Aktualności

 • Nowość w ofercie: Islandia bezpośrednio z Warszawy

  4 dni w magicznej krainie lodowców, wulkanów i gejzerów. Wszystko co w Islandii zachwyca, czyli dzika przyroda i przestrzenie.
  Tylko 4999 PLN, w tym przelot, zakwaterowanie, wyżywienie oraz bilety wstępu.
  O szczegóły pytaj naszych konsultantów.

  Nowość w ofercie: Islandia bezpośrednio z Warszawy
 • Dzień Skandynawski

  31 maja w Warszawie na Skwerze przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a odbędzie się rodzinna impreza plenerowa "Dzień Skandynawski", organizowana przez magazyn "Podróże". Będzie to kalejdoskop atrakcji związanych z krajami naszych zamorskich sąsiadów - od klocków Lego i Muminków po ikony skandynawskiego designu i muzykę.  Patronat honorowy objęły Ambasady Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.
   
  Atrakcje dla dzieci...
  Już od 11.00 przy namiocie LEGO rozpocznie się wielkie budowanie - przez cały dzień dzieci będą mogły dołożyć klocek do wspólnej konstrukcji, z której powstanie gigantyczne miasto LEGO. Dzieci zobaczą też bohaterów powieści Tove Jansson (czyli słynne Muminki).          
  O 11.30 Teatr Baj pokaże spektakl o Emilu z Lönnebergi. Następnie z dziećmi spotka się czytająca kultowe powieści szwedzkiej pisarki Edyta Jungowska, a firma Candy King rozda im aż 500 kg cukierków. Oprócz tego będą warsztaty, konkursy i pokazy bajek.

  … i dla trochę starszych
  Dorośli będą mogli zaznajomić się z atrakcjami turystycznymi i ofertami wycieczek do krajów Północy. Chętni będą mieli okazję spróbować regionalnych potraw, a także poznać aktywne formy wypoczynku takie, jak nordic walking. Przez cały dzień czynne będą wystawy: o wyspie Bornholm, Tomasie Tranströmerze, życiu rodzinnym w Szwecji, rowerowej Kopenhadze i o Norwegii jako kraju równych szans.

  Skandynawski design
  Na Dniu Skandynawskim będzie można zobaczyć i kupić niektóre z najsłynniejszych produktów skandynawskich i nordyckich projektantów. Zostaną pokazane m.in kultowe: tkaniny i akcesoria Marimekko, meble Fritz Hansen, zabawki Maileg, oświetlenie Normann Copenhagen, akcesoria i oświetlenie Muuto, meble Swedese. Z kolei architekci wnętrz związani z serwisem Urzadzamy.pl, każdemu kto przyniesie ze sobą zdjęcia mieszkania lub plany wnętrz, będą udzielać darmowych porad jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim.

  Muzyka na żywo
  O godz.18.00 zapraszamy na Fińskie karaoke w wykonaniu studentów filologii fińskiej na UW. będzie można usłyszeć największe fińskie przeboje, takie jak "Olen suomalainen", i przekonać się, że śpiewanie po fińsku wcale nie jest trudne.                                                  
  Na zakończenie o godz.19.00 zagra zespół Mustat Silmät z Finlandii. Jego muzyka to porywający miks przebojów z fińskich potańcówek, słowiańskich rytmów i nowoczesnych brzmień. Na fińskiej scenie pojawił się w roku 2000. Zagrali już ponad tysiąc koncertów, a każdy kolejny to jedyne w swoim rodzaju porywające wydarzenie i gwarancja dobrego nastroju.

  WSTĘP WOLNY - zapraszamy!

  Dzień Skandynawski
 • Bieg firmowy we Wrocławiu

  Chociaż pogoda nikogo nie rozpieszczała, 17 maja 2014 odbył się II Bieg Firmowy - charytatywna sztafeta dla firm.
  W biegu dzielnie walczyły dwie nasze drużyny w składzie: Kamila, Agnieszka, Ania i Dawid oraz Andrzej, Wojtek, Łukasz i Mateusz.
  Łącznie przebiegli prawie 40 km zmagając się nie tyle ze zmęczeniem, co z deszczem, błotem i zimnem.
  Na szczęście atmosfera już od samej rozgrzewki była tak energetyczna, że wszyscy uznali bieg za niesamowity sukces.
  Pamiętamy też o celu imprezy - to akcja, dzięki której można było pomóc w rehabilitacji Mateusza i Łukasza Koniecznych.

  Bieg firmowy we Wrocławiu
 • W 31 dni dookoła świata

  W programie wycieczki:
  Kalifornia – Arizona – Utah – Nevada – Meksyk – Hawaje – Nowa Zelandia Północna i Południowa – Australia – Hongkong lub Singapur.
  Zobacz razem z nami gwiazdorskie Los Angeles, cuda świata przyrody w Ameryce i Australii, wschody i zachody słońca nad oceanem i na prerii, odpocznij na Hawajach.
  Termin: 23 sierpnia - 22 września.
  O szczegóły zapytaj naszego konsultanta.

  W 31 dni dookoła świata