mapMarker
Portugalia
calendar
8 dni, grupa: 9-22 osób
Rower
Rower
Wysokie klify, dzikie krajobrazy, ciekawe formacje skalne, delikatny szum morza, piaszczyste wydmy, długie białe plaże, różowe flamingi, średniowieczne miasteczka, w których czuć bliskość Afryki Północnej - to wszystko czeka na nas na trasach rowerowych prowadzących poprzez niezwykłe Algarve. Uciekniemy od mroźnej polskiej zimy, aby poznawać krainę pachnącą kwiatami pomarańczy i migdałów.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wysokie klify, dzikie krajobrazy, ciekawe formacje skalne, delikatny szum morza, piaszczyste wydmy, długie białe plaże, różowe flamingi, średniowieczne miasteczka, w których czuć bliskość Afryki Północnej - to wszystko czeka na nas na trasach rowerowych prowadzących poprzez niezwykłe Algarve. Uciekniemy od mroźnej polskiej zimy, aby poznawać krainę pachnącą kwiatami pomarańczy i migdałów.

Atuty oferty:

 • Malownicze trasy wzdłuż wybrzeża Algarve oraz wgłąb lądu, pośród pięknych krajobrazów
 • Trasy prowadzące od górskich wiosek w dół, aż do oceanu
 • Na rowerze poprzez rezerwat przyrody z rzadkimi okazami ptaków
 • Różnokolorowe klify wpadające do Oceanu Atlantyckiego
 • Urokliwe miasta i miasteczka – m.in. Faro, Loulé, Alte, Silves
 • Dziewicze trasy podczas których przez cały dzień nie natrafimy na innych rowerzystów
 • Możliwość poznania codziennego życia Portugalczyków poza turystycznymi kurortami
 • Łagodny, oceaniczny klimat, który sprzyja rowerowym wycieczkom

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Algarve wita rowerzystów
Przelot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Algarve. Nocleg w małej wiosce rybackiej Cabanas de Tavira, gdzie zostaniemy cztery noce.

Dzień 2 Faro i piękna trasa przez lagunę Ría Formosa
Almancíl – Laguna Quinta do Lago – Praia de Faro - Faro - ok. 30-35 km na rowerze

Dzień rozpoczniemy na rowerowym szlaku przez pagórkowate tereny Algarve, miniemy rezerwat przyrody Quinta do Lago, gdzie możemy obserwować rzadkie gatunki ptaków, takie jak modrzyk, który występuje prawie wyłącznie w Afryce. Kawałek dalej naszym oczom ukaże się Ocean Atlantycki. Przerwa na piaszczystej plaży Praia de Faro. Dalej podążając przez ptasi raj (flamingi) osiągniemy historyczne centrum stolicy Algarve - Faro. Wspólny spacer przez miasto. Wracamy pociągiem do hotelu.

Dzień 3 Olhão i piękna trasa nad zatoką Ría Formosa
Olhão – Fuseta – Tavira - Cabanas - ok. 35 km na rowerze

W dniu dzisiejszym znajdziemy się w środku parku przyrody Ría Formosa i ruszymy na rowerowy szlak wybrzeża. Zatrzymamy się w urokliwych miasteczkach rybackich takich jak Olhão i Fuseta. W akchitekturze tych miasteczek bardzo czuć średniowieczny wpływ Afryki północnej. Z pewnością znajdziemy też chwilę na zakosztowanie w lokalnych specjałach czy fotografowanie okolicy. Wieczorem docieramy na rowerze do miejsca noclegowego, które znajduje się na naszym szlaku rowerowym.

Dzień 4 Dalej nad oceanem – nad Guadianą i do kolonii flamingów
Cabanas – Cacela Velha – Vila Real – rzeka Guadiana - Park przyrody Sapal – Castro Marím - ok. 35 km na rowerze

Dzisiaj kontynuujemy naszą trasę wzdłuż wybrzeża w stronę rzeki Guadiana, która wyznacza tu granicę z Hiszpanią. Niedługo po starcie docieramy do jednej z pereł parku przyrody Ría Formosa, którą jest twierdza Cacela Velha. Stąd roztacza się przepiękny widok na krajobraz lagunowy, który jest formowany przez przypływy i odpływy oceanu. Celem wyprawy jest dotarcie do dwóch miasteczek położonych blisko ujścia rzeki Guadiany: renesansowe Vila Real („miasto królewskie”) oraz średniowieczne Castro Marím. Tuż przed metą, jeżeli dopisze nam szczęście będziemy mogli podziwiać duże stada flamingów. Powrót na nocleg zorganizowanym busem.

