Podróż rowerowa Alpe-Adria, z Salzburga do Grado nad Adriatykiem, to transalp dla każdego. Wspaniała przygoda, która pozwala urzeczywistnić marzenie wielu rowerzystów – przekroczenie Alp z północy na południe – nie wymagając przy tym specjalnych umiejętności technicznych.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Podróż rowerowa Alpe-Adria, z Salzburga do Grado nad Adriatykiem, to transalp dla każdego. Wspaniała przygoda, która pozwala urzeczywistnić marzenie wielu rowerzystów – przekroczenie Alp z północy na południe – nie wymagając przy tym specjalnych umiejętności technicznych. To podróż bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi, podczas której największe wzniesienia pokonuje się tunelami. Oprócz niezwykłych walorów krajobrazowych, daje możliwość odwiedzenia zróżnicowanych kulturowo i cennych historycznie miast i regionów. Wyprawa rozpoczyna się w Salzburgu i prowadzi najpierw wzdłuż malowniczych dolin Salzachtal i Gasteinertal, aż do Bad Gastein. Dalej wśród wysokogórskich krajobrazów Karyntii, wzdłuż alpejskich dolin i jezior dociera do granicy austriacko-włoskiej. We Włoszech szlak biegnie w regionie Friuli-Wenecja Julijska, początkowo, wśród Alp Karnickich i Julijskich, widokową ścieżką po dawnej linii kolejowej. Ostatnie dwa etapy to podróż przez zupełnie płaską nizinę Wenecką, przez rolnicze i winiarskie regiony, aż do finału nad Adriatykiem – rybackiego miasteczka Grado.

Kod:ROWE

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1: Salzburg – artystyczna perełka otoczona alpejskimi panoramami
Do Salzburga – posadowionego u podnóża Alp – przybędziemy około południa i kolejną część dnia poświęcimy na jego zwiedzanie.
Starówka Salzburga jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Bogactwo architektoniczne, obejmujące budowle średniowieczne, romańskie, renesansowe, barokowe, a także klasycystyczne, przyczyniło się do wpisania tej części miasta na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Wypijemy tu kawę w słynnej Cafe Tomaselli, najstarszej działającej kawiarni Europy zachodniej, ulubionym miejscu spotkań zarówno W.A. Mozarta, jak i innego słynnego kompozytora austriackiego J.Haydna.
Naocznym znakiem rozpoznawczym miasta, jest twierdza Hohensalzburg, zbudowana w 1077 roku, potężna budowla wznosi się nad starówką. Jest to największa w całości zachowana forteca w Europie Środkowej – nigdy nie została zdobyta.
Salzburg na całym świecie znany jest przede wszystkim jako miejsce narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta. Blisko ćwierć wieku mieszkał tam Mozart, co dokumentuje  pieczołowicie restaurowany dobytek kultury materialnej i duchowej, domy, mieszkania, portrety, listy, liczne kompozycje. Wszystko to można obejrzeć lub wysłuchać w zabytkowych wnętrzach, w których „czas się zatrzymał”.

Dzień 2: Salzburg – St. Johan im Pongau (~ 80 km)
Salzburg – Hellbrunn – Hallein – Golling – Bluntautal – Werfen – Bischofshofen – St. Johann im Pongau
Pierwszy etap transalpejskiej podróży prowadzi z Salzburga do alpejskiej miejscowości St. Johan in Pongau. Cały czas na południe doliną rzeki Salzach, w górę jej biegu, w otoczeniu Północnych Alp Wapiennych, będziemy jechać lekko wznoszącym się szlakiem, podziwiając wokół górskie ściany, wodospady, doliny i wąwozy, a wśród nich wioski i miasteczka, zabytkowe pałace i zamki.
Tuż po wyjeździe z Salzburga odwiedzimy jeden z najwspanialszych pałaców renesansowych po północnej stronie Alp – zbudowany w 1612 roku u podnóża góry Hellbruńskiej jako letnia rezydencja księcia arcybiskupa Salzburga – pałac Hellbrunn ze słynnymi wodnymi ogrodami.
Dalej udamy się do miasteczka Hallein, ze starówką pełną zabytkowych kamienic i placyków. Miasto rozwinęło się dzięki wydobyciu soli, którą odkryli i wydobywali tutaj już 2500 tyś. lat temu celtowie.
W okolicach miejscowości Golling zobaczymy wysoki na 80 metrów wodospad. Krótka, odświeżająca wędrówka w górę specjalnie przygotowanym szlakiem, pozwala dotrzeć do samego źródła wodospadu. Pojedziemy także w głąb malowniczej doliny Bluntautal, prowadzącej wzdłuż potoku Torrener Ache, gdzie w krystalicznie czystych jeziorkach odbijają się alpejskie szczyty.
Za Golling czeka nas krótki podjazd na położoną na wysokości 552 m n.p.m, pomiędzy pasmami Tennengebirge i Hagengebirge, przełęcz Lueg. Stąd trasa prowadzi imponującą wąską doliną wśród wznoszących się niemal pionowo na wysokość 1 000 metrów skał do miejscowości Werfen. Tutaj na wysokiej skale stoi zbudowany w XI wieku potężny, obronny zamek Hohenwerfen. Widokowo położony w otoczeniu Alp Berchtesgadeńskich i masywu gór Tennengebirge, znany jest z produkcji filmowych.
Zanim zakończymy dzisiejszą podróż w St. Johann im Pongau odwiedzimy jeszcze Bischofshofen, alpejskie miasteczko znane przede wszystkim z odbywającego się tutaj Turnieju Czterech Skoczni.

