Najbardziej Dobrane z Miejsc

Andamany & Nikobary
Auksztota – Litwa od środka
marker
Egipt
mix
Zwiedzanie
Zespół świątynny w Karnaku, w pobliżu Luksoru w Egipcie, powstawał przez 13 stuleci, co było absolutnym zaprzeczeniem ówczesnych standardów. Dokładne obejrzenie świątyni, która jest też najbardziej skomplikowaną budowlą starożytną w całym Egipcie, zajęłoby pewnie kilka tygodni.

Zespół świątynny w Karnaku, w pobliżu Luksoru w Egipcie,  powstawał przez 13 stuleci, co było absolutnym zaprzeczeniem ówczesnych standardów. Dokładne obejrzenie świątyni, która jest też najbardziej skomplikowaną budowlą starożytną w całym Egipcie, zajęłoby pewnie kilka tygodni. Kilka godzin to zaledwie dotknięcie tajemnicy tego miejsca.
Trudno jednoznacznie ocenić , która część świątyni robi największe wrażenie: detale płaskorzeźby, rozmach pylonów, obeliski, kapliczki, aleja procesyjna z czterdziestoma sfinksami czy w końcu największa sala kolumnowa na świecie w centralnym miejscu świątyni boga Amona-Re. Nie mniej ważna jest sama aura, zachwycaniu się zdecydowanie nie sprzyja upał letnich miesięcy ani też południowa pora, kiedy temperatury sięgają ponad 40 stopni. Warto więc wstać wcześniej, zaplanować więcej czasu, a przede wszystkim wybrać jeden z polskich zimowych miesięcy. Wtedy też odkrywanie przebogatej historii  „Najbardziej Dobranego z Miejsc” będzie wyjątkowym przeżyciem.

POWRÓT DO LISTY INSPIRACJI

POPULARNE PODRÓŻE