Region Tampere - Finlandia

Finlandia

Finlandia wędkowanie
  • Kategoria: Wędkowanie
  • Termin: na zamówienie
  • Aktywność
    Średnia
  • Program
  • Ceny i terminy
  • Zdjęcia i filmy
  • Dokumenty

Finlandia to kraj jezior. Bogactwo miejscowych wód zrodzone w następstwie ery polodowcowej, połączone z siecią dobrych dróg i usług, czynią z tego kraju miejsce spełnienia marzeń każdego rybaka. Na amatorów wędkowania czekają błękitne jeziora obsiane wysepkami oraz drewniane domki letnie na wybrzeżach i wyspach. Okręg Tampere, położony na zachodnim wybrzeżu fińskiej krainy jezior, jest prawdziwym rajem dla wędkarzy. Powierzchnia wód stanowi prawie 15 % całego obszaru, który oferuje niezliczone możliwości uprawiania połowów różnymi metodami przez cały rok.

Program:

Wody regionu Tampere są siedliskiem 40 gatunków ryb, z czego około dwadzieścia gatunków jest obiektem wędkarstwa sportowego. Najczęściej łowi się tutaj szczupaki, sandacze i okonie. Sezon wędkarski w wodach wolnych od lodu trwa od początku maja do końca listopada.

Olbrzymie jeziora są perłami regionu. Kyrösjärvi, Pyhäjärvi, Rautavesi i Ruovesi – oto elita akwenów zamieszkiwanych przez duże pogłowie sandacza. Prawie we wszystkich wielkich jeziorach, jak i również w licznych mniejszych i średnich zbiornikach występuje sandacz. Populacja tej ryby zwiększa się z roku na rok. Przejawia się to połowami licznych dużych okazów trafiających do łódek wędkarzy. Sezon wędkarski na tę apetyczną rybę trwa od czerwca do sierpnia.

Szczupak i okoń to podstawowy cel połowów każdego miłośnika wędkowania. Na te gatunki można się wybrać na wszystkie wody regionu. Szczupak atakuje przynętę przez cały okres wolny od lodu, okoń zaś od czerwca do września. Najlepszy miesiąc na okazałego okonia to sierpień. Jesień to również dobry sezon połowu raków.

Wielkie jeziora regionu - Näsijärvi i Pyhäjärvi, zamieszkiwane są licznie przez drapieżne ryby o różowym mięsie: trocie i łososie, które biorą na spinning. Ryby typu łososiowego preferują zimne wody i to właśnie wiosna i koniec jesieni są najlepszym sezonem na ich spinningowanie. Można się spotkać z nimi również latem, pod warunkiem, że linkę obciąży się pływakiem zanurzeniowym.

Popularny tu spinning rzucany i wędkowanie na muchę to najlepsze metody zdobycia pstrąga, łososia, lipienia i jazi pluskających w licznych potokach naszego regionu. Najlepsze z nich to potoki: Kotalan Kosket w Virrat, Vilppulankoski i Aurejoki w Ikaalinen.

Boleń, który może osiągnąć duże rozmiary, testuje wytrzymałość linek wędkarzy na potokach Kulo-Rautavesi, Siuronkoski w Nokii i Kuokkalankoski w Lempäälä.

Wioska wczasowa Haapasaari położona jest na wyspie na Jeziorze Näsijärvi w pobliżu centrum pięknego, zielonego miasteczka Ruovesi, w odległości około 70 km od Tampere. Jezioro okalające Ruovesi obfituje w wiele gatunków ryb. W przeważającej części są to szczupaki, sandacze oraz okonie. W okolicznych rzekach złowić można pstrągi i lipienie

Zakwaterowanie
Ośrodek składa się z 4-8 osobowych, drewnianych domków wakacyjnych, 2-4 osobowych drewnianych domków campingowych oraz pola namiotowego.

Domki wakacyjne składają się z pokoju dziennego, łazienki z prysznicem i sypialni (w domkach 8-osobowych – 2 sypialnie) wyposażone są w:
-    prywatną saunę,
-    kuchenkę elektryczną i mikrofalową,
-    lodówkę,
-    ekspres do kawy,
-    komplet naczyń,
-    telewizor,
Domki znajdują się w niezwykle spokojnej i cichej części wyspy, z łatwym dostępem do całego zaplecza ośrodka Haapasaari. Odległość do plaży to zaledwie 15-20 metrów.

Domki campingowe składają się z jednego pokoju i wyposażone są w:
-    kuchenkę elektryczną,
-    lodówkę,
-    komplet naczyń,
-    ekspres do kawy
Łazienka i kuchnia są dostępne do wspólnego użytku na terenie ośrodka.
Udogodnienia na terenie ośrodka
-    restauracja,
-    kawiarenka internetowa
-    sauna parowa,
-    plaża z kąpieliskiem,
-    bosko do gry w piłkę,
-    mini– golf,
-    tenis stołowy,
-    plac zabaw dla dzieci,
-    altany przystosowane do grillowania

KOD: 211

Oferta na indywidualne zamówienie.

Pakiet zawiera następujące świadczenia:
-    7 noclegów w 2 osobowym domku campingowym - w cenę wliczone jest jednorazowe sprzątanie końcowe domku (domki wakacyjne za dodatkową opłatą)
-    pozwolenia wędkarskie,
-    transfer na trasie lotnisko – ośrodek – lotnisko
-    ubezpieczenie KL i NNW

Pakiet nie zawiera:
-    przelotu na trasie Warszawa – Tampere – Warszawa,
-    opieki pilota,
-    posiłków – na miejscu możliwość wykupienia śniadań i obiadokolacji,
-    bielizny pościelowej i ręczników – ok. 7 EUR za komplet, (bielizna pościelowa jest wliczona w cenę domków wakacyjnych)
-    kosztów wypożyczenia łodzi wiosłowej
-    kosztów wypożyczenia łodzi motorowej
-    kosztów korzystania z sauny
-    ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
-    ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Zostaw kontakt.
Oddzwonimy!
Dotyczy oferty: Region Tampere - Finlandia

Alternatywne wyprawy