Dzień 5 Przez zapomniany, zielony interior do historycznego Silves
Penina (Rocha da Pena) – Alte – Messines – Barragem do Arade – Silves - ok. 45 km na rowerze

Barrocal to wapienne wzgórza pośród zielonych krajobrazów w głębi Algarve (tam gdzie docierają nieliczni turyści). Pod szczytem Rocha da Pena znajdziemy przytulną kawiarnię, z której wyruszymy na rowerach przez pagórkowaty krajobraz Barrocal. Pierwszym celem na naszej trasie będzie Alte, urokliwe miasteczko położone przy pięknym źródełku. Po krótkim odpoczynku zjedziemy w dół mijając wody zalewu i bagnisty pejzaż rzeki Arade aż do Silves, gdzie zwiedzimy katedrę i słynny zamek Maurów. Stąd busem przejedziemy do Pedralvy gdzie spędzimy kolejne dwie noce.

Dzień 6 Na koniec świata – aż do przylądka Św. Wincentego
Pedralva – Villa do Bispo – Cabo São Vicente (przylądek Św. Wincentego) – Torre de Aspa - klify zachodniego Algarve - ok. 40-45 km na rowerze

Dziś całą wyprawę aż na koniec świata pokonamy na rowerach. Kierunek – przylądek Św. Wincentego, który aż do wieku wielkich odkryć geograficznych uchodził za koniec świata. Oprócz samego przylądka miniemy liczne atrakcje po drodze: najwyższy klif w parku przyrody Św. Wincentego, ukryte bezludne plaże i piękne punkty widokowe. Dzisiejszą trasę zakończymy na jednej z najpiękniejszych plaż zachodniego wybrzeża.

Dzień 7 W drodze do Lizbony
Rano, już bez rowerów, zatrzymamy się przy jednych z najładniejszych klifów południowej Portugalii na krótki spacer i kontynuujemy przejazd do Lizbony. Wieczorem możliwość krótkiego zwiedzania Lizbony.

Dzień 8 Powrót do Polski
Przelot z Lizbony do Warszawy.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Algarve - balkon Europy
Algarve zimą jest zaskakująco zielonym i różnorodnym regionem. Leży na najbardziej południowym i zachodnim krańcu Europy. Przez swoje niezwykłe położenie, wysokie klify i słoneczny klimat jest opisywane bardzo trafnie jako „słoneczny balkon Europy”. Odróżnia się od reszty Portugalii nie tylko przyrodą (wybrzeża zaliczają się bowiem do najpiękniejszych na świecie), ale także znacznie łagodniejszym klimatem. Jeśli chodzi o kulturę i tradycje, też jest bardzo ciekawym regionem. Na południu Portugalii długo rządzili muzułmańscy Maurowie, co widać do dziś niemal na każdym kroku np. w lokalnej kulturze i architekturze małych, ale ważnych historycznie miast. Wędrując przez Algarve warto także zobaczyć mniej znane miejsca, będące w głębi regionu. W takich miejscach jak wapienny krajobraz „Barrocal” wokół miasteczka Alte lub w okolicach Silves znajdziemy piękną krainę zapomnianych przez świat miasteczek i bujnej roślinności. Nie zabraknie spacerów ulicami lokalnych miejscowości i zwiedzania niektórych zabytków, jak na przykład olbrzymiego zamku w Silves, który w Średniowieczu był siedzibą Maurów.

Algarve na rowerze
Wycieczka dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na rowerze. Nie tylko dla zaprawionych rowerowych sportowców. Celem wyprawy jest podziwianie urokliwych miejsc portugalskiego wybrzeża z perspektywy rowerowego siodełka albo kawiarnianego stolika w pięknym zaułku średniowiecznego miasteczka... Dlatego też w planie wycieczki mamy zawsze czas na rozkoszowanie się widokami pięknych klifów, różnorodnej przyrody oraz zapoznanie z kulturą.

Podczas wyprawy nocujemy w tych samych sprawdzonych miejscach co w trakcie wyjazdu „Algarve – słoneczny balkon Europy”. We wschodnim Algarve będą to domki, położone w małym porcie rybackim przy parku przyrody Ría Formosa, w środku pięknego krajobrazu lagun i mokradeł. Z kolei na zachodnim Algarve będziemy gośćmi małej wioski, która kiedyś została opuszczona przez mieszkańców, a niedawno odrestaurowana w dawnym portugalskim stylu. Domki w tej miejscowości leżą nieopodal oceanu, w środku parku przyrody dzikiego wybrzeża Św. Wincentego.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa-Lizbona-Warszawa, transport na miejscu (autokar lub bus, częściowo transport publiczny)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów (bez śniadań) w hotelach/apartamentach w pokojach 2 i 3 os.
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Transport i serwis rowerów
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 15-25 EUR/dzień) - istnieje możliwość wykupienia pakietu 6 śniadań na wyjeździe w cenie 45 EUR
 • Wypożyczenia roweru - 50 EUR (rowery górskie, dostępny również rower elektryczny za dopłatą 50 EUR)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, zwyczajowe napiwki) - ok. 20 EUR
 • Noclegi w trakcie wyjazdu zaplanowane są w obiektach noclegowych o prawdziwie portugalskim klimacie - m.in. TUTAJ i TUTAJ. W Lizbonie nocleg zaplanowany jest w samym sercu Alfamy - TUTAJ.

Liczba uczestników: 9 - 22 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Algarve na rowerze
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE