jaką miniemy będzie Zell am Ziller, nad którą góruje strzelista, różowa wieża kościoła. Kontynuujemy zjazd w dół doliny Ziller, aż do wylotu doliny w miejscowości Strass, Z tego miejsca wrócimy do hotelu autobusem.

Dzień 4 Zjazd z jednej z najwyższych przełęczy w Austrii w dół doliny Otztal
Ötztal - Przełęcz Timmelsjoch (2500m npm) autobusem - Obergurgl - Sölden - Langenfeld - Umhausen - Ötz - Brunau = ok. 65 km na rowerze.

Tego dnia poznamy Ötztal, jedną z najdłuższych austriackich dolin podchodzących bezpośrednio pod główny grzbiet Alp. W wyższej części doliny, góruje nad całą okolicą najwyższy szczyt Tyrolu – Wildspitze (3774m npm). My wyjedziemy naszym autobusem na Przełęcz Timmelsjoch położoną w głównym grzbiecie Alp na granicy z Włochami. Ze względu na dużą wysokość n.p.m., na początku tego dnia będzie nam towarzyszył chłód. Po rozpakowaniu przyczepy z rowerami, ruszymy w dół krętymi serpentynami. Będziemy się kierowali w stronę Sölden, jednego z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Austrii, a następnie dalej w dół doliny w stronę Umhausen. W dalszej części dnia pojedziemy dalej w stronę wylotu doliny Ötztal. w tym miejscu zapakujemy nasze rowery, wsiądziemy do autobusu i wrócimy do hotelu.

Dzień 5 Najwyższy wodospad w Austrii i trasa wzdłuż rzeki Salzach
Zillertal - Gerlos - zbiornik Speicher Durlassboden (autobusem) - wokół zbiornika - Przełęcz Gerlos - Wodospad Krimml - Wald im Pingzau - Hollersbach - Mittersill - Uttendorf - Niedernsill - Piesendorf - Kaprun = ok. 76 km na rowerze (głównie w dół lub po płaskim).

Tego dnia pożegnamy Tyrol. Udamy się autobusem na jego granicę z Krajem Salzburskim i wysiądziemy przy sztucznym zbiorniku Speicher Durlassboden, skąd rozpoczniemy naszą dzisiejszą wycieczkę. Najpierw objedziemy zbiornik dookoła wygodną drogą. po objechaniu zbiornika przejedziemy autobusem przez rozłożystą Przełęcz Gerlos (1507m npm), a następnie zjedziemy krętą drogą w stronę Wodospadu Krimml (380m wysokości), najwyższego w Austrii i jednego z najwyższych w Europie. Ten malowniczy wodospad spada w dół w formie trzech kaskad ukrytych w lesie. Przyjrzymy mu się z bliska i ruszymy na rowerach dalej w dół szerokiej doliny rzeki Salzach. Po prawej będziemy mogli podziwiać szczyty Wysokich Taurów, a po lewej niższe wzniesienia Alp Kitzbuehelskich. Podążając wciąż wzdłuż Salzach miniemy Mittersill. Naszą dzisiejszą przejażdżkę zakończymy w Kaprun, znanym ośrodku wypoczynkowym, położonym u wylotu doliny, na końcu której znajduje się Lodowiec Kitzsteinhorn, raj dla narciarzy. Stąd autobus zabierze nas do hotelu w Wagrain.

Dzień 6 Dolina Grossarltal i Eisriesenwelt - największa lodowa jaskinie świata
Wagrain - Grossarltal (1040m npm) autobusem - Huttschlag - Grossarl - Sankt Johann - Bischofshofen = ok. 48 km na rowerze (głównie w dół lub po płaskim).

Dziś czeka nas kilka ciekawych atrakcji. Pojedziemy najpierw do końca doliny Grossarltal. Następnie zaczniemy delikatny zjazd w dół tejże doliny mijając po drodze malownicze alpejskie wioski i krajobrazy. Po jakimś czasie dotrzemy do miejsca gdzie zaczyna się Wąwóz Lichtenstein, jeden z najgłębszych i najdłuższych w Alpach. Pokonamy strome stoki tego wąwozu, trawersując je wzdłuż asfaltowej drogi. Zaraz za wąwozem znajduje się miejscowość St. Johann, w której krajobrazie wyróżnia się neogotycka katedra św. Jana z wysoką na ponad 60m wieżą. Kolejną znaną miejscowością na trasie naszego przejazdu będzie Bischofshofen, gdzie co roku odbywa się Turniej Czterech Skoczni. Po minięciu tego, malowniczo położonego miasta, skierujemy się wzdłuż rzeki Salzach w stronę Werfen. Nad miastem góruje malownicza, położona na wzgórzu, twierdza z XVIw. Tu czeka nas największa atrakcja tego dnia, Eisriesenwelt (Świat Lodowych Olbrzymów) – jest to największy na świecie kompleks naturalnych jaskiń wypełnionych lodem przez cały rok. Wejście do kompleksu leży 1100m powyżej miasta. Wjedziemy tam kolejką linową. Wewnątrz jaskiń panuje ujemna temperatura, więc należy się odpowiednio ubrać, szczególnie, że zwiedzanie trwa ok. 75min. Z Werfen wrócimy do hotelu autobusem.

