Dubaj: Tu poczujesz adrenalinę

Helena wśród jabłoni
Ales Stenar – w kamiennym kręgu
marker
Emiraty Arabskie
mix
Zwiedzanie
Miasto słynące z imponujących drapaczy chmur i luksusowych hoteli, ma do zaoferowania atrakcje, które zaserwują sporą dawkę adrenaliny poszukiwaczom mocnych wrażeń. Skok ze spadochronem, jeep safari po pustynnych wydmach, flyboarding, szalone parki rozrywki czy podwodne ZOO – jedno z największych na świecie. Nie możesz tego przegapić, jeśli emocje są tym, czego szukasz podczas urlopu.

Oferty wyjazdów do Dubaju znajdziesz tutaj – pakiet (przeloty, transfery, hotel ze śniadaniem) zarezerwujesz już za ok. 2000 zł na tydzień.

 

Jeep safari na pustyni 

Dubaj wyrósł na pustyni, dlatego odwiedzając to miasto, nie ograniczaj się tylko do podziwiania cudów architektury. Poświęć jeden wieczór na jeep safari, czyli wypad samochodami terenowymi na Gulf Desert. Jako pasażer, będziesz pod wrażeniem tego, jak doświadczony kierowca sprawia, że samochód, w którym siedzicie niemal „płynie” po piaszczystych wydmach. Chcesz spróbować własnych sił za kierownicą? Wypożycz quada, by zafundować sobie jeszcze większą dawkę adrenaliny. Zorganizowane wypady na pustynię zwykle kończą się tradycyjną kolacją z muzyką pod gołym niebem, dzięki której poczujesz, jak – jeszcze nie tak dawno temu – zakończenie dnia celebrowali tu miejscowi.

Sporty ekstremalne

Skacząc ze spadochronem w Dubaju, możesz podziwiać jeden z najbardziej niezwykłych widoków stworzonych przez człowieka – sztucznie usypaną wyspę w kształcie palmy(Jumeirah Palm). Inną ekstremalną formą rozrywki jest XDubai ziplne, czyli tyrolka, zawieszona nad fontannami dubajskimi, w otoczeniu wieżowców. Stacja początkowa tyrolki zawieszona jest ok. 90 m nad ziemią, a trasa, którą pokonasz w powietrzu, to ponad pół kilometra.    

Temperatury w Dubaju w trakcie naszej zimy oscylują wokół 25 stopni. Wykorzystaj to na sporty wodne. Spróbuj Flyboarding, mknij nad wodą, unosząc się na wysokość nawet do 8 metrów, a to wszystko ze słynnym Burj Al Arab w tle – hotelu w kształcie żagla, uważanym za najbardziej luksusowy na świecie.

 

Ekstremalne parki rozrywki

Parków rozrywki w Dubaju jest bardzo wiele i wciąż otwierają się kolejne, szczycąc się niesamowitymi atrakcjami. Jedną z nich jest Atlantis Aquaventure Warter Park i jego pionowe zjeżdżalnie, zaliczane do najbardziej ekstremalnych na świecie. Zjazd jednej z nich kończy się w szklanym tunelu otoczonym basenem z rekinami. Poszukiwacze mocnych wrażeń znajdą je także w IMG World of Adventure – największym na świecie parku rozrywki pod dachem (klimatyzowanym, co zwłaszcza latem w Dubaju ma ogromne znaczenie). Znajduje się tu super szybka kolejka górska, która rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy.

Niesamowite widoki

Dubaj obfituje nie tylko w ekstremalne atrakcje, ale także widoki. Wjedź na taras widokowy najwyższego budynku na świecie Burj Khalifa, by podziwiać niezwykłą panoramę tego miasta. Odwiedź Dubai Aquarium, jedno z największych podwodnych zoo na świecie – zbiornik mieszący ponad 10 milionów litrów wody i 33 tysiące gatunków zwierząt wodnych, w tym ławicę rekinów, naprawdę robią wrażenie .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Dubai Tourism

 

POWRÓT DO LISTY INSPIRACJI

POPULARNE PODRÓŻE