Dzień 3: St. Johan im Pongau – Mallnitz (~ 50 km)
St. Johan im Pongau – Schwarzach im Pongau – Dorfgastein – Bad Hofgastein – Bad Gastein – Böckstein – Mallnitz
Dzisiejszy dzień rozpoczynamy od wędrówki po jednym z najciekawszych alpejskich wąwozów – Lichtensteinerklamm. Przez tysiące lat wodospady i rwące wody górskiego potoku Grossarler Ache wyrzeźbiły jeden z najdłuższych i najgłębszych alpejskich wąwozów. Przed nami kilometrowa wędrówka specjalnie przygotowanymi wykutymi w skale ścieżkami i mostkami przyklejonymi do skał, głęboko wśród wznoszących się do 300 metrów skalnych ścian. Po obejrzeniu tego naturalnego spektaklu, wsiądziemy na rowery.
Znaczna część dzisiejszej podróży to trasa wzdłuż rozległej doliny Gasteinertal, gdzie czekają nas największe na całej trasie przewyższenia. Celem bowiem jest przedostanie się przez najpotężniejsze pasmo górskie Wysokich Taurów na południową stronę Alp do miejscowości Mallnitz. Jak na alpencros superlight przystało, przeprawa ta odbywa się pociągiem pod Alpami, tunelem zwanym Tauernschleuse z Boeckstein do Mallnitz.
Pierwszy podjazd czeka nas po około 7 kilometrach, jeszcze w dolinie Salzach, za miejscowością Schwarzach. Na kilkukilometrowym odcinku do miejscowości Klammstein trzeba pokonać około 250 metrów przewyższenia. Tutaj rozpoczyna się, słynąca z wód termalnych, dolina Gasteinertal, do której wjedziemy 1,5 kilometrowym tunelem. Przez kolejne 20 kilometrów pojedziemy łagodną, rozległą doliną, wśród łąk, wsi i miasteczek, jak Dorfgastein, Bad Hofgastein, cały czas z widokami na Alpy Salzburgskie. W końcu zobaczymy potężne szczyty Wysokich Taurów i miejscowość Bad Gastein. Dojazd do niej wymaga pokonania kolejnego stromego podjazdu. Miasto, bowiem to alpejski kurort położony na wysokości 1 000 m n.p.m  przyklejony do skał. Przez środek miejscowości widowiskowo spływa potężny wodospad. Miasto ma charakterystyczną zabudowę, tworzącą atmosferę  starego uzdrowiska.
Na cały świat rozsławia je występujące tu bogactwo wód i źródeł termalnych. Ich lecznicze właściwości zostały odkryte już 2000 lat temu przez Rzymian. Sława wód termalnych Bad Gastein osiągnęła pierwszy szczyt  w XVI wieku. Po okresach wzlotów i upadków, w XX wieku wybudowano tutaj linię kolejową co  sprawiło, że Bad Gastein stało się  łatwo dostępne. Chętnie przybywali tu wielcy europejscy politycy, a w czasach Bismarcka kurort ochrzczono nawet mianem „łaźni dyplomatów”. Uzdrowisko rozsławili znani goście jak Cesarzowa Elżbieta, książę Bismarck, Schubert, Schopenhauer i wielu innych.
Za Badgastein pozostanie jeszcze około 4 kilometry lżejszego podjazdu do stacji kolejowej Böckstein, skąd czeka nas 11 minutowa podróż do położonego już w regionie Karyntii Mallnitz. Mallnitz to mała górska wioska, urokliwie położona wysoko w dolinie, otoczona alpejskimi szczytami Wysokich Taurów.