Dzień 7 Salzkammergut - kraina malowniczych jezior i wapiennych szczytów
Wagrain - Hallstatt - Obertraun (autobusem) - Bad Goisern - Bad Ischl - Strobl - Sankt Gilgen - Mondsee = ok 67 km na rowerze (głównie po płaskim).

Rano po śniadaniu pojedziemy autobusem do Obertraun, małej górskiej wioski położonej u stóp masywu górskiego i lodowca Dachstein. Dzisiejsza trasa będzie wiodła głównie po płaskim terenie wzdłuż malowniczych jezior polodowcowych. Najpierw przejedziemy nad Jeziorem Hallstatt z ładnymi widokami na miasteczko o tej samej nazwie położone po drugiej stronie jeziora. Po nasyceniu się widokami skalistych szczytów odbijających się w wodach jeziora, ruszymy w dalszą drogę, najpierw wzdłuż jeziora, a potem wzdłuż doliny rzeki Traun. Dojedziemy do Bad Ischl. Jest to uzdrowisko, gdzie w przeszłości wypoczywali m.in. Strauss czy Brahms. Zobaczyć tu też można Kaiservillę, pałac będący letnią rezydencją cesarza Franciszka Józefa. Po opuszczeniu Bad Ischl przejedziemy wzdłuż brzegów podłużnego jeziora Wolfgangsee leżącego u podnóży wyniosłej góry Schafberg. Dotrzemy do, położonego nad brzegami jeziora, Sankt Gilgen z ładnym, barokowym kościołem w centrum. Tu mieszkał i pracował dziadek Mozarta, tu też urodziła się matka kompozytora. Swą letnią rezydencję ma tu także były kanclerz Niemiec, Helmut Kohl. Stąd ruszymy w kierunku innego dużego jeziora. Zanim tam dotrzemy, miniemy, ukryte wśród lasów małe jezioro Krotensee. Ostatni etap dzisiejszej trasy będzie wiódł brzegami jeziora Mondsee. Na jego końcu leży miasteczko o tej samej nazwie. Warto w nim odwiedzić barokową katedrę o interesującej fasadzie. Jest ona częścią byłego klasztoru benedyktynów. Z Mondsee wrócimy autobusem do hotelu.

Dzień 8 Alpejska droga z widokiem na najwyższy szczyt i najdłuższy lodowiec w Austrii
Wagrain - St. Johann - Grossglockner Hochalpenstrasse - Hochtor - Franz Josefs Höhe – Hochtor (autobusem) - Fuscher Torl - Fusch - Bruck - Thumersbach - Zell am See = ok. 40 km na rowerze (głównie w dół lub po płaskim).

Tego dnia znów będziemy mieli styczność z przyrodą i krajobrazami wysokogórskimi. Pokonamy jedną z najwyżej położonych i najbardziej malowniczych dróg w Alpach, Grossglocknerstrasse. Najpierw przejedziemy autobusem przez Przełęcz Hochtor i dalej aż do Franz Josefs Höhe. Jest to popularne miejsce, gdzie kończy się droga. Rozpościera się stąd piękny widok na Grossglockner (3798m npm) – najwyższy szczyt Austrii – oraz długi, szeroki jęzor lodowca Pasterzenkees. Spod restauracji można zejść wąską ścieżką, aż pod samo czoło lodowca, bramę lodowcową i małe jezioro. Po chwili czasu wolnego na indywidualne spacery po okolicy, wrócimy autobusem za Przełęcz Hochtor. Tu wypakujemy nasze rowery i ruszymy wysokogórską drogą w dół. Stromymi serpentynami dotrzemy na dno doliny. Poprzez Fusch dojedziemy do Bruck w dolinie Innu. Pod koniec naszej dzisiejszej trasy objedziemy jeszcze dookoła jezioro Zeller See i trasę zakończymy w kurorcie Zell am See. Stąd wrócimy do hotelu autobusem.

Dzień 9 Zwiedzanie Salzburga i wyjazd do Polski
Wagrain – Salzburg – powrót do Polski.

Rano po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy i spakowanie bagaży. Około południa pojedziemy do Salzburga, perły architektury renesansowej. Jest to najczęściej odwiedzane – poza Wiedniem – miasto w Austrii. Tu spędzimy większość popołudnia. Zwiedzimy zabytkowe centrum miasta położonego nad rzeką Salzach. Podziwiać będziemy mogli m.in. ogromną fortecę Hohensalzburg, górującą ponad starym miastem; dom narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta; katedrę św. Ruperta z ogromną kopułą; klasztor św. Piotra, jeden z najstarszych w Europie; pałac i ogrody Mirabell oraz wiele innych. Czas wolny na zakupy lub posiłek przed drogą powrotną. Pod wieczór wyjedziemy z Salzburga w kierunku Polski.

Dzień 10 Powrót do Krakowa
Powrót do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych. Zakończenie imprezy.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Długie alpejskie doliny
Szerokie, górskie doliny stwarzają bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Większość naszych tras w Austrii przebiega w terenie płaskim lub w dół dolin, więc nawet początkujący rowerzysta z pewnością poradzi sobie z ich pokonaniem. W dolinie Stubaital po raz pierwszy na wycieczce zetkniemy się z typowo alpejskim krajobrazem i zjedziemy w dół, prawie do samego Innsbrucka, stolicy austriackiego Tyrolu. Zillertal to długa dolina, w której spędzimy większość dnia. Po drodze miniemy malownicze miasteczka i wioski ze strzelistymi wieżami kościołów. Dowiemy się też w jaki sposób produkuje się tradycyjny tyrolski ser. Z wysokiej Przełęczy Timmelsjoch zjedziemy na sam dół Ötztal mijając po drodze górskie serpentyny. W lokalnym skansenie archeologicznym dowiemy się jak wyglądało tu życie w przeszłości. Podczas przejazdu przez, krótszą niż pozostałe, lecz równie malowniczą dolinę Grossarltal zerkniemy w dół Wąwozu Lichtenstein – jednego z najgłębszych w Alpach.

Rzeki, jeziora i lód
Wijące się dnami dolin rzeki, wysokie wodospady, malownicze jeziora, w których nierzadko odbijają się ośnieżone szczyty Alp oraz lodowce spływające w dół dolin i jaskinie wypełnione mleczno-białym lodem – to główne atrakcje przyciągające turystów do Austrii. W tym także turystów rowerowych. Podczas naszej wycieczki nie zabraknie żadnej z wyżej wymienionych. Poza rwącymi, spienionymi górskimi potokami, można też pojeździć wzdłuż leniwych, szerokich rzek, takich jak Inn czy Salzach. Płyną one dnami szerokich dolin i są głównymi dopływami jednymi z głównych dopływów Dunaju. Po drodze mijać będziemy, spadające ze skał, wodospady, z których najbardziej spektakularny jest Stuibenfall (najwyższy w Tyrolu) i Krimml (najwyższy w Austrii). Wielokrotnie trasy naszych przejazdów będą również wiodły wzdłuż brzegów pięknych jezior polodowcowych takich jak: Zellersee, Hallstattersee czy Mondsee. Akweny te w połączeniu z otaczającymi je szczytami tworzą niezapomniany krajobraz. Jednymi z największych atrakcji tej wycieczki będzie możliwość podziwiania tak dużej ilości lodu w środku lata. Podjedziemy pod jeden z najbardziej malowniczych austriackich lodowców: Pasterzenkees spływający spod najwyższego szczytu w kraju. Pod koniec wyjazdu wejdziemy też w głąb największej lodowej jaskini na świecie, wrażenia gwarantowane.

Salzburg - perła architektury
Tuż przed powrotem do Polski spędzimy popołudnie w Salzburgu. Jest to najczęściej odwiedzane (poza Wiedniem) miasto Austrii położone nad błękitną rzeką Salzach. Znaleźć tu można jedne z najznakomitszych przykładów architektury renesansowej i barokowej w kraju. To tu na świat przyszedł jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii, Mozart. Odwiedzimy dom jego narodzin. Większość starego miasta leży w cieniu monumentalnego wzgórza z jednym z największych zamków obronnych w Europie, Hohensalzburg. Jedną z najlepszych panoram zamku można podziwiać z malowniczych ogrodów Mirabell. Katedra św. Ruperta też robi duże wrażenie, szczególnie wielkością fasady i kopuły. Wnikliwi obserwatorzy znajdą również w Salzburgu polskie akcenty: stoi tam, pokaźnych rozmiarów, pomnik Mikołaja Kopernika.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pensjonatach górskich
 • Wyżywienie: 7 śniadań w formie bufetu
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (20-25 EUR na osobę na dzień)
 • Biletów wstępu, wjazdów do dolin górskich, przejazdów przez przełęcze, opłaty klimatycznej, przewodnika w Salzburgu - 110 EUR
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (200 PLN)

Liczba uczestników: 15 - 30 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Alpejskimi dolinami
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE