Szwajcarski Belle Epoque Week

Ciekawostki o kolei
Szwajcaria – apres ski w dobrym smaku
marker
Szwajcaria
mix
Zingmix
Każdego roku, w ostatnim tygodniu stycznia, miejscowość Kandersteg w Alpach Berneńskich przechodzi swoistą metamorfozę cofając się do przełomu XIX i XX wieku. Dzieje się to za sprawą coraz bardziej popularnej imprezy Belle Epoque Week.

Każdego roku, w ostatnim tygodniu stycznia, miejscowość Kandersteg w Alpach Berneńskich przechodzi swoistą metamorfozę cofając się do przełomu XIX i XX wieku.  Dzieje się to za sprawą coraz bardziej popularnej imprezy Belle Epoque Week.

To czas spotkań i świętowania z nutką nostalgii. Główną areną wydarzeń są tu ulice, kawiarnie i tereny narciarskie. Podstawą – odpowiedni strój, obuwie oraz sprzęty, które mają co najmniej 100 lat lub są na takie wystylizowane. W czasie Belle Epoque na ulicach Kandersteg spotkamy więc panie w pięknych kapeluszach, futrach, sukniach, z mufkami ogrzewającymi dłonie, a panów w marynarkach oraz stylowych podkolanówkach.  Do dobrego tonu należy przechadzanie się po ulicach i degustacje ciepłych ciasteczek, herbaty czy grzanego wina, serwowanych wprost z ulicznych kramików.

Bogaty program imprezy obejmuje: parady, koncerty orkiestr, kuligi  oraz zawody saneczkowe, łyżwiarskie, narciarskie – zarówno narty zjazdowe jak i biegowe.  A wszystko według reguł i możliwości sprzętowych minionej epoki. Wieczory umilają seanse filmowe,  kameralne koncerty oraz bale z walcem wiedeńskim w roli głównej.

W 2016 Kandersteg zaprasza w dniach 24-31 stycznia.  O miejsca w hotelach najlepiej pytać już jesienią.

Zdjęcia pochodzą ze strony informacji Turystycznej miejscowości Kandersteg/Szwajcaria
Autorem zdjęć jest Achim Fassbender

POWRÓT DO LISTY INSPIRACJI

POPULARNE PODRÓŻE