Dzień 4: Mallnitz – Millstatt (~ 65 km)
Mallnitz – Obervellach – Mo¨llbru¨cke – Spittal an der Drau – Seeboden – Millstatt – Dellach
Jesteśmy po południowej stronie Alp w austriackiej Karyntii. To słoneczna alpejska kraina słynąca z gór i jezior.
Odtąd profil szlaku prowadzi zasadniczo w dół, jednak jeszcze kilka podjazdów trzeba będzie pokonać. Miasta nabierają coraz lżejszego charakteru z nutką południa.
Znaczna część dzisiejszej podróży przebiega w dolinie Mölltal, którą otaczają dochodzące do 3 000 metrów szczyty dwóch pasm górkich Reißeckgruppe na północy i Kreuzeckgruppe na południu.
Z Mallnitz pojedziemy ścieżką poprowadzoną wysoko na zboczu wzdłuż dawnej linii kolejowej oglądając wspaniałe alpejskie krajobrazy. Potem kilka serpentyn w dół doprowadzi nas do miejscowości Obervellach, skąd już dołem wzdłuż rzeki Möll dojedziemy do Mo¨llbru¨cke. Tutaj trasa łączy się z najsłynniejszym szlakiem rowerowym Karyntii – Drauradweg, prowadzącym wzdłuż rzeki Drawy.
Dzisiaj dojedziemy tym szlakiem do miasteczka Spittal an der Drau, z perłą architektury renesansowej Austrii – pałacem Porcia.
Karyntia słynie z malowniczo położonych jezior i dzisiejszy dzień zakończymy nad jednym z nich. Ze Spittal czeka nas krótki, ale dość intensywny podjazd aby dostać się do jeziora Millsta¨tter See. Pojedziemy panoramicznymi ścieżkami poprowadzonymi nad samym jego brzegiem. Chętni mogą przedłużyć dzisiejszą trasę wybierając się w przejażdżkę dookoła jeziora. Osłonięte od północy wysokim pasmem gór, słoneczne jezioro Millsta¨tter See jest drugim największym i najgłębszym jeziorem w Karyntii. Zatrzymamy się w jednym z miasteczek położonych nad samym jego brzegiem.

Dzień 5: Millstatt – Malborghetto (~ 85 km)
Dellach – Döbriach – Kellerberg – Villach – Arnoldstein – Maglern – Tarvisio – Camporosso in Valcanale – Valbruna – Malborghetto
Dzisiaj kolejny dzień w otoczeniu alpejskich krajobrazów. Udajemy się w kierunku granicy austriacko-włoskiej, którą przekroczymy pod koniec dnia i nocleg spędzimy już we Włoszech.
Początkowo jeszcze nad brzegiem jeziora Millsta¨tter See, po kilku kilometrach czeka nas jedyny dzisiaj wymagający podjazd – na odcinku około 4 kilometrów będzie do pokonania 240 metrów przewyższenia. Tuż za nim nagroda – spektakularny zjazd do doliny Drawy. Ścieżką rowerową nad samym brzegiem rzeki, dojedziemy do Villach, drugiego największego miasta Karyntii. Obejrzymy centralny plac miasta z kolorowymi kamieniczkami i zabytkowym kościołem św. Jakuba z najwyższą w Karyntii – 94 metrową kościelną wieżą.
Pojedziemy dalej z widokami na okazałe, skaliste szczyty Alp Gailtalskich. Za Villach opuścimy dolinę Drawy a szlak prowadzi wzdłuż jej dopływu, rzeki Gail. Mijając liczne małe miejscowości, będziemy zbliżać się do granicy austriacko-włoskiej. Trasa przebiega tutaj częściowo w będącym pod ochroną parku naturalnym Dobratch, z imponującym grzbietem skalnym Dobratch.
Za miejscowością Tho¨rl-Maglern, przekraczamy granicę i wjeżdżamy do włoskiego regionu Friuli-Wenecja Julijska. Po około 7 kilometrach jazdy wśród skalistych ścian, dotrzemy do Tarvisio, znanego kurortu położonego w dolinie Val Canale, którą od północy otaczają pasama górskie Karawanek i Alp Karnickich, a od południa Alpy Julijskie.
Ze względu na przygraniczna lokalizację miasto i region ma ciekawy charakter, który tworzy mieszanina wpływów kulturowych trzech nacji: Włoch, Austrii i Słowenii.
We Włoszech, tuż za granicą rozpoczyna się wyjątkowo urokliwa część całej podróży poprowadzona ścieżką rowerową po dawnej linii kolejowej. Ścieżka wije się w wąskiej dolinie, czasami dołem, czasami wysoko po górskich zboczach, przez liczne tunele i mostki.
Na nocleg zatrzymamy się w okolicach miejscowości Valbruna i Malborghetto, gdzie wyjątkowy klimat tworzy kilka starych pięknie zachowanych domów, w szczególności pochądzący z XVI wieku Palazzo Veneziano.

Dzień 6: Valbruna/Malborghetto - Ossoppo (~ 70 km)
Malborghetto – Pontebba – Dogna – Chiusaforte – Moggio Udinese – Carnia – Venzone – Bordano – Gemona del Friuli – Osoppo/San Daniele
Ostatni odcinek wśród górskich – alpejskich krajobrazów, choć profil trasy prowadzi wyraźnie w dół. Większa część dzisiejszej podróży przebiega doliną Canal del Ferro, wzdłuż rzeki Fella. Dolina oddziela dwa alpejskie pasma – Alpy Julijskie i Karnickie. Pojedziemy znów świetnie przygotowaną ścieżką rowerową – dawnym szlakiem kolejowym – podziwiając gęsto zalesiony, friulski, alpejski krajobraz.
Raz po raz mijając małe górskie miasteczka o długiej historii jak Pontebba, Dogna, Chiusaforte, Resiutta, Moggio Udinese, czy Venzone. Venzone – średniowieczne miasto zbudowane po 1976 roku – to pomnik narodowy, jeden z najwspanialszych przykładów restauracji w zakresie architektury i sztuki. Zniszczone doszczętnie w czasie tragicznego trzęsienia ziemi w maju 1976 roku miasteczko zostało od podstaw odbudowane tak, jak wyglądało w średniowieczu.
Za potężnymi obronnymi murami stoją zabytkowe budowle – katedra św. Andrzeja, ratusz mieszczący się w okazałym wenecko-gotyckim pałacu, czy tajemnicza kaplica św. Michała, w której można zobaczyć słynne mumie z Venzone. Sam Napoleon podobno przyjechał tu specjalnie by je obejrzeć. Pierwsze doskonale zmumifikowane ciała odkopano tu już w 1647 roku. W sumie 42 mumie, z których w trzęsieniu ziemi przetrwało tylko kilka. Była wśród nich także mumia księcia Bolesława Bytomskiego – jednego z ostatnich Piastów.
Za Venzone krajobraz już istotnie się zmieni. Powoli zaczniemy wjeżdżać w region Niziny Weneckiej. Na nocleg zatrzymamy się w regionie miasteczka Osoppo.

Dzień 7: Ossoppo – Collio (~ 55 km)
Osoppo/San Daniele – Clugna – Udine – Lovaria – Buttrio – Manzano – Corno di Rosazzo – Cormons
Dzisiaj czeka nas spokojna trasa, w większości zupełnie płaska, a nielicznymi, niezauważalnymi prawie pagórkami.
Przedpołudniem dotrzemy do jednego z największych miast regionu Friuli-Wenecja Julijska, historycznej jego stolicy – Udine. Po drodze przejedziemy jeszcze przez kilka maleńkich, ale swoją historią sięgających czasów wczesnochrześcijańskich, miasteczek. W Udine zatrzymamy się na dłużej aby dokładniej zwidzieć to bogate, pełne pięknych zabytków miasto. Prawie 400 lat panowania Republiki Weneckiej, zostawiło swój ślad między innymi w architekturze. Zobaczymy przepiękne pałace jak Loggia del Lionello, czy Loggia di S. Giovanni, z charakterystyczną wieżą zegarową, czy słynny Plac Wolności (Piazza Libertà) jeden z najwspanialszych placów z czasów Weneckich w Italii. Charakterystycznym punktem miasta, jest położony na wzgórzu, zbudowany w XVI wieku zamek, skąd przy dobrej pogodzie, można już zobaczyć Adriatyk. Uliczki zabytkowej części Udine są pełne sklepów, barów i kafejek, gdzie absolutnie warto zatrzymać się na chwilę.
Wyjeżdżając z Udine odbijemy trochę od głównego szlaku Alpe-Adria, aby zakończyć dzień w winiarskim regionie Collio. Pojedziemy dróżkami wśród falujących pól winorośli, mijając mniejsze i większe osady z kamienną architekturą.
Region Collio słynie przede wszystkim z wyśmienitych win białych, podobno najlepszych we Włoszech, stosownie więc będzie należało zakończyć ten dzień.

Dzień 8: Collio – Grado (~ 60 km)
Cormons – Palmanova – Cervignano del Friuli – Aquileia – Grado
Dzisiaj grand finale – docieramy nad Adriatyk.
Rano opuścimy wzgórza winiarskiego regionu Collio i dalej pojedziemy wśród trzcin i kanałów, przez rolniczą, płaską nizinę Wenecką. Po drodze odwiedzimy wpisane na listę UNESCO miasto Palmanova – zwane miastem idealnym. Zostało zbudowane w XVI wieku w kształcie dziewięcioramiennej gwiazdy i ten perfekcyjnie symetryczny układ urbanistyczny z czasów renesansu, można oglądać do dziś w niezmienionej formie.
Przed dotarciem nad Adriatyk zobaczymy jeszcze jedno, niezwykle cenne i również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, miasteczko Akwileja (Aquileia). Dziś mała osada, w początkach swojego istnienia była jedną z największych metropolii wczesnochrześcijańskich na świecie. Najcenniejszym zabytkiem jest znajdująca się w katedrze, świetnie zachowana, pochodząca z IV wieku mozaika, największa tego typu na świecie.
Wyjeżdżając z Akwileji coraz wyraźniej poczujemy morską bryzę, niebawem dotrzemy do położonego na lagunie Grado. Zwane północnym krewnym Wenecji, w czasach wczesnochrześcijańskich było od niej większe.
Dzisiaj to z jednej strony rybacki port z kanałami pełnymi łódek oraz ładną małą starówką, a także wakacyjny kurort z rozległym piaszczystymi plażami, gdzie relaksując się zakończymy nasza alpejską wyprawę.

Informacje o trasie:
Alpe Adria to transalp dla każego. Trasa w większości prowadzi bardzo dobrze przygotowanymi ścieżkami rowerowymi i nie powinna sprawiać trudności osobom posiadającym podstawowe przygotownie kondycyjne. Patrząc na całkowity profil trasy, łączna długość odcinków prowadzących w dół, przewyższa długość odcinków pod górę. Szlak, szczególnie we Włoszech prowadzi przez kilka, specjalnie przygotowanych dla rowerzystów tuneli, konieczne jest więc posiadanie oświetlenia.

Całkowita długość trasy: ok. 465
Całkowite przewyższenie: ok. 2 870 m
Czas trwania podróży: 11 dni
Liczba dni na rowerze: 7 dni + 1 w Salzburgu
Kondycja fizyczna: 2/5
Umiejętności techniczne: 1/4
Typ roweru: trekking, cross, górski, szosa
Nawierzchnia: 83% asfalt, 17 % szutr

GALERIA
DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • 8 noclegów ze śniadaniem (pokoje 2-osobowe, sporadycznie 3-4-osobowe)
 • Transport busem do miejsca rozpoczęcia i zakończenia podróży – wyjazd z Warszawy lub Katowic
 • Przejazd pociągiem z Böckstein – Mallnitz
 • Transport roweru
 • Transport bagaży na całej trasie podróży
 • Samochód wsparcia na całej trasie podróży
 • Mapki i opisy dziennych tras
 • Opiekę i wsparcie pilota i organizatorów na całej trasie podróży
 • Podstawowy serwis rowerowy
 • Ubezpieczenie turystyczne – KL 20 000 EUR  i NW 15 000 PLN (nie obejmuje następstw chorób przewlekłych – CP)

UWAGA!: Do ceny wyjazdu doliczona zostanie obowiązkowa składka w wysokości 10 PLN, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (TFG).

Zakwaterowanie:
Kategoria noclegów: Ekonomiczna & Komfort
Noclegi w pensjonatach i hotelach w standardzie ekonomicznym i komfortowym.

Dodatkowa opcja
Koszty biletów wstępu – 30-40 EUR.

Dopłata do pokoju jednoosobowego 590 zł

 

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Alpe Adria
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 2890 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE